Ospedale di Santa Maria della Scala: z nemocnice muzeem

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 5957x

Muzeum Ospedale di Santa Maria della Scala, bývalá nemocnice, je v současnosti jednou z největších uměleckých galerií města.

Vyberte si z našich 5 zájezdů do SienyZobrazit zájezdy

Víte, že…

Při prohlídce muzea, které je otevřeno téměř každý den v roce, můžete vidět přibližně polovinu prostor bývalé nemocnice? Jde o téměř 12 000 metrů čtverečních

Pokud se budete nacházet u katedrály, vydejte se také prohlédnout si muzeum Ospedale di Santa Maria della Scala, které se nachází přímo naproti. Budova sloužila v minulosti jako nemocnice pro opuštěné děti, chudinu a poutníky, a to již od 11. století. Stavba, která patří k nejstarším nemocnicím Evropy, bývala financována bohatými občany Sieny.

Finanční podpora stačila jak na léčení potřebných, tak na výzdobu nemocnice, která se pyšní mnoha nádhernými freskami a skvostnou interiérovou výzdobou. Přestože budova slouží jako galerie a muzeum a vystavuje celou řadu krásných uměleckých děl, samotná výzdoba bývalé nemocnice je působivější než vystavovaná díla.

Umělecká díla uvnitř mueza

Uvnitř můžete obdivovat například fresku „Sv. Anna a sv. Jáchym“ od Beccafumiho. Za vidění stojí i cyklus fresek od Vecchietty a Domenica di Bartolo, který je umístěn v sále původního nemocničního oddělení. V sakristii Sagrestia Vecchia objevíte spoustu významných uměleckých děl, například fresky „Články víry“ nebo oltářní obraz „Madonna della Misericordia“.

Další zajímavá místa

Míst, které byste neměli vynechat, je tady mnohem víc: Pellegrinaio, kaple Cappella del Manto, již zmiňovaná sakristie Sagrestia Vecchia, kaple Cappella della Madonna nebo oratoria Compagnia di Santa Caterina della Notte a Santa Maria Sotto le Colte. Nezapomeňte ani na Archeologické muzeum, Muzeum umění pro děti, Knihovnu Giuliano Briganti či Fotografickou knihovnu umění

V galerii naleznete mnoho nádherných oltářů, které většinou vyobrazují výjevy ze života Panny Marie, patronky nemocnice.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Itálie (Siena)

Středověký klenot Itálie

Vyberte si jeden z našich 5 zájezdů do Sieny

Zájezdy do Sieny

Nejbližší volný zájezd odlétá již 19. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/muzeum-ospedale-di-santa-maria-della-scala/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024