Čtvrť Shibuya: najdete tady nákupní ulici, love hotely či svatyni císaře Meiji

Barbora Žižková Barbora Žižková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 26. 4. 2018 • Přečteno 3963x

Symbolem této čtvrti je snad nejznámější a nejvytíženější přechod na světě.

Vyberte si z našich zájezdů do TokiaZobrazit zájezdy

Shibuya je jedna z nejvytíženějších čtvrtí Tokia. Hned po výstupu z metra nebo nádraží na vás dolehne ruch velkoměsta. Hudba, reklamy, svítící velkoplošné televize a naháněči, kteří lákají zákazníky do podniků, vás mohou na první chvíli trochu dezorientovat. Buďte ale stále ostražití, protože tato čtvrť na nikoho nepočká a byla by škoda přijít o tolik nových zážitků.

Jak se do Shibuyi nejlépe dostat?

Do samého srdce Shibuyi se dostanete metrem linkami Ginza Line, Fukutoshin Line, Hanzomon Line nebo vlakem Saikyo, Tokaido a vytíženou Yamamoto Line, ale také dalšími spoji, protože Shibuya je jednou z hlavních křižovatek Tokia.

Shibuya přechod

Symbolem této čtvrti je snad nejznámější a nejvytíženější přechod na světě. Ve městě by asi obyčejný přechod nikoho nezajímal, ale spousty lidí tu chce pocítit pravý japonský shon. Přes křižovatku v Shibuyi projde na zelenou v jeden moment až tisíc lidí.

Když si masy lidí na přechodu dostatečně užijete na vlastní kůži, můžete sledovat celou rušnou křižovatku shora, například z velmi oblíbené kavárny Starbucks, pokud vás neodradí dlouhá fronta.

Čekání se ale vyplatí a s kávou v ruce můžete z pohodlí kavárny pozorovat ruch velkoměsta. Dalším místem pro pozorování je hlavní stanice Shuuya, která poskytuje výhled právě na celou slavnou křižovatku a nákupní centra.

Čtení: Zájezdy do Japonska – srovnání a doporučení

Socha věrného psa Hačika

Mezi přechodem a nádražím se vždy dělá hlouček lidí, kteří na někoho čekají nebo se fotí se sochou psa Hačika. Právě tento věrný pes tu čekal na svého zesnulého pána několik let, než sám zemřel a stal se tak symbolem věrnosti a vytrvalosti, inspiroval i několik filmů a novel. Nyní slouží jako známé místo pro setkání, podobně jako socha na Václavském náměstí v Praze.

Čtení na podobné témaPamátník psa Hačika: dojemný příběh, který obletěl světPřečíst

Kde se nejlépe nakupuje?

Jaké obchody byste neměli vynechat?Jaké obchody byste neměli vynechat?

Na Shibuyu míří všichni lidé, kteří rádi nakupují. Přímo na hlavní ulici je několik známých obchodů jako Shibuya 109, která je určená převážně pro ženy a Shibuya 109 Mans, která, jak už název napovídá, je pro muže. Jsou tu i spousty jiných nákupních center, jako například ulice Center Gai či Shibuya Hikarie, kde vzniklo mnoho módních trendů, anebo ulice Koen Dori blízko Oyogi Parku.

Najdete tu i širokou nabídku restaurací a jiných podniků v různých cenových kategoriích, včetně těch s dostupnými cenami.

Love Hill

Zajímavostí, kterou disponuje nejen Japonsko, ale i další země v Asii, jsou love hotely. Hotely, které nabízejí standardní přenocování nebo také pokoj pro „odpočinek“ („rest“) pouze na několik málo hodin.

Využívají je především mladé páry, které hledají trochu soukromí, ale také lidé, kteří například nestihnou poslední vlak domů. Ubytování je relativně levné v porovnání s klasickými hotely v centru Tokia i díky tomu, že často platíte jen za počet hodin strávených v hotelu.

Proč vlastně love hotely existují? V Japonsku, a hlavně v Tokiu, je málo místa v podstatě na všechno. Kvůli vysokým cenám pronájmů ve městě bydlí často celé rodiny pohromadě v malých bytech, a pokud dvojice hledá trochu soukromí, najde ho právě v tokijských love hotelech.

Podobně fungují i další podniky v Tokiu. Například zvířecí kavárny jsou důsledkem toho, že si lidé často nemůžou dovolit do svého malého bytu zvíře, a proto kočičí, psí, ale i soví kavárny jsou oblíbeným místem pro interakci se zvířecími mazlíčky.

Harajuku

Kousek dál od Shibuyi se nachází čtvrť Harajuku se známou módní ulicí Takeshi Dori. Tato ulice je často přeplněna jak Japonci, tak cizinci. Prodávají se tu totiž ty nejzajímavější kousky od umělců a módních návrhářů.

Nakupují tu i celebrity, jako třeba Lady Gaga nebo japonské hvězdy popmusic. Najdete zde jak bizarní kousky, tak i ty decentní a vkusné, a to levně, ale i velmi draze.

Už na první pohled poznáte, že se lidé snaží oblékat jinak, aby na sebe upozornili. Střetávají se zde různé japonské subkultury, které bojují proti společenské šedi a stereotypu.

Pokud budete chtít trochu ušetřit, v Harajuku se nachází hned několik výběrových secondhandů se současnou módou nebo s tradičními japonskými oděvy, jako je Kinji Used Clothing Harajuku Branch a Chicago INC.

Obecně se dá říci, že je v této čtvrti velice populární nakupovat z druhé ruky. Spousty značkových obchodů mají v dalším patře oddělení použitého zboží. Nicméně ceny se pohybují od 1000 jenů výš, i když se jedná o použité zboží. Pokud narazíte na něco levnějšího, můžete si být jisti, že je to nejlepší cena.

Yoyogi Park

V místním parku je ráj pouličních umělcůV místním parku je ráj pouličních umělců

V této čtvrti se lidé nevyjadřují jen oblečením, ale také svým umem. Yoyogi Park je jedním z největších v Tokiu a je místem pouličních umělců, jako jsou zpěváci, žongléři nebo malíři.

Je to ideální místo na pikniky, cyklistiku nebo běhání. V parku roste mnoho třešní, které na jaře svými květy lákají mnoho návštěvníků, stejně jako červené japonské javory, které zas vábí k pestrobarevné návštěvě na podzim.

Svatyně císaře Meiji

Když v roce 1920 zemřel císař Meiji, který se zasadil o zásadní modernizaci Japonska po jeho otevření světovému obchodu a diplomacii, byla to pro Japonsko velká ztráta.

Na jeho počest byla postavena velká svatyně uprostřed města, ale v klidu od všeho dění díky velkému zalesněnému parku v jejím okolí. Svatyně byla ale brzy zničena v průběhu druhé světové války. V padesátých letech však proběhla její rekonstrukce.

Celý areál působí velice relaxačním dojmem, když budete mít štěstí, můžete vidět i tradiční svatební obřad.

Nicméně na Nový rok sem proudí davy Japonců kvůli modlitbám a předpovědím budoucnosti pro nový rok. Určitě to je v tento čas zajímavý důvod, proč toto místo navštívit, ale počítejte s tím, že bude trvat dlouho, než se k chrámu a samotné ceremonii dostanete.

Barbora Žižková

Barbora ŽižkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Člověk se nesmí bát, jen tak najde sám sebe.

Japonsko (Tokio)

Tržiště asijských NEJ

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Tokia

Zájezdy do Tokia

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/ctvrt-shibuya/Doporučujeme z Japonska

Nejnovější z JaponskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024