Berniniho kolonáda: věřící přijímá s otevřenou náručí

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 18023x

Berniniho kolonáda je součástí náměstí Sv. Petra ve Vatikáně. Jedná se o impozantní architektonické dílo, které nemá ve světě obdoby.

Vyberte si z našich 12 zájezdů do VatikánuZobrazit zájezdy

Tip pro vás:

Stoupněte si na jedno ze dvou míst na Svatopetrském náměstí, označených jako Centro del Colonnato. Naskytne se vám nádherný pohled na sloupy kolonády všechny v jednom zákrytu.

Každý správný návštěvník hlavního italského města by neměl minout Vatikán. Nejmenší stát na světě nabízí velmi vysokou koncentraci památek a zajímavostí, na které si musíte vyčlenit hodně času, abyste byli schopni si všechny důkladně prohlédnout. Centrum katolického světa určitě stojí za pozornost.

Otevřená náruč (nejen) věřícím

Mezi architektonické unikáty patří kolonáda, která zdobí náměstí Sv. Petra. Nese jméno svého tvůrce, architekta a sochaře Berniniho. Náměstí Sv. Petra bylo postaveno v 17. století právě Berninim a je považováno za jeho největší dílo. Berniniho kolonáda, která náměstí ze stran lemuje, symbolizuje otevřenou náruč, jež přijímá věřící. Kolonádu tvoří čtyři řady dórských sloupů, které vytvářejí jedinečný estetický dojem rytmu a pravidelnosti. Bezmála 300 sloupů a 88 pilířů je vytesáno z římského kamene travertinu.

Na střeše kolonády, balustrádě, stojí 140 soch světců, jejichž autory jsou Berniniho žáci. Gian Lorenzo Bernini, barokní architekt, svou tvorbou principy baroka jen potvrzuje. Zamýšlel vytvořit kolonádu symbolizující moc matky církve.

Stát uprostřed náměstí, které pojme až 400 000 věřících, a rozhlížet se kolem sebe je nezapomenutelným zážitkem. Uvědomíte si velikost člověka a sílu umění v jeho dokonalé podobě. 

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Itálie (Vatikán)

Slavný stát ve státě

Vyberte si jeden z našich 12 zájezdů do Vatikánu

Zájezdy do Vatikánu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 6. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/berniniho-kolonada/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024