Obchodní dům Macyʼs: newyorská ikona nakupování

Magdaléna Jurczygová Magdaléna Jurczygová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 11. 1. 2018 • Přečteno 7743x

Macyʼs zaměstnává na 140 000 zaměstnanců v několika státech a akcie společnosti jsou obchodovatelné na newyorské burze pod písmenem M.

5 zájezdů na téma: Nákupy – New YorkZobrazit zájezdy

Newyorským rájem pro všechny milovníky nakupování je obchodní dům Macyʼs, který se nachází kousek od Empire State Building. Budovu poznáte už zdálky, kromě symbolu hvězdy svítí na všechny kolemjdoucí nápis: The worldʼs largest store. Připravit kreditky a vzhůru na nákupy!

Historie obchodního domu

Rowland Hussey Macy otevřel obchod v roce 1858Rowland Hussey Macy otevřel obchod v roce 1858

V době založení malého obchůdku na rohu 14. ulice a 6. avenue v New Yorku by majitel těžko odhadl, že se jeho obchod stane jednou přední ikonou. Rowland Hussey Macy otevřel obchod v roce 1858 a jako symbol obchodního úspěchu a značky přijal hvězdu, která připomínala jeho léta strávená na lodi. První den byly celkové tržby obchodu 11,06 dolarů a majitel uvažoval, zdali se situace někdy zlepší.

Rozhodl se vytrvat a už na konci prvního roku činily tržby obchodu zhruba 85 000 dolarů. O 19 let později se stal obchůdek plnohodnotným obchodním domem, který byl známý tím, že zaváděl různé inovace, aby přilákal co největší počet zákazníků.

Může se tak chlubit například tím, že jako první obchodní dům zavedli na trhu pro zákazníky barevné ručníky. V listopadu roku 1902 se obchodní dům přestěhoval na současnou adresu na Herald Square, kde sídlí dodnes. A tak se stal během vývoje obchodní dům Macyʼs pravou newyorskou ikonou.

Ráj pro všechny shopaholiky

Macyʼs zaměstnává na 140 000 zaměstnanců v několika státech a akcie společnosti jsou obchodovatelné na newyorské burze pod písmenem M. Nachází se zde spousta značek a oblečení všeho druhu a nejen to. Díky historické hodnotě bylo místo přidáno v roce 1978 do registru chráněných míst.

Čtení na podobné témaShopování v USA: Tipy na výhodné nákupy za oceánem. Kdy a kam pro značkovou módu? Přečíst

Užívat si můžete v obchodním domě výprodejových vln, v době Vánoc vás okouzlí nádherná výzdoba se Santou a užívat si speciálních nákupů lze i během Dne díkuvzdání. Do Spojených států amerických se vyplatí znát jedno pravidlo: s prázdným kufrem tam a plným zpět.

Čtení: Zájezdy do USA – srovnání a doporučení

Co můžete uvnitř nakoupit?

Značek se zde nachází více jak 400Značek se zde nachází více jak 400

Obchodní dům má několik podlaží, několik eskalátorů, výtahů a několik vstupů. Je potřeba si vyhradit na nákupy dostatek času. Nakoupíte zde parfémy všech značek, dekorativní kosmetiku, hodinky, šperky, oblečení pro novorozence, oblečení pro děti, kabelky, boty, vybavení do koupelen, vše pro domácnost a samozřejmě oblečení jak pro ženy, tak pro muže.

Značek se zde nachází více jak 400, od těch nejznámějších až po ty typicky americké. Dobrou zprávou je, že pokud trefíte výprodeje, koupíte například kabelku Michael Kors pod 100 dolarů, což je cena, na kterou u nás nenatrefíte. Nezapomeňte, že k nákupu se vždy připočítá povinná taxa. Nicméně i tak je cena pořád výhodná! Více o značkách a zboží, které můžete nakoupit, naleznete na oficiálních stránkách obchodního domu. Letʼs shop!

Magdaléna Jurczygová

Magdaléna JurczygováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Nákupy v New Yorku

Oblečte se v New Yorku

Vyberte si jeden z našich 5 zájezdů do New Yorku na téma: Nákupy

Zájezdy do New Yorku

Nejbližší volný zájezd odlétá již 9. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/obchodni-dum-macy-s/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024