Čtvrť Šindžuku: bohatý noční život a mrakodrapy, kam se podíváš

Barbora Žižková Barbora Žižková, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 26. 4. 2018 • Přečteno 2215x

Zahrada Shinjuku Gyoen je jedním z největších a nejpříjemnějších parků v Tokiu.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do TokiaZobrazit zájezdy

Čtvrť rozzářená světly pulzujícími 24 hodin denně vás do sebe doslova vtáhne . Říká se, že Shinjuku je v noci nejnebezpečnější místo v Tokyu, ale i tak se nemáte čeho bát. Japonsko je jedna z nejbezpečnějších zemí na světě.

Kabukicho

Čtvrť pojmenovaná podle divadla kabuki, jehož výstavba v těchto místech nakonec nebyla realizována, je největší japonskou čtvrtí „červených luceren“ plná restaurací, barů, nočních klubů, heren pachinko, love hotelů a širokou nabídkou zábavních podniků pro všechny typy genderů a sexuálních orientací.

Objevujte ale obezřetně a vyhněte se místům s horentními vstupními poplatky a předraženými drinky, pokud nechcete rychle přijít o veškerou hotovost. Mnoho podniků zde totiž cílí na zahraniční turisty a jejich peněženky.

Shinjuku Skyscraper District

Oblast mrakodrapůOblast mrakodrapů

Oblast západně od stanice Šindžuku je místem s velkým množstvím mrakodrapů včetně Tokyo Metropolitan Government Building a slavných hotelů, jako třeba Keio Plaza, Hilton nebo Park Hyatt, který jste mohli vidět ve filmu Ztraceno v překladu.

V přízemí mnoha zdejších budov se nachází obchody a restaurace a některé budovy hostí i podniky s nádherným výhledem na město z nejvyšších pater. Většina podniků má otevřeno přibližně od 11 do 23 hodin. Některé podniky mohou mít zavřeno na pár hodin mezi obědem a večeří.

Čtení: Zájezdy do Japonska – srovnání a doporučení

Karaoke bary

Určitě není od věci zkusit karaoke, v Japonsku je karaoke velice oblíbené a je skoro na každém rohu, stejně jako na Shinjuku. Některé karaoke bary nabízejí i kostýmy a alkohol pro intenzivnější zážitek, ale ne každý Evropan si troufne zpívat před ostatními.

V tomto případě to Japonsko taky vyřešilo. Zdokonalovat se ve zpěvu můžete v karaoke pro jednoho člověka, abyste pak mohli oslnit své kamarády.

Malinké retro bary

Golden GaiGolden Gai

Pokud chcete někam zapadnout a užít si atmosféru 80. let v Japonsku, nevynechte bary v Golden Gai. Je tu víc než 200 malých barů, kam se vejde maximálně 10 lidí, většinou ale méně.

Bary v této lokalitě jsou známé především kvůli uměleckým zájmům jejich majitelů. Golden Gai je známé místo pro setkávání muzikantů, umělců, režisérů, spisovatelů, akademiků a herců, včetně mnoha celebrit.

Některé bary jsou otevřené pouze pro stálé hosty. Případní nově příchozí by měli být osobně představeni majiteli jedním ze stálých hostů. Mnoho podniků ale vítá jakékoliv zákazníky, a některé dokonce cílí na zahraniční turisty nabídkou v anglickém jazyce.

Golden Gai je jen několik minut chůze od východního východu ze stanice Šindžuku, mezi Šindžuku City Office a svatyní Hanazono. Ulice je zajímavá i architektonicky, protože nabízí pohled do blízké minulosti Tokia, kdy většina města připomínala současný Golden Gai, zvláště v případě úzkých uliček a nízkých dvoupatrových budov.

Mnoho podniků se tematicky orientuje na žánry, jako je jazz, R&B, karaoke, punk rock nebo flamenco a jejich staré cihlové zdi jsou často pokryty filmovými a hudebními plakáty. Většina místních podniků otevírá až později večer, přibližně mezi devátou a desátou hodinou. Díky tomu je ulice poměrně klidná přes den a v podvečer.

Golden Gai byla známá především kvůli prostituci, před jejím postavením mimo zákon v roce 1958. Od té doby se začala orientovat na alkohol a některé z barů tu stojí už od počátku 60. let.

V 80. letech bylo mnoho budov v Tokiu zničeno požáry, které cíleně zakládala jakuza, aby pozemky mohly být využity developery pro stavbu nových budov. Golden Gai ale přežila díky místním podnikatelům i jejich přiznivcům, kteří po nocích drželi hlídky, aby uchránili svůj byznys či oblíbený podnik.

Zastávka na korejské jídlo

Shin-Okubo Koreatown... Nejen milovníky korejského jídla potěší malé korejské městečko plné hospod a restaurací. Na druhý pohled si všimnete, že to tu žije korejskou moderní hudbou, a to neustále se rozpínajícím K-popem.

Kult idolů – zpěváků je opravdu obrovský i v Japonsku. Idolové udávají trendy a jsou extrémně populární. Takže není divu, že v každém druhém korejském podniku je kartonová podobizna nebo že tam v kuse hrají hudební klipy, a dokonce se zde prodává i merch.

Zeleň v centru města

Zahrada Shinjuku GyoenZahrada Shinjuku Gyoen

Zahrada Shinjuku Gyoen je jedním z největších a nejpříjemnějších parků v Tokiu a jedním z nejlepších městských míst, kde pozorovat sakury. Byla otevřena pro veřejnost v roce 1949, poté co sloužila jako zahrada pro císařskou rodinu od roku 1903.

Barbora Žižková

Barbora ŽižkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mého zájezdu

Japonsko (Tokio)

Tržiště asijských NEJ

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Tokia

Zobrazit aktuální zájezdy do Tokia

Nejbližší volný zájezd odlétá již 24. březnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/ctvrt-sindzuku/Doporučujeme z Japonska

Nejnovější z JaponskaPřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2021