Jezero Königssee: královsky pohádkové jezero, které si užijete z paluby lodi

Barbora Klement Hůlková Barbora Klement Hůlková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 21. 1. 2017 • Přečteno 42148x

Ledovcové jezero Königssee, ležící nedaleko německo-rakouské hranice, se pyšní mnoha superlativy.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do Orlího hnízdaZobrazit zájezdy

Jezero Königssee v jihovýchodním Bavorsku působí dočista tak, jako by z pohádky vypadlo. Jeho čisté smaragdově zelené vody se rozprostírají v srdci národního parku Berchtesgaden a jsou obklopeny skalami, které vyprávějí příběhy. Po Královském jezeře se na jedné z výletních loděk můžete vydat na výlet a dosyta si užívat jeho romantické atmosféry.

Ledovcové jezero Königssee, ležící nedaleko německo-rakouské hranice, se pyšní mnoha superlativy. Jedná se o jedno z nejvýše položených jezer v Německu (600 m. n. m.), o nejhlubší německé jezero s hloubkou téměř 200 metrů a také o jedno z nejčistších jezer v celé zemi. Jeho vody se podobají norským fjordům a přitahují návštěvníky této oblasti jako magnet.

Plavba po jezeře: Zážitek z malebné krajiny

Z přístaviště Königssee Seelände vyplouvají už od začátku 20. století tiché lodě poháněné elektromotorem, aby neznečišťovaly vodu v jezeře. Nastoupíte-li na jednu z nich, poslechnete si příběhy, které vyprávějí místa a přírodní útvary, které budete po cestě míjet.

Záhy po vyplutí uvidíte třeba tzv. Malířský koutek, nabízející nádherný výhled na vody jezera, díky kterému si jej oblíbili mnozí umělci. Minete také burácivý vodopád Königsbachfall, skálu připomínající tvarem spící čarodějnici nebo třeba skalní stěnu, u které vám posádka loďky hrou na křídlovku ukáže kouzlo místní ozvěny.

Čeká vás působivý výhled na nedaleké Hitlerovo Orlí hnízdo a poté si vychutnáte pohled na majestátní Watzmann, třetí nejvyšší horu Německa, vysokou 2713 m.

K tomuto vrcholku se váže jedna z místních legend: Kdysi prý v Alpách žil krutý a nelítostný král Watzmann, který se svými poddanými neměl vůbec žádné slitování. Bůh se na něj proto rozhněval a proměnil ho spolu s celou jeho rodinou v horu s devíti vrcholy – ten nejvyšší z nich je sám zakletý krutovládce, druhý nejvyšší pak jeho žena a mezi nimi sedm malých kamenných dětí.

Watzmann však nemá slitování ani ve své kamenné podobě – jeho východní stěna představuje obtížnou výzvu pro horolezce a již si vyžádala téměř stovku lidských životů.

Poloostrov svatého Bartoloměje: Odpočinek u piva a příjemné procházky

Loďka vás doveze až na nedaleký poloostrov svatého Bartoloměje. Zde můžete navštívit půvabný barokní kostelík zasvěcený sv. Bartoloměji, patrona pastevců. Každoročně v srpnu se už od počátku 17. století na jmeniny světce ke kostelu vydávají poutníci na jednu z nejstarších horských poutí v Evropě, tzv. Almer Wallfahrt.

Národní park Berchtesgaden byl kdysi součástí loveckého revíru Bavorského království a právě na poloostrově sv. Bartoloměje měli králové svůj lovecký zámeček. Ten dnes slouží jako tradiční hostinec, ve kterém si můžete dát něco dobrého k snědku nebo se osvěžit pivem na místní zahrádce.

Máte-li čas, můžete se také vydat na krátké procházky po turisticky značených cestách, během nichž si budete moci vychutnat krásy zdejší přírody. Jedna taková vás zavede k tzv. Ledové kapli (Eiskapelle) u stěny hory Watzmann, další třeba k molu Salet a jezeru Obersee se zrcadlově průzračnou hladinou nebo k vodopádu Röthbach, jehož zurčící vody se řítí z výšky více než 400 metrů.

Barbora Klement Hůlková

Barbora Klement HůlkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

To nejlepší z Holandska
1. – 5. 5. 2024

To nejlepší z Holandska

12 990 Kč
z Ostravy

Vyberte si z mých 4 zájezdů

Německo (Orlí hnízdo)

Hitlerovo alpské sídlo

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Orlího hnízda

Zájezdy do Orlího hnízda

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 14. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/jezero-konigssee/Doporučujeme z Německa

Nejnovější z NěmeckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024