Old Trafford: svatostánek Manchester United FC

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 18. 12. 2017 • Přečteno 5949x

Fotbalový stadion Old Trafford zažil za dobu své existence nespočet velkých významných událostí.

Vyberte si z našich 33 zájezdů do AnglieZobrazit zájezdy

Pokud patříte mezi fanoušky fotbalového klubu Manchester United nebo vás baví fotbal jako takový, pak byste během svých toulek Manchesterem neměli vynechat návštěvu svatostánku „Červených ďáblů“. Řeč je o fotbalovém stadionu Old Trafford, který svým návštěvníkům nabízí velmi zajímavou prohlídku.

Old Trafford: divadlo snů

Hlavní vstup do stadionuHlavní vstup do stadionu

Fotbalový stadion Old Trafford zažil za dobu své existence nespočet velkých významných událostí, ale i řadu rekonstrukcí, díky kterým se může pyšnit titulem jednoho z nejlegendárnějších fotbalových stadionů na světě. Fotbalový stadion Old Trafford se již od doby svého vzniku v roce 1910 stal domovem ligového klubu Manchester United FC.

Rostoucí popularita klubu postupně vedla management Manchesteru k navýšení kapacity stadionu, který dnes pojme až 75 643 diváků. Paradoxem je, že rekordní návštěvnost stadionu Old Trafford nebyla na domácím zápase, ale na semifinále FA Cupu, které v roce 1939 stadion hostil. V té době tribuny stadionu zaplnilo 76 962 diváků.

Kromě fotbalových utkání na stadionu odehráli své koncerty například Bon Jovi, Genesis, Bruce Springsteen, Status Quo, Simply Red nebo Rod Steward. O oblíbenosti stadionu svědčí i jeho přezdívka The Theatre of Dreams neboli Divadlo snů, kterou stadion obdržel od Bobbyho Charltona, legendárního hráče, jenž spolu s dalšími dovedl Manchester United k řadě prestižních vítězství. 

Svatostánek „Červených ďáblů“

Tým Manchester UnitedTým Manchester United

Nemusíte být zrovna vášnivým fanouškem fotbalu, přesto vás návštěva fotbalového stadionu Old Trafford okamžitě pohltí. Během prohlídky se vrátíte do minulosti a připomenete si slavná léta z více než 130leté historie klubu, který se pyšní titulem osmnáctinásobného anglického šampiona. Během prohlídky můžete nahlédnout do severního stánku, na střídačku, do šatny, nebo se dokonce projít tzv. Bránou borců.

Velice zajímavá je i síň slávy, kde na elitním seznamu hráčů naleznete jméno bývalého českého reprezentanta Karla Poborského, který v letech 1996 až 1998 v klubu Manchester United působil. Obrovskou sbírku cenných kovů, kterou klub získal, si můžete prohlédnout v místním muzeu, kde se mimo jiné nachází i interaktivní expozice.

Zde si můžete na speciálním trenažéru vyzkoušet, jak tvrdou střelu dokážete vystřelit a zdali byste překonali i některého z hráčů tohoto slavného anglického klubu. Ti nejlepší získají cennou odměnu, vstupenky na fotbalové utkání.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Anglie / Velká Británie

Poznejte anglické triumfy

Vyberte si jeden z našich 33 zájezdů do Anglie

Zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd již 30. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/old-trafford/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024