Ostrov Odaiba: velká obchodní centra, lázně onsen či výstaviště

Barbora Žižková Barbora Žižková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 26. 4. 2018 • Přečteno 2675x

Ostrov nabízí i množství obchodních center, jako je třeba Decks Tokyo Beach a Aquacity Odaiba.

Vyberte si z našich zájezdů do TokiaZobrazit zájezdy

Tato tokijská oblast je často pro turisty vzdálená a ne u každého je na prvním sezamu. Ale tato modernizovaná oblast má hodně co nabídnout! Odaiba je velice oblíbená nákupní čtvrť u Tokyo Bay s výhledem na japonskou repliku sochy Svobody a Duhový most.

Budova Fuji TV

Budova Fuji TVBudova Fuji TV

Obrovská futuristická stavba zaskočí na první pohled každého, jedná se ale o centrálu Fuji TV – jedné ze soukromých televizních stanic. Můžete zde zhlédnout expozici inspirovanou populárními programy a seriály, a dokonce i nakoupit suvenýry.

Budova je otevřená vždy od 10 do 18 hodin kromě pondělků. Vstup je zdarma.

Velké množství obchodních center

Ostrov nabízí i množství obchodních center, jako je třeba Decks Tokyo Beach a Aquacity Odaiba. Množství butiků a restaurací vám jistě udělá radost.

Velkou zajímavost má i obchodní dům DiverCity Tokyo Plaza, který si nechal v roce 2012 vystavit před svým vchodem obrovského robota v životní velikosti z anime série Gundam, takže tuto výzdobu ocení hlavně nadšenci anime a mangy.

Dalším zajímavým místem na nákupy je Venus Fort. Obchodní centrum je stylizované do evropského stylu z 18. století. Můžete zde také nalézt stovky obchodů. Obchody mají otevřeno vždy od 11 do 21 hodin.

Čtení: Zájezdy do Japonska – srovnání a doporučení

Muzeum námořnictví

Jelikož se Odaiba nachází u Tokijského zálivu, Muzeum vědy a námořnictví „Museum of Maritime Science“ je velice vhodně umístěno. Venku dokonce můžete nastoupit do skutečné ledovcové lodi, která je trvale zakotvena vedle muzea.

Pokud vás toto odvětví zajímá, neváhejte toto muzeum navštívit, vstupné je zdarma a otevřeno je vždy od 10:00 do 17.00.

Jak si představuje Japonsko naši budoucnost?

Státní muzeum vědy a inovace (Miraikan) je velkým tahákem jak pro děti, tak dospělé. Toto dobře provedené, vysoce interaktivní vědecké muzeum zahrnuje exponáty o problematice životního prostředí, roboty, informační technologie, biologii a průzkum vesmíru.

Chcete zažít středověké japonské lázně onsen?

Onsen je typ japonských lázní velice oblíbený jak u Japonců, tak u cizinců. Relaxovat můžete i v centru města! Oedo Onsen Monogatari, obrovský komplex stylizovaný do slavné doby Edo, se otevřel v roce 2003 a od té doby sem proudí davy návštěvníků, aby si užily zajímavého prostředí, které jim jen tak leckterý onsen nenabídne.

V 1400metrovém prostoru se nachází venkovní i externí lázně, masáže, různé hry, restaurace a spoustu další zábavy. Onsen má vždy otevřeno od 11:00 do 23:00 a vstup na celý den činí 2160 jenů za dospělou osobu.

Čtení na podobné témaTermální lázně onsen: ta pravá japonská relaxace! Dopřejte si exotickou očistu těla i mysli...Přečíst

Přírodní horké prameny vás zahřejí hlavně za chladných dnů a působí blahodárně na pokožku, která po koupeli zůstává hladká a měkká. Posaďte se ven ve společné lázni a užívejte si společně s rodinou a přáteli pravé kouzlo onsenů.

Ruské kolo

Toto 115 metrů vysoké kolo je jedním z největších na světě a nabízí pěkný výhled na Tokijský záliv a Odaibu. Každá kabina má šest míst k sezení nebo čtyři v celoskleněných kabinách a celá rotace trvá kolem 15 minut.

Výstaviště Tokyo Big Sight

Výstaviště Tokyo Big SightVýstaviště Tokyo Big Sight

Tokyo Big Sight, známé taky jako mezinárodní výstaviště, je největší v Japonsku. Nejznámější události jsou Tokyo International Anime Fair, kam každý rok proudí davy fanoušků anime a mangy, nebo Comiket Comic Fair a Tokyo Motor Show.

Výhled na Duhový most se sochou Svobody. Odaiba nabízí krásný výhled na Duhový most, který Odaibu propojuje s pevninou, a japonskou repliku sochy Svobody, která tu stojí od roku 1998.

Panasonic Center

V Panasonic Center najdete showroom pro nejnovější produkty a technologie společnosti Panasonic Corporation. Prohlédnout si můžete nejnovější kamery, televizory, počítače, hry Nintendo, domácí spotřebiče a další. Ve třetím patře je Risupia, praktické matematické a vědecké muzeum.

Otevírací hodiny jsou od 10:00 do 18:00, zavřeno má pouze v pondělí a ve svátky. Vstup je zdarma a do matematického muzea Risupia stojí vstup 500 jenů.

Jak se na ostrov dostat?

Vlak s gumovými pneumatikami Yurikamome spojuje stanici Shimbashi na trase Yamanote se všemi atrakcemi Odaiba. Vlaky odjíždějí každých pár minut a jízda mezi stanicemi Shimbashi a Daiba trvá 15 minut a stojí 320 jenů.

Yurikamome překračuje most Rainbow, nabízí tak nádherný výhled na přístav a tokijské nábřeží. Proto nastupte do posledního vagonu vlaku, abyste získali nejpozoruhodnější výhled.

Lodí

Mezi Odaiba Seaside Park a Hinode Pier jezdí vodní autobusy každých 20 minut za 480 jenů. Přímé lodě spojují Asakusu a Odaibu méně, každých 50 minut za 1560 jenů.

Pěšky

Dálkový most je možné projít pěšky. Procházka trvá asi 30–45 minut a nabízí pěkný výhled na nábřeží. Pěší cesta vede od stanice Shibaura-futo podél Yurikamome na „tokijské straně“ mostu, zatímco stanice Odaiba Kaihinkoen je nejbližší stanicí na „straně Odaiba“.

Barbora Žižková

Barbora ŽižkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Člověk se nesmí bát, jen tak najde sám sebe.

Japonsko (Tokio)

Tržiště asijských NEJ

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Tokia

Zájezdy do Tokia

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/ostrov-odaiba/Doporučujeme z Japonska

Nejnovější z JaponskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024