La Mer: pláž i pulzující město v jednom

Markéta Mikšíková Markéta Mikšíková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 13. 2. 2020 • Přečteno 3533x

La Mer leží ve čtvrti Džumeira, konkrétně mezi jejími částmi Pearl a Jumeira Bay.

Vyberte si z našich 12 zájezdů do DubajeZobrazit zájezdy

La Mer není jen městská pláž. Kromě slunce a moře nabízí totiž i spoustu zábavy. Čekají vás tu nejen plážové altánky, ale dokonce i palmami lemované bulváry s kavárnami, obchody nebo venkovní „galerie“ s graffiti na budovách i chodnících.   

O dětech tu ani nevíte

Místní aquaparkMístní aquapark

Pokud vám jen samotné moře Perského zálivu nestačí, najdete tu aquapark s osvěžujícími bazény. Místní atrakce jsou perfektní pro unavení neposedných dětí. Pokud rádi sportujete, kromě surfařského simulátoru vybízí k vyzkoušení množství hřišť, třeba na plážový volejbal. 

A když už jsme u těch dětí a rodinných dovolených, jednou z nejlepších atrakcí je nafukovací hřiště Hawa Hawa. Měkké dopady minimalizují možnost úrazu i intenzitu zábavy.

Let me take a selfie

Designová zákoutíDesignová zákoutí

Moderní ornamenty a obrazy na chodnících i zdech, ale i designová zákoutí umně kombinující místní vyplavené dřevo se „zrezivělými“ kovovými sudy doslova vybízejí k focení. Lapači „selfíček“ nesmějí (a nejspíš ani vzhledem k počtu okolo se motajících lidí nezvládnou) minout malbu dítěte se slunečními brýlemi ve tvaru srdíček a hláškou „stay cool“. Kdo navštívil Dubaj a neměl odsud fotku, jako by ani nebyl. 

La Mer leží ve čtvrti Džumeira, konkrétně mezi jejími částmi Pearl a Jumeira Bay, ta je ale teprve ve výstavbě, ostatně jako značná část města, na mnohé působící jako jedno velké staveniště. Výsledek bude ale zcela určitě luxusní. Z La Mer máte výhled jak na pulzující velkoměsto, tak na třpytící se Arabský záliv. 

Čtení: Zájezdy do Dubaje – srovnání a doporučení

Emirátské speciality i grilování

Vychutnejte si místní delikatesyVychutnejte si místní delikatesy

Po dovádění ve vlnách každému jistě vyhládne. Najdete tu množství podniků specializujících se jak na tradiční arabskou kuchyni, tak i moderní podniky západního evropského typu. Ty najdete na dvou ostrovech, Severním a Jižním, vedle pláže a aquaparku.

Snídaně je základ dne, pokud se chcete trochu prospat, může se protáhnout až do odpoledne. A přesně proto je tu stylový podnik HQ’s 459, kde podávají celodenní snídaně. Pokud si říkáte, že jste nepřijeli do Dubaje, abyste ochutnávali indickou pizzu nebo podobné místní pokusy, zkuste Treej Cafe, kde podávají emirátské speciality. Pro milovníky masa je pak jasnou volbou The Backyard s grilovanými dobrotami. 

Kvalitní nákupy nesmí chybět

Užijte si nákupyUžijte si nákupy

Pokud byste si chtěli přivézt z Emirátů suvenýr v podobě luxusních šatů nebo hodinek, v La Mer určitě nepřijdete zkrátka. V nabídce jsou stylové kousky malých návrhářů i outfity od módních ikon.

Markéta Mikšíková

Markéta MikšíkováExpert Radynacestu.cz

Cestování mě nabíjí.

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 12 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/la-mer/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024