IMG Worlds of Adventure: největší krytý zábavní park světa v Dubaji

Jana Laníková Jana Laníková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 8213x

IMG Worlds of Adventure není jen pro malé děti, ale pro všechny, kteří milují adrenalin.

29 zájezdů na téma: Pro rodiče a děti Zobrazit zájezdy

Budoucnost v Dubaji se otočila na rozvoj zábavních parků. Ve výstavbě je nejméně šest hlavních tematických parků, a to Dubai Parks & resorts s Motiongate, Bollywood park, Legoland, IMG worlds of Adventure, svět 20th Century Fox a Six Flags.

Pokud se podaří otevřít tři parky do konce letošního roku (2016), Dubaj se tak stane největším multi-zábavním centrem na Středním východě. Je možné, že tak předčí Austrálii, Singapur nebo Orlando na Floridě.

Většina 12letých bude nejnovější atrakci v Dubaji – největší krytý zábavní park – milovat. IMG Worlds of adventure není jen pro malé děti, ale pro všechny, kteří milují adrenalin. I když rodičům nastanou krušné časy při placení, čtyřčlenná rodina může v zábavním parku lehce nechat 1 500 Dhs, pokud si dá něco k jídlu a pití, pronajme si úschovné skříňky nebo koupí nějaký ten upomínkový předmět dětem.

Vstupné činí 300 Dhs pro dospělého, 250 Dhs pro děti. Nabízená zábava na rozloze 28 fotbalových hřišť ale stojí za to!

Pojďme se tedy podívat dovnitř…

Nejvíce si možná zamilujete Haunted hotel na IMG boulevard. Vzhled i dojem opravdu působí, jako byste se ocitli ve filmu. Máte tu hrbatého pikolíka v uniformě, divné výtahy, tlumená světla, kolísavé zvuky a klátící mrtvoly. Více asi není nutné prozrazovat.

IMG Worlds of Adventure je rozdělen do čtyř segmentů nebo zón, rodina tu tak stráví kolem 6–8 hodin. Nachází se tu 28 prodejen potravin a nápojů, 25 maloobchodních prodejen s 5 000 produkty, které mohou denně hostit až 30 000 lidí, dvanácti sálové Novo Cinema multiplex s IMAXem a dvěma VIP divadly, děsivé i dětské atrakce.

Vzrušení a únik ve čtyř zónách:

Čtení: Zájezdy do Dubaje – srovnání a doporučení

1. MARVEL ZÓNA

Spiderman, Iron man, Hulk, Thor, kapitán Amerika, Hawkeye – všichni jsou tu pohromadě. Marvel zóna nabídne spoustu superhrdinů, včetně vysoce akčně nabité atrakce Avengers-bitva Ultronu – první temnou jízdu mstitelů na světě, a to ve 3D!

Hulk ve 3D – 100místné kino, které vás vtáhne do boje Hulka s jeho největším nepřítelem. Otočné projekční plátno s 360 stupni diváky pohltí přímo do centra dění.

Spidermanova pomsta – 400metrová otočná horská dráha proletí s hosty přes panorama New Yorku společně s nejznámějším hrdinou, který se snaží zachránit svět od Doktora Octopuse.

Thor Thunder Spin – závratná jízda, kde se ocitnete v kůži Thora, mocného Avengera, jež se pokusí zachránit svět ze spárů zlého Lokiho.

2. IMG BOULEVARD ZÓNA

Boulevard zóna je část, kam vejdete a vše teprve začíná. Největším lákadlem je Haunted hotel, který je skvělou zábavou pro všechny věkové kategorie. Děti ho budou milovat, i když je pravděpodobně dost vyděsí. V této části se nachází několik obchodů, ale také místo, kam se jen tak návštěvník posadí a užívá si okolní představení a zábavu.

3. CARTOON NETWORK

Bude hostit vůbec první Ben 10 5D kino, které pojme až 1 200 diváků za hodinu s deseti minutovým 3D filmem. Vedle největšího Ben 10 obchodu, zde najdete značky jako např. LazyTown, Adventure time, The Powerpuff Girls a Gumballův úžasný svět. Navíc můžete zkusit své síly na provazovém žebříku na LazyTown hřišti.

4. ZTRACENÉ ÚDOLÍ – DOBRODRUŽSTVÍ DINOSAURŮ

Zde nalezneme vše o dinosaurech. Jeden obzvlášť velký chlapík má v krku motor a zvládne tři pohyby – otočí krk, podívá se nahoru a dolů a otevírá čelist. Pokud nejste zrovna nadšenci jízdních drah, zajděte třeba na preclík.

Pokud je adrenalin vaší snídaní, sedněte na nejvyšší 1,1 km dlouhou dráhu The Velociraptor, která vás vypustí do prehistorických džunglí rychlostí 100km/h za 2,5 vteřiny. Nesmí chybět ani zakázané území džungle, kde na horské dráze projedete přes prehistorické dinosaury a predátory. Největším zážitkem bude vertikální pokles trati k zemi.

Zábavní park byl otevřen na konci srpna 2016 a už nyní se předpokládá, že bude hostit v průměru 18 milionů turistů do roku 2021!

Jana Laníková

Jana LaníkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 27 zájezdů

Pro rodiče a děti

Dovolená? Ne, dobrodružství!

Vyberte si jeden z našich 29 zájezdů

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 23. května

Zájezdy zábavní parky do Spojených arabských emirátů (Dubaj)

Město superlativ se baví

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Dubaje na téma: Zábavní parky

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/img-worlds-of-adventure/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024