Jumeirah Beach: Symbol dubajské pohostinnosti

Martin Šimek Martin Šimek, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 11764x

Umělá pláž Jumeirah Beach se stala symbolem pohostinnosti Dubaje.

Vyberte si z našich 18 zájezdů do DubajeZobraz zájezdy

Upozornění

Jelikož jste v muslimské zemi, je zde přísně zakázáno koupání „nahoře bez“!

K nejznámějším, nejslavnějším a nejnavštěvovanějším veřejným plážím nacházejících se ve Spojených arabských emirátech patří pláž Jumeirah Beach v Dubaji. Tato pláž je propojena se stejnojmenným parkem. Je uměle vybudovaná a stává se symbolem dubajské pohostinnosti, je volně přístupná a otevřená všem návštěvníkům Dubaje.

Pláž

Pláž je vybavena standardním plážovým servisem, ale za poplatek, který zahrnuje toalety, převlékárny a sprchy. Povrch pláže je pokryt bělavě jemným pískem, k nevýhodám však patří její téměř celoroční obsazenost, a to nejen turisty, ale i místními obyvateli, především v pátek a sobotu. Neděle a středa jsou určeny pouze ženám a dětem.

Z jedné strany je pláž omývána vodami Perského zálivu a z druhé strany ji obklopují luxusní hotely a palmové promenády.

Její nejoblíbenější část se nachází v pobřežní rezidenční dubajské čtvrti Jumeirah, kde se tyčí také symbol Dubaje, hotel Burj al Arab.

Návštěvníci pláže si mohou pronajmout lehátka se slunečníky.

Na pláži se nacházejí obchody a střediska zaměřující se na pronájem sportovního vybavení a nabídku lektorských služeb. Vedle pronájmu sportovního vybavení pořádají střediska nejrůznější vodní výlety, jejichž cíl zpravidla vede za potápěním, rybolovem nebo zábavou.

Pokud dáváte přednost troše soukromí, navštivte soukromou pláž, která je majetkem hotelového komplexu. Na většinu z nich mají přístup i nehoteloví hosté, avšak po zaplacení vstupného. V ceně je zahrnuto lehátko a slunečník, sprchy s teplou tekoucí vodou, toalety a převlékárny.

Žádná masovka. Na zájezd bereme průměrně 15 cestovatelů. Přátelská atmosféra je rozhodně tou nejlepší.

Sport

K oblíbeným místním vodním sportům patří plachtění, paragliding, surfing, windsurfing, vodní skútr, rybolov, potápění nebo vodní lyžování. Ze suchozemských sportů je velmi oblíbená projížďka na koni po pláži, která patří k tradičním symbolům metropole.

Park

Pláž Jumeirah Beach je propojena s Jumeirah Beach Parkem, který se rozprostírá na ploše o celkové rozloze 13 hektarů. V sobotu mohou park navštívit pouze ženy s dětmi, všem ostatním je v tento den vstup zakázán.

Martin Šimek

Martin ŠimekPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Na každou zemi se rád dívám očima jejích obyvatel a snažím se ji poznat a zažívat jako místní.

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 18 zájezdů do Dubaje

Zobrazit aktuální zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 7. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/jumeirah-beach/

Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůPřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!