Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

letecky z Prahy

To nejlepší z New Yorku + OSLAVY ČÍNSKÉHO NOVÉHO ROKU

Program 1Knižní průvodce zdarma

Barbora Teplanová, průvodkyně

Půjdu kamkoliv, pokud je to kupředu.

7 dní / 5 nocí21. 1. – 27. 1. 2020

Jediný termín v letošním roce

Teď zaplaťte jen 14 495 Kč a doplatek do 21. 12.

Dříve 33 990 Kč

28 990/os.

Co máte v ceně?

Letecky

Z Prahy

Ubytování

Hotel***

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 16 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

–4 – 0 °C

New York pro cestovatele, jak ho neznáte. Město, které nikdy nespí, při jedinečných barevných oslavách čínského nového roku. S průvodcem, který se vyzná, stihnete největší lákadla a užijete si nevšední atmosféru. Projedete se lodí k soše Svobody, z Manhattanu si vychutnáte pohled na Brooklynský most, nahlédnete pod pokličku newyorské mafie i slavné čtvrti Harlem. Prožijte pravou Ameriku v tepajícím New Yorku při čínských novoročních oslavách!

Na co se můžete těšit

 • Symbol Ameriky – socha Svobody
 • Impozantní výhled z Empire State Building
 • Bohoslužba ve stylu filmu Sestra v akci
 • Velkolepé oslavy čínského nového roku
 • Nejlepší nákupy v amerických outletech

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN
Noční život na Times Square

Úterý 21. ledna: Po příletu do New Yorku využijeme odpolední čas k prohlídce Times Square nebo například proslulé Broadway. 

Přílet do New Yorku v odpoledních hodinách (šestihodinový časový posun), transfer na hotel.

Prohlídku města, které nikdy nespí, začneme na Times Square s gigantickými světelnými billboardy. Tato proslulá část New Yorku je nazývána také srdcem či křižovatkou světa. Projdeme se po nejdelší newyorské ulici Broadway, na které je největší koncentrace divadel vůbec. Čas na občerstvení nebo posezení.

Návrat na hotel v pozdních večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.

2.DEN
Naši cestovatelé s průvodkyní Magdou u cíle – sochy Svobody :-)

Středa 22. ledna: Tento den vás čeká to nejdůležitější z historie i současnosti města - majestátní socha Svobody, impozantní Brooklynský most či proslulá Wall Street. 

Dnešní den začneme jednou z nezbytností, kterou nevynechá žádný turista v New Yorku – plavbou lodí na Liberty Island, na kterém se majestátně tyčí socha Svobody. Během plavby uvidíme také „ostrov nadějí“, Ellis Island, na kterém se nacházel imigrační úřad. Prošly jím milióny lidí toužících po splnění svého amerického snu v „novém světě“. V ceně plavby je také vstup do Muzea Imigrace na Ellis Island.

Poté se vydáme tam, kde tepe finanční srdce New Yorku, na známou třídu Wall Street, kde je největší koncentrace bank a burz na světě. Uvidíme budovu Federal Hall se sochou George Washingtona, která označuje místo, kde první americký prezident složil v roce 1789 svou přísahu, a také impozantní budovu Newyorské burzy, jejíž výkyvy hýbou celým světem. Prohlédneme si překrásný novogotický kostel Trinity Church, dále také nejstarší newyorský kostel a zároveň jediný dochovaný kostel z koloniální doby St. Paul Chapel.

Následně budeme pokračovat až k jednomu z hlavních symbolů New Yorku, působivému Brooklynskému mostu, jejž zvěčňovali mnozí malíři a kterému se pro jeho elegantní tvar přezdívá „ocelová harfa“.

V nedalekém bývalém přístavišti South Street Seaport nás po náročném dni bude čekat volný čas, který budeme moci využít k občerstvení či posezení v některém ze zdejších mnoha barů.

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně. 

3.DEN
S průvodkyní Magdou se naši cestovatelé v Central Parku neztratí…

Čtvrtek 23. ledna: Dnes se ocitneme v afroamerické čtvrti Harlem, kde si na své přijdou fanoušci filmu Sestry v akci. Odpoledne neopomeneme památník obětem 11. září na Ground Zero, Guggenheimovo muzeum, Rockefellerovo centrum či Central Park.

Dopoledne bude patřit newyorské afroamerické čtvrti Harlem, která je proslulá nedělními gospelovými bohoslužbami v baptistických kostelech. Zájemci se mohou jedné z působivých bohoslužeb ve stylu filmu „Sestra v akci“ zúčastnit, a odnést si tak nezapomenutelný zážitek. Po bohoslužbě si společně prohlédneme hlavní tepnu kdysi nebezpečného Harlemu se spoustou obchodů, restaurací a také proslulým divadlem Apollo, ve kterém začínala nejedna hvězda černošského nebe. V harlemských ulicích, ve kterých vystupovali takoví umělci jako Duke Ellington nebo Louis Armstrong a kde se zrodil jazz, je také možnost ochutnat vynikající kuchyni a výhodně nakoupit. Zájemci se pak mohou vydat na nedaleký tradiční africký trh a obstarat si originální suvenýry.

Odpoledne se vypravíme do zelených plic New Yorku, známého Central Parku, kde potkáme běžce, cyklisty, chůvy s dětmi na procházce nebo profesionální „dogwalkers“ venčící mnoho psů najednou. Během procházky uvidíme také architektonicky zajímavou budovu Guggenheimova muzea, které se přezdívá „obří vývrtka“ nebo jedno z největších amerických muzeí – Metropolitní muzeum se sbírkou čítající zhruba dva miliony exponátů.

Následně se společně vydáme po výstavní Páté avenue k další přední newyorské atrakci, světoznámému Rockfellerovu centru, kde tluče srdce města, v zimě se bruslí na místním kluzišti a pro každého návštěvníka je povinností fotografie před pozlacenou sochou Prométhea. Uvidíme také nedalekou katedrálu svatého Patrika, která je jakýmsi malým vydáním kolínského dómu a sídlem katolického arcibiskupa.

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

4.DEN
Využijte výhodných možností nákupů, které New York nabízí

Pátek 24. ledna: Tento den si užijí milovníci nákupů. Pokud nakupování není váš šálek kávy, můžete zhlédnout některý ze slavných broadwayských muzikálů nebo rozšířit své obzory v jednom z mnoha muzeí.  

New York není jen zajímavým kusem americké historie, ale také městem, ve kterém se dobře nakupuje. Za nejlepšími a cenově nejvýhodnějšími nákupy jezdí jak turisté, tak místní do outletových center, které se nacházejí v blízkosti velkých měst. I my se do jednoho takového vypravíme a nakupovat budeme moci ve více než 200 obchodech nejrůznějších značek.

Komu nákupy nebudou po chuti, čeká ho individuální program v New Yorku, který může využít k návštěvě muzeí, procházkám nebo třeba ke zhlédnutí některého ze slavných broadwayských muzikálů.

5.DEN
Bujará Čínská čtvrť v New Yorku při oslavách nového roku

Sobota 25. ledna: V dopoledních hodinách zažijeme velkolepé oslavy čínského nového roku. Odpoledne navšítívíme bohémskou Greenwich Vilage či proslulý mrakodrap Empire State Building.

Ráno se společně vypravíme nejprve do newyorské italské čtvrti Little Italy, kde měla dříve sídlo newyorská mafie, kterou přibližuje román a film Kmotr. Hned vedle italské čtvrti se rozkládá také newyorská Čínská čtvrť, kde si prohlédneme místní buddhistický chrám a nasajeme exotickou atmosféru. Hlavní tepnou čínské čtvrti je ulice Canal Street, kde se dají nakoupit značkové produkty za nízké ceny, nejedná se ovšem o originály.

V 11 hodin dopoledne začnou v Čínské čtvrti každoroční velkolepé oslavy čínského nového roku, jedné z největších, nejbarevnějších a nejoblíbenějších newyorských oslav. Během tradičního průvodu si budeme moci prohlédnout bezpočet nádherných masek, barevných čínských draků a jiných monster a po skončení průvodu si pak užijeme slavnosti v ulicích spolu s Newyorčany za doprovodu čínské hudby, tanečních představení a vynikajícího čínského jídla.

Odpoledne se po skončení oslav společně přesuneme do čtvrti Greenwich Village, bývalého útočiště bohémských umělců s neopakovatelnou atmosférou. Zde uvidíme Newyorskou univerzitu nebo Washingtonovo náměstí s impozantním obloukem obklopeným sochami prvního amerického prezidenta. Kolem zvláštní budovy jednoho z prvních newyorských mrakodrapů Flatiron Building, přezdívanému pro jeho neobvyklý tvar „žehlička“, dorazíme až k jednomu z nejznámějších newyorských mrakodrapů, Empire State Building. Zájemci budou moci navštívit vyhlídky v 86. a 102. patře nebo čas strávit odpočinkem či nákupy, například ve slavném obchodním domě Macy´s.

Návrat na hotel v pozdních večerních hodinách nebo individuálně.

6.DEN
Naši cestovatelé zaposloucháni do zajímavostí o Grand Central Terminal

Neděle 26. ledna: Dnešek bude patřit památníku obětem 11. září tzv. Ground Zero a známému vlakovému nádraží Grand Central Terminal.

Ráno se vydáme na nejsmutnější místo novodobé historie – k hlubokým jámám po věžích Světového obchodního centra, na tzv. Ground Zero. Na tomto místě dnes stojí památník obětem 11. září a také nové Muzeum 9/11 Memorial, které zájemci budou moci navštívit. Výraznou dominantou této části New Yorku je pak nejvyšší budova v USA, věž One World Trade Center, přezdívaná také „Věž svobody“.

Dle letového řádu a časových možností si případně ještě prohlédneme působivou budovu Grand Central Terminal, jednoho z největších železničních nádraží na světě.

V odpoledních hodinách transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do ČR.

7.DEN

Pondělí 27. ledna: Přílet do ČR.Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Ivana Petláková – přímá linka: +420 776 028 005

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – New York – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo a zavazadlo odbavované dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • 5x ubytování v New Yorku v hotelu ve 2lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením
 • 5x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem od Radynacestu.cz zdarma
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • vstupní povolení ESTA (pokud nemáte v pase platné vízum, pro vstup do USA je vyžadován biometrický pas): poplatek za vyřízení 500 Kč/os.
 • MHD v New Yorku (cca 35 USD)
 • vstupné na místě (Metropolitní muzeum 25 USD, Muzeum moderního umění MoMa 25 USD, Americké muzeum historie přírody 23 USD, Guggenheimovo muzeum 25 USD, Indiánské muzeum zdarma)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 9 700 Kč

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo v ceně zájezdu – malé kabinové zavazadlo o hmotnosti do 8 kg a max. rozměrech 55 x 35 x 22 cm, včetně držadla, postranní kapsy a kol (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu – odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg a o rozměrech, jejichž součet nesmí přesáhnout 157 cm (toto zavazadlo bude odbaveno do úložného prostoru)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

336 Kč

UNIVERSAL + STORNO

860 Kč

80 Kč / den / osoba + STORNO 300 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníVstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:

 • Empire State Building (86. patro + 102. patro): dospělý 1 570 Kč, dítě 1 460 Kč, senior 1 460 Kč
 • Empire State Building (86. patro): dospělý 1 080 Kč, dítě 980 Kč, senior 1 030 Kč
 • Muzeum 11/9 Memorial: dospělý 710 Kč, dítě 460 Kč, senior 540 Kč
 • Plavba k soše Svobody: dospělý 630 Kč, dítě 460 Kč, senior 540 Kč
 • Woodbury Common Premium Outlets bus: dospělý 1 030 Kč, dítě 630 Kč
 • Podrobnosti ke vstupnému

Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Vstupné do památek pro zájemce:

 • Katedrála sv. Patrika: 5 USD
 • Guggenheimovo muzeum: 25 USD
 • Metropolitní muzeum: 25 USD
 • MoMA - muzeum moderního umění: 25 USD
 • Federal hall: zdarma

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.

Ohlasy cestovatelů


Nezávazně si rezervujte už dnes

Pojištění
Osoby

Kliknutím na tlačítko REZERVOVAT provedete nezávaznou rezervaci v souladu s našimi všeobecnými podmínkami.
Rezervaci vám zdarma podržíme 3 dny • Po objednání zájezdu vám zavoláme a zodpovíme vaše dotazy • Objednávku lze dokončit online ještě dnes


Cestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.