Dubaj Marina: luxusní část Dubaje, která leží na uměle vytvořeném zálivu

Markéta Mikšíková Markéta Mikšíková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 20093x

Dubaj Marina by se po dokončení měla stát největším přístavem světa.

Vyberte si z našich 12 zájezdů do DubajeZobrazit zájezdy

Dubaj Marina je čtvrť v Dubaji na pobřeží Perského zálivu. Je pokračováním čtvrti Džumeira, svou luxusností ji ale ještě předhání. Ulicemi proudí umělý kanál, ve kterém se zrcadlí ty nejvyšší budovy v Dubaji. 

Čtyři sta metrů, žádná výška

Dubaj Marina je luxusní část DubajeDubaj Marina je luxusní část Dubaje

V této čtvrti se nachází velké množství ohromujících mrakodrapů. Mezi nimi je třeba Princess Tower vysoká 414 metrů, 23 Marina vysoká 393 metrů nebo budova Marina 101 vysoká 426,5 metru.

Najdete tu totiž celý blok těchto budov, v angličtině se mu říká „Tallest Block“, což jasně implikuje, o co jde, česky „Nejvyšší blok“ budov, přičemž některé z nich patří mezi ty nejvyšší na světě. 

Světový konstrukční fenomén

Dubaj Marina leží na uměle vytvořeném zálivuDubaj Marina leží na uměle vytvořeném zálivu

Dubaj Marinu charakterizuje originální umělý kanál, Marina zabírá rozlohou celé dvě míle a sahá až po nádherné pobřeží Perského zálivu. Celý umělý přístav je zatím ještě ve výstavbě, v konečné fázi pojme až sto dvacet tisíc lidí, tedy více než například Moravská Olomouc. Kromě dalších mrakodrapů v nové čtvrti vyrostou i luxusní vily.  

Architektura je inspirovaná slavným False Creek, krátkým zálivem ve středu kanadského Vancouveru, který odděluje centrum – downtown – od zbytku města. V Dubaji najdete jak krásně modifikované nábřeží a okolí centrálního kanálu, tak více než osm kilometrů krajinářsky upravených veřejných stezek. Pobřežní cesta okolo přístavu je také přístupná veřejnosti. 

Čtení: Zájezdy do Dubaje – srovnání a doporučení

Aquapark, ten rozhodně nesmí chybět

AquaventureAquaventure

Aquaventure, anglická slovní hříčka ze slov aqua a adventure, tedy voda a dobrodružství, je jeden z neoblíbenějších aquaparků na Blízkém východě. Dvaačtyřicet akrů plochy a jedenáct milionu litrů vody se skluzavkami, tobogány a dalšími atrakcemi. 

Část atrakcí je zaměřena i na řeckou mytologii. Najdete tu třeba Poseidonovu věž, největší světovou skluzavku Aquaconda nebo Poseidonovu pomstu. Ta je ale jen pro odvážné. 

Místo pro sport i relaxaci

Hotel The AddressHotel The Address

V Dubaj Marině samozřejmě najdete i luxusní hotel, a to ne jeden. Pětihvězdičkový hotel The Address s přístupem na pláž má vlastní prvotřídní fitness centrum a jedno z nejlepších spa na světě. 

Můžete se tu uvolnit při cvičení jógy, původní čínské masáži Tui Na, která skvěle pomáhá rozproudit energii, himalájské terapii s horkými kameny nebo koupeli v zeleném čaji, která uvolňuje ztuhlé svaly. 

Po nákupech a večeři v jedné z mezinárodních restaurací vás čeká další zcela ojedinělý zážitek, místní doutníkový someliér vám pro dokonalý závěr večera vybere jedno ze čtyř set prvotřídních cigár.

Markéta Mikšíková

Markéta MikšíkováExpert Radynacestu.cz

Cestování mě nabíjí.

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 12 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 28. březnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/dubaj-marina/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024