Náměstí Piazza del Campo: fórum i městské tržiště

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 11118x

Náměstí Piazza del Campo je srdcem Sieny. Naleznete zde Palazzo Pubblico s věží Torre del Mangia i kašnu Fonte Gaia.

Vyberte si z našich 5 zájezdů do SienyZobrazit zájezdy

Víte, že…

Náměstí se může pochlubit zcela nezvyklým tvarem? Z výšky je vidět, že má tvar mušle, který je dokonale symetrický. Není nic neobvyklého, že na sienském náměstí Piazza del Campo lidé posedávají jen tak na zemi, aby si mohli atmosféru místa dokonale vychutnat.

V samém srdci Sieny se nachází náměstí Piazza del Campo. V antických dobách na jeho místě stávalo římské fórum a ve středověku se zde nacházelo hlavní městské tržiště. Náměstí je každoročně dějištěm mnoha kulturních a společenských akcí včetně slavných koňských dostihů Palio di Siena.

Siena

Město je rozděleno do nezávislých čtvrtí, které se setkávají v místě, kde se rozkládá náměstí Campo. Čtvrti se nazývají contrade a v minulosti, kdy se hojněji bojovalo, bylo náměstí neutrální půdou pro obyvatele jednotlivých čtvrtí, kteří mezi sebou měli určitou nevraživost.

Náměstí

Náměstí, jehož vzhled pochází již z konce 13. století, si zachovalo výjimečný středověký ráz, neboť mělo štěstí a nebylo bombardováno během II. světové války. Na náměstí a kolem něho vyrostla během dlouhých let spousta unikátních a důležitých budov. 

Čtení: Zájezdy do Itálie – srovnání a doporučení

Radnice

Dominuje mu bezpochyby Palazzo Pubblico, v současnosti radnice města, jejíž věž Torre del Mangia je dokonce dominantou celého města a spatříte ji téměř odevšad. 

Před věží si můžete povšimnou krásné mramorové lodžie, která se italsky nazývá Capella di Piazza. Tato stavba z roku 1348 má připomínat epidemii moru, která ve stejném roce v Sieně vypukla a usmrtila desítky tisíc lidí.

Kašna

Zvláštností náměstí je obdélníková kašna Fonte Gaia. Fontána s nezvyklým tvarem je replikou originálu z 15. století a byla vybudována ve století devatenáctém. Kašnu zdobí mnoho soch na motivy biblických příběhů, starořímské mytologie, ale i sochy vlků. Ty představují slavnou vlčici, která odkojila Romula a Rema.

Pokud začnete prohlídku města náměstím Piazza del Campo, okamžitě si uděláte obrázek, jak vypadalo typicky italské středověké město.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Itálie (Siena)

Středověký klenot Itálie

Vyberte si jeden z našich 5 zájezdů do Sieny

Zájezdy do Sieny

Nejbližší volný zájezd odlétá již 19. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/namesti-piazza-del-campo/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024