Plavba lodí po řece Sumidě: užijte si výhledy na Tokio z jiného úhlu

Barbora Žižková Barbora Žižková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 14. 3. 2018 • Přečteno 3143x

Při plavbě projedete 12 mostů mezi Asakusou a Hinode Pier, nejzajímavější pro svoji unikátní barvu a tvar jsou mosty Azuma-bashi a Kiyosu-bashi.

Vyberte si z našich zájezdů do TokiaZobrazit zájezdy

Řeka, která protéká Tokiem, je mnohokrát vyobrazena na starých dřevorytech, protože byla odjakživa součástí rušného města i přírody. Jedna z nejlepších možností, jak objevit krásy tohoto velkého města, je určitě i z pohledu řeky, která vám naskytne nová panoramata.

Čím je řeka známá?

Řeka Sumida, která je odjakživa součástí Tokia, je po dlouhá staletí předmětem mnoha divadelních her, básní, novel, kreseb a dřevorytů i tradičních básní haiku. I když její tok prošel mnoha změnami, především kvůli prevenci záplav, je stále neoddělitelnou součástí geografické a kulturní části hlavního města.

Co všechno můžeme z lodě vidět?

Most Azuma bashiMost Azuma bashi

Sumida je dlouhá 27 kilometrů, vtéká do řeky Arakawa a ústí v Tokijském zálivu a protéká pod 28 tokijskými mosty. Na jejích březích můžeme pozorovat mnoho různých kulturních událostí i nádherných panoramat. Kromě příjemných procházek nabízí zajímavé projížďky celým Tokiem. Projížďka po řece Sumidě zabere asi 40 minut.

Při plavbě projedete 12 mostů mezi Asakusou a Hinode Pier, nejzajímavější pro svoji unikátní barvu a tvar jsou mosty Azuma-bashi a Kiyosu-bashi. Hlas průvodce vám při plavbě poskytne informace o hlavních zajímavostech v okolí a vy můžete jen obdivovat měnící se scenérie, které řeka a její břehy nabízí. Sumida River Terrace, jeden z břehů řeky, slouží jako ideální místo pro běžce nebo milovníky procházek.

Samotná plavba začíná u mostu Azuma-bashi a pokračuje pod mosty Komagata-bashi, Ryogoku-bashi, Sumidagawa-ohashi a končí u mostu Kachidoki-bashi. Od prvního až k šestnáctému mostu je to zhruba dvě hodiny chůze. Projížďka nabízí mnoho zajímavých památek, jako třeba knihovnu Asakusa Bunko, chrám Sakaki-jinja nebo třeba Japonské muzeum papírnictví a knihovnictví.

Dokonce můžete spatřit pouliční představení certifikovaných „Nebeských umělců“, které je pořádáno městem. Venkovní kavárny zase nabízejí ideální místo pro popíjení kávy nebo piva s úžasným výhledem na nejvyšší věž Japonska Tokyo Sky Tree.

Čtení: Zájezdy do Japonska – srovnání a doporučení

V jakém období je nejlepší vyplout?

Plavbu si užijete spíše v letním obdobíPlavbu si užijete spíše v letním období

Řeka Sumida je asi nejkrásnější v období kvetoucích sakur Hanami přibližně od 24. března do 11. dubna. Z lodě můžete po obou stranách obdivovat aleje kvetoucích sakur jak ve dne, tak i v noci, kdy jsou stromy nasvícené a pokryté lampiony. S hýřícími barvami věže Tokyo Sky Tree v pozadí tvoří nezapomenutelnou atmosféru.

Během festivalu Hanami (pozorování sakur) jsou mezi rozkvetlými stromy stánky s jídlem a suvenýry, často ozdobené lampiony a barevnými praporky. Celá scenérie je doplněna hudebními a tanečními výstupy místních umělců. K plavbě doporučujeme tradiční dřevěnou loď wassen, která vyjíždí každých 20 minut mezi 10. a 16. hodinou a stojí pouze něco okolo sto korun.

Je lepší být na místě co nejdříve, protože prodej lístků začíná už v 9.30 a na celý den je pouze omezená kapacita návštěvníků – pozdě příchozí se proto vystavují riziku vyprodaných lístků. Bohužel neexistuje žádná webová stránka nebo možnost rezervací v předstihu, nicméně první dopolední projížďky bývají stejně nejkrásnější.

Barbora Žižková

Barbora ŽižkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Člověk se nesmí bát, jen tak najde sám sebe.

Japonsko (Tokio)

Tržiště asijských NEJ

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Tokia

Zájezdy do Tokia

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/plavba-lodi-po-rece-sumide/Doporučujeme z Japonska

Nejnovější z JaponskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024