Benátské náměstí: rušná dopravní křižovatka

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 15337x

Benátské náměstí (Piazza Venezia) nepřipomíná ani tak pravé náměstí, nýbrž velmi rušnou dopravní křižovatku.

Vyberte si z našich 14 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Vybavují se vám scény z italských filmů, ve kterých dopravní policista stojí uprostřed rušného náměstí a řídí provoz? Věřte, že byly natáčeny právě na Benátském náměstí.

Benátské náměstí (Piazza Venezia) nepřipomíná ani tak pravé náměstí, nýbrž velmi rušnou dopravní křižovatku. Benátské náměstí je ideálním výchozím bodem pro toulky městem. Nachází se nedaleko středověkého a renesančního centra Říma.

Náměstí je obklopeno úžasnými budovami, díky nimž má velmi příjemnou atmoféru. Dokonce mu odpustíte i tu rušnou dopravní situaci a budete se sem rádi vracet.

Benátský palác

Ze západní strany náměstí obklopuje impozantní Benátský palác (Palazzo di Venezia), který byl prvním renesančním palácem ve městě. Byl postaven pro papeže Pavla II., a poté sloužil jako velvyslanectví Benátské republiky. Palác byl i sídlem Mussoliniho, který měl v Sala del Mappondo proslulou pracovnu. Z balkonu Mussolini pronášel své projevy a za fašistické éry byl palác neustále osvětlený, aby vyvolával dojem, že se v něm neustále pracuje.

Dnes se zde nachází muzeum renesančního umění. Jižní strana paláce sousedí s okouzlující bazilikou sv. Marka, která má však vchod z náměstí Piazza San Marco.

Na Benátském náměstí se nachází také památník Viktora Emanuela II. s hrobem neznámého vojáka. 

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 14 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 22. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/benatske-namesti/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024