Pisa: Město, kde zázraky mají své náměstí

Barbora Šupíková Barbora Šupíková, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 17251x

Město slavné díky své Šikmé věži.

Vyberte si z našich 50 zájezdů do ItálieZobraz zájezdy

Když se řekne Pisa, každý si vybaví Šikmou věž na náměstí Zázraků – Campo dei Miracoli. Kromě ní zde ale stojí také třeba baptisterium, dóm a Camposanto, což je středověký hřbitov. Město zábavy a renesančního umění vás vítá. 

Nedaleko odtud můžete navštívit muzeum Museo dell´Opera del Duomo, kde najdete sochy a obrazy, které se dříve uchovávaly v baptisteriu nebo v katedrále. Další muzeum, které stojí za zhlédnutí, je Museo delle Sinopie, kde je uchována spousta nástěnných maleb.

Botanická zahrada a dokonalé procházky

Za návštěvu stojí i univerzitní botanická zahrada, která zde vznikla již v polovině 16. století jako první v Evropě. Za zmínku stojí i malé náměstí Piazza dei Cavalieri, lemované středověkými domy. Svůj velký význam mělo hlavně ve středověku a v období renesance. Významnými domy na tomto náměstí jsou Palazzo della Carovana, Palazzo dell´Orologio a Palazzo dei Dodici. Veřejnosti jsou bohužel většinou nepřístupné, takže jejich krásu můžete obdivovat pouze zvenčí.

Městem protéká řeka Arno, jejíž břehy jsou v centru města zpevněny nábřežími přímo vybízejícími k procházkám. Projděte se po nábřežích Lungarno Mediceo, Lungarno Pacinotti, Lungarno Galilei nebo Lungarno Gambacorti, kde najdete zajímavé kostelíky, kouzelná přilehlá náměstí se spoustou obchůdků nebo muzea.

Cestování je naše vášeň. Místa a program vybíráme podle vlastního konceptu zaměřeného na zážitky.

Zábava

Klasické diskotéky zde takřka nenajdete. Co se nočního života týká, vyřádit se můžete spíše v restauracích, pizzeriích a barech. Sympatický je například pub, pizzerie a bar v jednom „The Wall" na via Cardinale Maffi, asi 50 m od Šikmé věže. Pisa nezklame ani milovníky nakupování – ulici Via Roma plnou obchodů najdete přímo v centru města.

Pro osvěžení si v letních parných dnech zajeďte z Pisy k moři – Marina di Pisa s příjemnými plážemi je od města vzdálena necelých 15 km.

Doprava

Pokud v Itálii podél Ligurského pobřeží cestujete autem, cest do Pisy vede ze všech směrů několik. Další variantou je přijet do Pisy vlakem nebo autobusem. Provoz v samotném centru města je, stejně tak jako ve většině italských měst, omezen. Ve městě je i mezinárodní letiště pojmenované po místním rodákovi Galileu Galilei.

Barbora Šupíková

Barbora ŠupíkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

To nejlepší z Říma
27. – 30. 3. 2020

To nejlepší z Říma

14 990 Kč
z Prahy

Vyberte si z mých 6 zájezdů

Itálie

Vidět Neapol a... Řím

Vyberte si jeden z našich 50 zájezdů do Itálie

Zobrazit aktuální zájezdy do Itálie

Nejbližší volný zájezd již 25. březnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pisa/

Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieNOVÝ E-BOOK
PLNÝ CHUTI!

Co ochutnat na cestách?
Gastro rady, tipy
a recepty z celého světa..

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!