TOP 10 cestovatelských zážitků pro rok 2018: Stanovte si vysoké cíle – nezapomenutelnou dovolenou!

Jitka Bajtková Jitka Bajtková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 6. 12. 2017 • Přečteno 18690x

Povyšte další dovolenou na zážitek, na který se nezapomíná. S námi se na pláži válet nebudete. A když, tak jen na těch nejúžasnějších...

Vyberte si z našich zájezdů na Srí LankuZobrazit zájezdy

Skromnost stranou, v novém roce je třeba se rozmazlovat. A začít můžete u té nejlepší odměny. Byli jste celý rok hodní, pracovali jste alespoň na devadesát procent a cestování je vaše droga? Pak není menších cílů, než si dopřát luxusní zážitky, které svět cestovatelům nabízí. A věřte, ne vždy je to o penězích. Tady je desítka nezapomenutelných zážitků, které vybrali naši specialisté podle vašich ohlasů a zkušeností průvodců. Tohle vás dostane. Ověřeno!

1. Piknik na útesech v Étretatu (Francie)

Piknik na útesechPiknik na útesech

Při návštěvě Francie nesmíte vynechat Étretat. A při návštěvě Étretatu zase nezapomeňte navštívit kozí farmu, nakoupit vynikající domácí sýr a udělat si piknik na pláži s výhledem na útes. Také vám připomíná chobot slona?

2. Muzeum lodi VASA (Švédsko)

VASA muzeumVASA muzeum

Ve Stockholmu mají jeden unikát – muzeum válečných lodí. Uvidíte zde jednu z největších válečných lodí 17. století, která se hned po svém prvním vyplutí potopila. Po zhruba 1500 metrech plavby klesla na mořské dno. Po 333 letech byla konečně vyzdvižena a své nové kotviště našla právě v muzeu lodi VASA

Čtení: Zájezdy na Srí Lanku - srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Itálie – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Francie – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Anglie – srovnání a doporučení

3. Arabská tržiště v Dubaji (SAE)

Tradiční arabské tržištěTradiční arabské tržiště

Objevte typická arabská tržiště (souky), kde vám poradí, co a jak nejlépe nakoupit od zlata, koření, kávy až po typické speciality, jakými jsou třeba datle v čokoládě či čokoláda z velbloudího mléka. Velkým zážitkem je pak i smlouvání o cenách: zábava a zážitek v jednom!

4. Koupel v horkém prameni (Japonsko)

OnsenOnsen

Na vlastní kůži prožijte blahodárnou koupel v přírodním horkém pramenu v tradičních japonských lázních, nazývaných onsen – toto prostředí ve vás právem vyvolá pocit návštěvy absolutně jiného světa. Pobyt zakončený skleničkou saké v příjemné lázeňské kavárně bude jistě jedním z největších zážitků, které si z Japonska odvezete. 

Čtení na podobné témaJaponsko: tak moc jiné, tak moc lákavéPřečíst

5. Jízda vznášedly u NP Everglades (USA)

Vznášedlo v národním parkuVznášedlo v národním parku

Národní park Everglades poblíž Miami na Floridě je neporušená přírodní rezervace, kde se návštěvníci setkají třeba s obávanými aligátory. Místní jedinci dosahují až pěti metrů a jsou doslova na dosah stejně jako mnohá další exotická zvířata. Mimo park se pak návštěvníci pohybují pomocí speciálních lodí, tzv. vznášedel. Vybavujete si úvodní znělku seriálu Kriminálka Miami? 

6. Pinta piva v clubu Cavern (Anglie)

Ochutnejte v klubu anglické pivoOchutnejte v klubu anglické pivo

Dát si pivo v klubu, kde začínali svou kariéru legendární Brouci? V Liverpoolu, rodném městě zřejmě nejslavnější kapely Británie, to je možné. Klub se jmenuje The Cavern Club a pokud máte pro strach uděláno, neváhejte a objednejte si rovnou pintu, tedy 0,56 litru piva!

Čtení na podobné téma10 důvodů, proč navštívit Liverpool: Beatles, fotbal, pivo a umění na každé uliciPřečíst

7. Sopka Vesuv (Itálie)

Výhled z Vesuvu na Neapolský zálivVýhled z Vesuvu na Neapolský záliv

Projít se k činnému stratovulkánu, který v roce 79 pohřbil Pompeje? Tomu říkáme zážitek. Během půlhodinové procházky ke kráteru budete mít vzhledem k neustálé činnosti Vesuvu, husí kůži, ale není se čeho bát, vstup je v případě hrozícího nebezpečí uzavřen. Cestou k vrcholu se vám naskytne nezapomenutelný výhled na Neapolský záliv a na kráter… A to stojí za to. 

8. Romantické i heroické Petrodvorce (Rusko)

PetrodvorcePetrodvorce

Dechberoucí rozsáhlý park zvaný Petrodvorce okouzlí jak milovníky architektury díky paláci Petra Velikého, tak i romantické duše. Nespočet fontán, soch a květinových záhonů je zkrátka pohlazením i v jindy mrazivém Rusku.

9. Ochutnávka čaje z plantáží (Srí Lanka)

Sběračka čaje na Srí LanceSběračka čaje na Srí Lance

Procestujte s námi Srí Lanku a ochutnejte čaje, které se řadí mezi nejkvalitnější na světě. Vždyť kde jinde byste mohli zjistit, jak se správně pěstuje a vaří opravdový čaj, než na proslulém Cejlonu? Ročně jej vyprodukuje přes 300 milionů kilogramů. 

Čtení na podobné téma10 důvodů, proč navštívit Srí Lanku: otevřená srdce i krajina se Lví skálou a lahodným čajemPřečíst

10. Jízda (nejen) americkým veteránem (Kuba)

Veteráni v HavaněVeteráni v Havaně

Je libo jízdu americkým bourákem, žigulikem či fiatem? Na Kubě žádný problém! Projeďte se ulicemi Havany a zažijte nezapomenutelnou jízdu starými auty. Nechte se svézt třeba do vyhlášené výrobny doutníků nebo baru, kde nalévají ten nejlepší rum na světě... 

Jitka Bajtková

Jitka BajtkováExpert Radynacestu.cz

Krása se musí prožít… ale za rohem nečeká.

Srí Lanka

Prožijte exotiku Cejlonu

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Srí Lanku

Zájezdy na Srí Lanku

Nejbližší volný zájezd odlétá již 20. listopadu

Itálie

Vidět Neapol a... Řím

Vyberte si jeden z našich 28 zájezdů do Itálie

Zájezdy do Itálie

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 18. července

Normandie

Francie, jak ji neznáte

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Normandie

Zájezdy do Normandie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 17. července

Anglie / Velká Británie

Poznejte anglické triumfy

Vyberte si jeden z našich 31 zájezdů do Anglie

Zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd již 24. července

Kuba

Bezstarostná duše Kuby

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Kubu

Zájezdy na Kubu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 29. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/top-10-cestovatelskych-zazitku-pro-rok-2018-stanovte-si-vysoke-cile-prozijte-nezapomenutelnou-dovole/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024