Pisa: město, kde zázraky mají své náměstí

Barbora Šupíková Barbora Šupíková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 33935x

Město slavné díky své Šikmé věži.

Vyberte si z našich 39 zájezdů do ItálieZobrazit zájezdy

Když se řekne Pisa, každý si vybaví Šikmou věž na náměstí Zázraků – Campo dei Miracoli. Kromě ní zde ale stojí také třeba baptisterium, dóm a Camposanto, což je středověký hřbitov. Město zábavy a renesančního umění vás vítá. 

Nedaleko odtud můžete navštívit muzeum Museo dell´Opera del Duomo, kde najdete sochy a obrazy, které se dříve uchovávaly v baptisteriu nebo v katedrále. Další muzeum, které stojí za zhlédnutí, je Museo delle Sinopie, kde je uchována spousta nástěnných maleb.

Botanická zahrada a dokonalé procházky

Za návštěvu stojí i univerzitní botanická zahrada, která zde vznikla již v polovině 16. století jako první v Evropě. Za zmínku stojí i malé náměstí Piazza dei Cavalieri, lemované středověkými domy. Svůj velký význam mělo hlavně ve středověku a v období renesance. Významnými domy na tomto náměstí jsou Palazzo della Carovana, Palazzo dell´Orologio a Palazzo dei Dodici. Veřejnosti jsou bohužel většinou nepřístupné, takže jejich krásu můžete obdivovat pouze zvenčí.

Městem protéká řeka Arno, jejíž břehy jsou v centru města zpevněny nábřežími přímo vybízejícími k procházkám. Projděte se po nábřežích Lungarno Mediceo, Lungarno Pacinotti, Lungarno Galilei nebo Lungarno Gambacorti, kde najdete zajímavé kostelíky, kouzelná přilehlá náměstí se spoustou obchůdků nebo muzea.

Zábava

Klasické diskotéky zde takřka nenajdete. Co se nočního života týká, vyřádit se můžete spíše v restauracích, pizzeriích a barech. Sympatický je například pub, pizzerie a bar v jednom „The Wall" na via Cardinale Maffi, asi 50 m od Šikmé věže. Pisa nezklame ani milovníky nakupování – ulici Via Roma plnou obchodů najdete přímo v centru města.

Pro osvěžení si v letních parných dnech zajeďte z Pisy k moři – Marina di Pisa s příjemnými plážemi je od města vzdálena necelých 15 km.

Čtení: Zájezdy do Itálie – srovnání a doporučení

Doprava

Pokud v Itálii podél Ligurského pobřeží cestujete autem, cest do Pisy vede ze všech směrů několik. Další variantou je přijet do Pisy vlakem nebo autobusem. Provoz v samotném centru města je, stejně tak jako ve většině italských měst, omezen. Ve městě je i mezinárodní letiště pojmenované po místním rodákovi Galileu Galilei.

Barbora Šupíková

Barbora ŠupíkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Chci na cestách potkávat lidi, nasávat jejich pocity, nálady, zkušenosti… Prožít a předat vám.

Itálie

Vidět Neapol a... Řím

Vyberte si jeden z našich 39 zájezdů do Itálie

Zájezdy do Itálie

Nejbližší volný zájezd již 6. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pisa/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024