Ospedale di Santa Maria della Scala: Z nemocnice muzeem

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 1689x

Muzeum Ospedale di Santa Maria della Scala, bývalá nemocnice, je v současnosti jednou z největších uměleckých galerií města.

Vyberte si z našich 46 zájezdů do ItálieZobraz zájezdy

Víte, že…

Při prohlídce muzea, které je otevřeno téměř každý den v roce, můžete vidět přibližně polovinu prostor bývalé nemocnice? Jde o téměř 12 000 metrů čtverečních

Pokud se budete nacházet u katedrály, vydejte se také prohlédnout si muzeum Ospedale di Santa Maria della Scala, které se nachází přímo naproti. Budova sloužila v minulosti jako nemocnice pro opuštěné děti, chudinu a poutníky, a to již od 11. století. Stavba, která patří k nejstarším nemocnicím Evropy, bývala financována bohatými občany Sieny.

Finanční podpora stačila jak na léčení potřebných, tak na výzdobu nemocnice, která se pyšní mnoha nádhernými freskami a skvostnou interiérovou výzdobou. Přestože budova slouží jako galerie a muzeum a vystavuje celou řadu krásných uměleckých děl, samotná výzdoba bývalé nemocnice je působivější než vystavovaná díla.

Umělecká díla uvnitř mueza

Uvnitř můžete obdivovat například fresku „Sv. Anna a sv. Jáchym“ od Beccafumiho. Za vidění stojí i cyklus fresek od Vecchietty a Domenica di Bartolo, který je umístěn v sále původního nemocničního oddělení. V sakristii Sagrestia Vecchia objevíte spoustu významných uměleckých děl, například fresky „Články víry“ nebo oltářní obraz „Madonna della Misericordia“.

Žádná masovka. Na zájezd bereme průměrně 15 cestovatelů. Přátelská atmosféra je rozhodně tou nejlepší.

Další zajímavá místa

Míst, které byste neměli vynechat, je tady mnohem víc: Pellegrinaio, kaple Cappella del Manto, již zmiňovaná sakristie Sagrestia Vecchia, kaple Cappella della Madonna nebo oratoria Compagnia di Santa Caterina della Notte a Santa Maria Sotto le Colte. Nezapomeňte ani na Archeologické muzeum, Muzeum umění pro děti, Knihovnu Giuliano Briganti či Fotografickou knihovnu umění

V galerii naleznete mnoho nádherných oltářů, které většinou vyobrazují výjevy ze života Panny Marie, patronky nemocnice.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Itálie

Vidět Neapol a... Řím

Vyberte si jeden z našich 46 zájezdů do Itálie

Zobrazit aktuální zájezdy do Itálie

Nejbližší volný zájezd již 2. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/muzeum-ospedale-di-santa-maria-della-scala/

Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z Itálie68 pečlivě vybraných cestovatelských zážitků
Osobně prověřeno průvodci!

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Tento web vyžaduje používání cookies. Více zde. OK