Čtvrť Šindžuku: bohatý noční život a mrakodrapy, kam se podíváš

Barbora Žižková Barbora Žižková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 26. 4. 2018 • Přečteno 4237x

Zahrada Shinjuku Gyoen je jedním z největších a nejpříjemnějších parků v Tokiu.

Vyberte si z našich zájezdů do TokiaZobrazit zájezdy

Čtvrť rozzářená světly pulzujícími 24 hodin denně vás do sebe doslova vtáhne . Říká se, že Shinjuku je v noci nejnebezpečnější místo v Tokyu, ale i tak se nemáte čeho bát. Japonsko je jedna z nejbezpečnějších zemí na světě.

Kabukicho

Čtvrť pojmenovaná podle divadla kabuki, jehož výstavba v těchto místech nakonec nebyla realizována, je největší japonskou čtvrtí „červených luceren“ plná restaurací, barů, nočních klubů, heren pachinko, love hotelů a širokou nabídkou zábavních podniků pro všechny typy genderů a sexuálních orientací.

Objevujte ale obezřetně a vyhněte se místům s horentními vstupními poplatky a předraženými drinky, pokud nechcete rychle přijít o veškerou hotovost. Mnoho podniků zde totiž cílí na zahraniční turisty a jejich peněženky.

Shinjuku Skyscraper District

Oblast mrakodrapůOblast mrakodrapů

Oblast západně od stanice Šindžuku je místem s velkým množstvím mrakodrapů včetně Tokyo Metropolitan Government Building a slavných hotelů, jako třeba Keio Plaza, Hilton nebo Park Hyatt, který jste mohli vidět ve filmu Ztraceno v překladu.

V přízemí mnoha zdejších budov se nachází obchody a restaurace a některé budovy hostí i podniky s nádherným výhledem na město z nejvyšších pater. Většina podniků má otevřeno přibližně od 11 do 23 hodin. Některé podniky mohou mít zavřeno na pár hodin mezi obědem a večeří.

Čtení: Zájezdy do Japonska – srovnání a doporučení

Karaoke bary

Určitě není od věci zkusit karaoke, v Japonsku je karaoke velice oblíbené a je skoro na každém rohu, stejně jako na Shinjuku. Některé karaoke bary nabízejí i kostýmy a alkohol pro intenzivnější zážitek, ale ne každý Evropan si troufne zpívat před ostatními.

V tomto případě to Japonsko taky vyřešilo. Zdokonalovat se ve zpěvu můžete v karaoke pro jednoho člověka, abyste pak mohli oslnit své kamarády.

Malinké retro bary

Golden GaiGolden Gai

Pokud chcete někam zapadnout a užít si atmosféru 80. let v Japonsku, nevynechte bary v Golden Gai. Je tu víc než 200 malých barů, kam se vejde maximálně 10 lidí, většinou ale méně.

Bary v této lokalitě jsou známé především kvůli uměleckým zájmům jejich majitelů. Golden Gai je známé místo pro setkávání muzikantů, umělců, režisérů, spisovatelů, akademiků a herců, včetně mnoha celebrit.

Některé bary jsou otevřené pouze pro stálé hosty. Případní nově příchozí by měli být osobně představeni majiteli jedním ze stálých hostů. Mnoho podniků ale vítá jakékoliv zákazníky, a některé dokonce cílí na zahraniční turisty nabídkou v anglickém jazyce.

Golden Gai je jen několik minut chůze od východního východu ze stanice Šindžuku, mezi Šindžuku City Office a svatyní Hanazono. Ulice je zajímavá i architektonicky, protože nabízí pohled do blízké minulosti Tokia, kdy většina města připomínala současný Golden Gai, zvláště v případě úzkých uliček a nízkých dvoupatrových budov.

Mnoho podniků se tematicky orientuje na žánry, jako je jazz, R&B, karaoke, punk rock nebo flamenco a jejich staré cihlové zdi jsou často pokryty filmovými a hudebními plakáty. Většina místních podniků otevírá až později večer, přibližně mezi devátou a desátou hodinou. Díky tomu je ulice poměrně klidná přes den a v podvečer.

Golden Gai byla známá především kvůli prostituci, před jejím postavením mimo zákon v roce 1958. Od té doby se začala orientovat na alkohol a některé z barů tu stojí už od počátku 60. let.

V 80. letech bylo mnoho budov v Tokiu zničeno požáry, které cíleně zakládala jakuza, aby pozemky mohly být využity developery pro stavbu nových budov. Golden Gai ale přežila díky místním podnikatelům i jejich přiznivcům, kteří po nocích drželi hlídky, aby uchránili svůj byznys či oblíbený podnik.

Zastávka na korejské jídlo

Shin-Okubo Koreatown... Nejen milovníky korejského jídla potěší malé korejské městečko plné hospod a restaurací. Na druhý pohled si všimnete, že to tu žije korejskou moderní hudbou, a to neustále se rozpínajícím K-popem.

Kult idolů – zpěváků je opravdu obrovský i v Japonsku. Idolové udávají trendy a jsou extrémně populární. Takže není divu, že v každém druhém korejském podniku je kartonová podobizna nebo že tam v kuse hrají hudební klipy, a dokonce se zde prodává i merch.

Zeleň v centru města

Zahrada Shinjuku GyoenZahrada Shinjuku Gyoen

Zahrada Shinjuku Gyoen je jedním z největších a nejpříjemnějších parků v Tokiu a jedním z nejlepších městských míst, kde pozorovat sakury. Byla otevřena pro veřejnost v roce 1949, poté co sloužila jako zahrada pro císařskou rodinu od roku 1903.

Barbora Žižková

Barbora ŽižkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Člověk se nesmí bát, jen tak najde sám sebe.

Japonsko (Tokio)

Tržiště asijských NEJ

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Tokia

Zájezdy do Tokia

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/ctvrt-sindzuku/Doporučujeme z Japonska

Nejnovější z JaponskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024