4 top adresy večerního Říma: Kam se vydat, když město pod rouškou noci odhaluje svůj půvab?

Barbora Šupíková Barbora Šupíková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 2. 7. 2017 • Přečteno 17709x

Esem v rukávu Věčného města je jeho půvab pod rouškou noci. Víte, kam se za tou nejlepší večerní atmosférou v Římě vydat? Poradíme.

Vyberte si z našich 13 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Tip pro vás: 

Západ slunce nad Římem se nejlépe pozoruje z pahorku Janikul (Gianicolo), nenechte si tuto podívanou ujít!

Být v Římě a nevychutnat si jeho atmosféru po setmění by byl skoro hřích. Právě večer totiž město vytahuje jedno ze svých velkých es a ukazuje nejvíce ze svého půvabu. Místní letní počasí vybízí k večerním procházkám, kdy se pod rouškou noci Řím představuje v celé své neodolatelné kráse. Vzduch je navíc již příjemně vlahý, hlavní římské památky nejsou v obležení turistů a v ulicích panuje uvolněná atmosféra. Přijměte pozvání a vydejte se do míst, která vás po setmění dostanou.

1. Via dei Fori Imperiali aneb Císařská fóra, jak je přes den nezažijete

Via dei Fori Imperiali je obklopena nejznámějšími římskými antickými památkami Via dei Fori Imperiali je obklopena nejznámějšími římskými antickými památkami

Mezi vyhlášenými adresami večerního Říma hraje prim Ulice císařských fór – Via dei Fori Imperiali – v „antickém srdci“ města, která vede od Kolosea až k Oltáři vlasti na Benátském náměstí. Nejenže jsou antické památky, mezi kterými si ulice hrdě razí cestu, nádherně osvětleny, ale korunu všemu nasazují promítání, která vám v letních měsících po setmění procházku ještě zpříjemní.

Na zbytku zdi v Augustově fóru, která ještě na začátku našeho letopočtu měla za úkol chránit reprezentativní část Říma od možného nebezpečí pocházejícího z části obytné, nebo na budově Césarovy kurie jsou promítány různé scény z římské historie. Po zaplacení vstupného si můžete v určité dny užít i delší promítání, tak jako v kině.

2. Zátibeří: rušný večerní život v malebných oprýskaných uličkách

Vychutnejte si římské speciality v některém z podniků v ZátibeříVychutnejte si římské speciality v některém z podniků v Zátibeří

Oblast Zátibeří (Trastevere) je metou všech vyznavačů večerního korzování a posedávání v příjemných podnicích v typicky římském prostředí, kde to žije. Je to lidová čtvrť řemeslníků a umělců plná spletitých uliček s malebně oprýskanými domy.

Většina Římanů procházku v této čtvrti ráda spojí s gastronomickým zážitkem, protože Zátibeří se pyšní velkým množstvím trattorií, osterií a restaurací, které nabízejí typické římské pokrmy. Nejoblíbenější je sezení venku, kdy při jídle můžete sledovat okolní ruch. Nechybí ani vyhlášené bary nebo umělci a pouliční prodejci s drobným, často designovým zbožím.  

Vyhledávanou šik zónou v oblasti u Zátibeří je náplavka v okolí Tiberského ostrova (Isola Tiberina), kam se nejčastěji chodí posedět u skleničky dobrého drinku. Na samotný Tiberský ostrov můžete v letních měsících vyrazit do tradičního letního kina.

Čtení: Zájezdy do Říma – srovnání a doporučení

3. Andělský hrad a jeho okolí: romantika na druhou

Odlesky nasvětleného Andělského hradu v Tiberu jsou velmi působivé Odlesky nasvětleného Andělského hradu v Tiberu jsou velmi působivé

Zlatavě osvětlený Andělský hrad (Castel Sant’Angelo) budící respekt a zároveň romantickou náladu by se měl ocitnout v hledáčku všech, kteří hledají to nejlepší z večerního Věčného města.

Při procházce po Andělském mostě se navíc všem naskytne nezapomenutelný výhled na osvětlenou vatikánskou baziliku svatého Petra a její okolí. Pohled na téměř stojatou vodu Tiberu, ve které se odráží okolní světla, učiní na chvilku romantika i z toho největšího drsňáka.

4. Mincí ve Fontáně di Trevi vše teprve začíná

Fontana di Trevi stojí za návštěvu v kteroukoliv denní či noční dobu Fontana di Trevi stojí za návštěvu v kteroukoliv denní či noční dobu

Rádi byste po setmění pod rouškou dlouhého vlahého letního večera navštívili také Ponte Milvio, kam si zamilovaní chodí vyznávat lásku? Chtěli byste se nechat obklopit nasvětlenými pilíři Berniniho kolonády kolem vatikánského náměstí svatého Petra? Spatřit  místním židovském ghettu jednu z nejhezčích římských fontán – Želví fontánu (Fontana delle Tartarughe)? Anebo se jednoduše procházet po zlatavě nasvětlených náměstích Navona, Campo de’Fiori či Piazza della Rotonda se slavným Pantheonem a v jejich okolních uličkách, jen nějak nemůžete všechno v klidu stihnout?

Vhoďte minci do nádherně osvícené Fontany di Trevi, a díky tomu se, jak praví legenda, do Říma opět brzy vrátíte. A i kdyby se vám do házení mincí nechtělo, barokní fontánu si nenechte ujít. Ve večerním hávu jí to totiž náramně sluší!

Barbora Šupíková

Barbora ŠupíkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Chci na cestách potkávat lidi, nasávat jejich pocity, nálady, zkušenosti… Prožít a předat vám.

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 13 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/4-top-adresy-vecerniho-rima/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024