Pisa: Město, kde zázraky mají své náměstí

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 9358x

Město slavné díky své Šikmé věži.

Vyberte si z našich zájezdů do PisyZobraz zájezdy

Když se řekne Pisa, každý si vybaví Šikmou věž na náměstí Zázraků – Campo dei Miracoli. Kromě ní zde ale stojí také třeba baptisterium, dóm a Camposanto, což je středověký hřbitov. Město zábavy a renesančního umění vás vítá. 

Nedaleko odtud můžete navštívit muzeum Museo dell´Opera del Duomo, kde najdete sochy a obrazy, které se dříve uchovávaly v baptisteriu nebo v katedrále. Další muzeum, které stojí za zhlédnutí, je Museo delle Sinopie, kde je uchována spousta nástěnných maleb.

Botanická zahrada a dokonalé procházky

Za návštěvu stojí i univerzitní botanická zahrada, která zde vznikla již v polovině 16. století jako první v Evropě. Za zmínku stojí i malé náměstí Piazza dei Cavalieri, lemované středověkými domy. Svůj velký význam mělo hlavně ve středověku a v období renesance. Významnými domy na tomto náměstí jsou Palazzo della Carovana, Palazzo dell´Orologio a Palazzo dei Dodici. Veřejnosti jsou bohužel většinou nepřístupné, takže jejich krásu můžete obdivovat pouze zvenčí.

Městem protéká řeka Arno, jejíž břehy jsou v centru města zpevněny nábřežími přímo vybízejícími k procházkám. Projděte se po nábřežích Lungarno Mediceo, Lungarno Pacinotti, Lungarno Galilei nebo Lungarno Gambacorti, kde najdete zajímavé kostelíky, kouzelná přilehlá náměstí se spoustou obchůdků nebo muzea.

Víme, co děláme. A přes 40.000 spokojených klientů na 3000 zájezdech od roku 2010 je toho důkazem.

Zábava

Klasické diskotéky zde takřka nenajdete. Co se nočního života týká, vyřádit se můžete spíše v restauracích, pizzeriích a barech. Sympatický je například pub, pizzerie a bar v jednom „The Wall" na via Cardinale Maffi, asi 50 m od Šikmé věže. Pisa nezklame ani milovníky nakupování – ulici Via Roma plnou obchodů najdete přímo v centru města.

Pro osvěžení si v letních parných dnech zajeďte z Pisy k moři – Marina di Pisa s příjemnými plážemi je od města vzdálena necelých 15 km.

Doprava

Pokud v Itálii podél Ligurského pobřeží cestujete autem, cest do Pisy vede ze všech směrů několik. Další variantou je přijet do Pisy vlakem nebo autobusem. Provoz v samotném centru města je, stejně tak jako ve většině italských měst, omezen. Ve městě je i mezinárodní letiště pojmenované po místním rodákovi Galileu Galilei.

Itálie (Pisa)

Město mnoha tváří

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Pisy

Zobrazit aktuální zájezdy do Pisy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 14. října


URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pisa/

Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieCestujte chytře - rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!