Duhový most: užijte si večerní procházku za iluminaci barev

Barbora Žižková Barbora Žižková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 14. 3. 2018 • Přečteno 3938x

Most je zcela bílý a lampy, které jsou umístěné na mostě, iluminují třemi různými barvami – červenou, bílou a zelenou.

Vyberte si z našich zájezdů do TokiaZobrazit zájezdy

Udělejte si v noci romantickou procházku podél řeky Sumida. Mezi moderními byty a kancelářemi v tokijské čtvrti Minamoto se v noci rozzáří duhový most, který spojuje Shibaura Pier a Odaibu.

Kdy byl most vystavěn?

Visutý most klenoucí se přes severní část Tokijského zálivu v tokijské čtvrti Minamoto vystavěl Kawasaki Heavy Industries. Výstavba začala roku 1987 a byla dokončena v roce 1993. Most je 798 metrů dlouhý a 580 metrů široký. Je situovaný kousek od nedalekého letiště Haneda a je součástí krásného panoramatu, ať už cestujete odkudkoliv.

Oficiálně se nazývá „Shuto Expressway No. 11 Daiba Route – Port of Tokyo Connector Bridge“, ale název Duhový most se uchytil u obyvatel Tokia mnohem více.

Duhové barvy

Most je zcela bílýMost je zcela bílý

Most je zcela bílý a lampy, které jsou umístěné na mostě, iluminují třemi různými barvami – červenou, bílou a zelenou. Při různých festivalech nebo událostech se iluminace mění. Každou noc tento systém využívá solární energii, kterou načerpal přes den. Most můžete vidět hýřit barvami od západu slunce až do půlnoci.

Čtení: Zájezdy do Japonska – srovnání a doporučení

Ohňostroj u mostu

Za parného japonského léta se často pořádají festivaly Hanabi. Lidé se oblečou do tradičních yukat (letních kimon) a vyrazí mezi stánky, kde se smaží kuřecí špízy yakitori nebo nudle yakisoba. Když se setmí, čekají na bujarý ohňostroj, který někdy trvá i několik hodin. Takovýto velkolepý ohňostroj se dá nejlépe pozorovat právě od Duhového mostu, a to jak z pobřeží, tak z výletní lodi. Určitě si tento autentický zážitek nenechte ujít.

Socha Svobody v Tokiu

Most figuroval i v několika filmechMost figuroval i v několika filmech

Může se vám zpočátku zdát, že sochu sem přivezli z New Yorku, ale na druhý pohled poznáte, že je to o něco menší replika. Nabízí nicméně velice podobný pohled na moderní město. Zajímavý je i fakt, že socha se nenachází pouze v Tokiu. Další její kopie jsou například v Osace nebo v Shimodě.

Měla zde být dočasně umístěna v rámci zlepšení vazeb mezi Japonskem a Francií v letech 1998–1999, ale díky popularitě se brzy vrátila na své místo v roce 2000. Socha je otočená zády k Duhovému mostu, takže i z tohoto pohledu budete mít krásné vzpomínkové fotografie na toto místo. Most bylo možné vidět i ve slavném filmu z roku 2003 Ztraceno v překladu nebo ve filmu Kill Bill.

Barbora Žižková

Barbora ŽižkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Člověk se nesmí bát, jen tak najde sám sebe.

Japonsko (Tokio)

Tržiště asijských NEJ

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Tokia

Zájezdy do Tokia

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/duhovy-most/Doporučujeme z Japonska

Nejnovější z JaponskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024