Piazza Navona: ideální místo na rande

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 18553x

Piazza Navona je náměstí charakteristické barokními paláci, velkolepými fontánami a dlážděnými chodníky.

Vyberte si z našich 18 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Náměstí Navona je magnetem pro pouliční umělce, kteří dotvářejí jeho jedinečnou atmosféru? Nenechte si ji při návštěvě Říma ujít! 

Piazza Navona je náměstí charakteristické barokními paláci, velkolepými fontánami a dlážděnými chodníky. Když si k tomu představíte ještě zdejší útulné kavárničky, není se čemu divit, že bývá považováno za jedno z nejkrásnějších římských veřejných prostranství.

Toto nádherné římské náměstí je doslova magnetem pro návštěvníky, a to jak ve dne, tak i v noci. Náměstí je postaveno ve tvaru široké elipsy, kopíruje totiž původní půdorys stadionu Circus Agonalis z roku 86, do kterého se vešlo až 30 tisíc diváků.

Berniniho fontány

Největší změny se udály v roce 1644, kdy byl zahájen radikální proces barokizace. Z této doby pocházejí dvě úchvatné Berniniho fontány. Jedna z nich, Maurova/Mouřenínova fontána, se nachází na jižním konci náměstí a poznáte ji podle sochy Maura a krásného delfína. Druhá Berniniho fontána, Fontána čtyř řek, zdobí náměstí přímo uprostřed. Jsou na ní umístěny sochy představující čtyři řeky, které byly symboly čtyř (tehdy známých) světadílů.

Nil představuje Afriku, Dunaj Evropu, Río della Plata zastupuje Ameriku a Ganga Asii. Na severním konci náměstí se nachází Neptunova fontána, ke které sochy přibyly až v 19. století.

V západní části náměstí se nachází krásný kostel sv. Anežky. Barokní kostel ze 17. století stojí naproti Fontáně čtyř řek. Objevte krásy barokního náměstí, které patří k nejmalebnějším místům Říma.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 18 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 22. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/piazza-navona/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItáliePřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2023