Piccadilly Gardens: zelená oáza v samotném srdci Manchesteru

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 4. 10. 2017 • Přečteno 3077x

Piccadilly Gardens je velký zelený prostor, který se nachází v samotném srdci i duši Manchesteru.

Vyberte si z našich 43 zájezdů do AnglieZobrazit zájezdy

Piccadilly Gardens bylo vždy ústředním centrem Manchesteru napojeným na celé město, dnes však vypadá diametrálně jinak. Nabízí odpočinek od ruchu velkoměsta, navíc se zde nachází také spoustu zajímavých kaváren a restaurací.

Vzrušující kombinace historických a moderních budov

Fontánky na Piccadilly GardensFontánky na Piccadilly Gardens

Piccadilly Gardens je velký zelený prostor, který se nachází v samotném srdci i duši Manchesteru, je obklopený vzrušující kombinací historických budov a moderních obchodů, hotelů a kaváren. Po náročné procházce městem si zde můžete na chvíli odpočinout, připojit se k místním obyvatelům a vychutnat si oběd ve venkovním prostředí nebo si objednat lahodnou kávu v jedné z místních kaváren.

Jak se dostat do Piccadilly Gardens

Koná se zde množství hudebních akcíKoná se zde množství hudebních akcí

Obří park se nachází mezi oblíbenou nákupní oblastí Market Street a čtvrtí Northern Quarter jen pět minut chůze od vlakového nádraží Piccadilly a 10 minut chůze od vlakového nádraží Victoria. Piccadilly Gardens je perfektním místem, kde se celoročně koná řada hudebních a kulturních akcí. Je to místo, kde se konají také pravidelné trhy a oblíbené food festivaly.

Čtení: Zájezdy do Anglie – srovnání a doporučení

Kontroverzní architektura

Socha královny ViktorieSocha královny Viktorie

Naposledy byl park přestavěn roku 2002 podle návrhu japonského architekta Tadao Anda, který zde nechal vystavět pavilon, jež má podobu dlouhé šedé betonové zdi. Hotový projekt si okamžitě získal řadu odpůrců, kteří design budovy hodnotí jako ,,bezútěšný a depresivní“ a přirovnávají jej k německé berlínské zdi.

Na základě petice s více než 20 tisíci podpisy byl letos městu předložen plán, který navrhuje zbourání neslavné zdi. V nových plánech má být pavilon nahrazen podobně umístěným, ale mnohem otevřenějším krytem, zelenou střechou a řadou nových barů a restaurací.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Anglie / Velká Británie

Poznejte anglické triumfy

Vyberte si jeden z našich 43 zájezdů do Anglie

Zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd již 11. dubnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/piccadilly-gardens/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024