Isola Rossa: oblíbené letovisko na Sardinii

Barbora Šupíková Barbora Šupíková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 16860x

Isola Rossa je oblíbeným letoviskem na Sardinii.

Vyberte si z našich 30 zájezdů do ItálieZobrazit zájezdy

Na malém výběžku v severozápadní části Sardinie leží Isola Rossa, dříve rybářská vesnička, nyní oblíbené letovisko. Městečko i celou oblast charakterizuje načervenalá barva zdejších skalních granitových útesů a přítomnost španělské strážní věže z 16. století.

Procházky touto krajinou jsou okouzlující. Kouzelnou vyhlídku nabízí například mys Punta di Canneddi, přibližně 3 kilometry severně od městečka. Milovníci koupání v průzračně čisté vodě si přijdou na své například na hlavní pláži letoviska, nesoucí název Dlouhá pláž (Spiaggia Lunga) nebo na pláži La Marinedda.

Po staletí byla tato zdejší zátoka známá jako místo bezpečného přistání pro lodě. K ochraně přístavu byla kolem roku 1595 vybudována španělská strážní věž, Torre Spagnola. Tyčí se na skalním výběžku ve výšce 35 m. n. m. Zprvu měla oblast bránit především před saracénskými vpády. Později měla zabraňovat pašování zboží z nedaleké Korsiky.

Přes léto dvacetinásobek obyvatel

Na počátku 20. století vyrostla kolem věže skutečná obytná rybářská osada, základ současného městečka, které se počínaje 60. léty 20. století stalo velmi oblíbenou turistickou metou. S tím souvisí i mohutná výstavba, která městečku Isola Rossa vtiskla současnou podobu. Počet obyvatel se v období letních prázdnin zvyšuje o více než dvacetinásobek, z necelých 130 na přibližně 3 000 obyvatel.

Rekreační oblast se od městečka Isola Rossa táhne až k městečku Castelsardo, vyhlášená jsou například letoviska kolem Badesi, Terme di Casteldoria či pláž San Pietro kolem Valedorie.

Nenechte si ujít večerní trhy, které se v městečkách konají, a nezapomeňte ochutnat místní gastronomii, značně ovlivněnou přítomností rybářů v této oblasti. Výborná je rybí polévka (zuppa di pesce) nebo lahůdkové červené langusty.

Barbora Šupíková

Barbora ŠupíkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Chci na cestách potkávat lidi, nasávat jejich pocity, nálady, zkušenosti… Prožít a předat vám.

Itálie

Vidět Neapol a... Řím

Vyberte si jeden z našich 30 zájezdů do Itálie

Zájezdy do Itálie

Nejbližší volný zájezd již 10. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/isola-rossa/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024