Řezno: keltské opidum a tábor římských legií

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 17277x

Řezno má bohatou historii. V místě dnešního města stálo třeba keltské opidum nebo tábor římských legií.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do NěmeckaZobrazit zájezdy

Tip pro vás:

Pokud budete mít dostatek času, využijte možnosti vyjížďky lodí z Řezna, okolní zříceniny a zámky na vás bezpochyby udělají silný dojem.

Řezno (Regensburg) je krásné německé město, které leží při ústí řeky Regen do Dunaje. Dodnes jsou na některých místech hradby jako památka na doby minulé.

V místě dnešního Řezna bylo již 500 let př. n. l. keltské opidum a tábor římských legií. Později zde byl postaven hrad, ve kterém sídlili vévodové.

Město utrpělo škody za války se Švédskem a s Napoleonem, kobercových náletů v průběhu 2. světové války bylo město naštěstí ušetřeno.

Petrský dóm

Na náměstí Domplatz se nachází úžasná stavba s názvem Petrský dóm. Jedná se o impozantní katedrálu ze zeleného vápence, která je postavena ve stylu francouzské gotiky. Její stavba sice začala již ve 13. století, ale skutečně dokončena byla až v 19. století.

Cenné jsou tamější sochy apoštolů a také okouzlující barevné sklomalby na oknech. Když si návštěvu katedrály naplánujete na nedělní dopoledne, můžete kromě gotických oltářů obdivovat i chlapecký sbor „Řezenští chrámoví vrabci“, který má tradici několik set let.

Jiné pamětihodnosti a atrakce

Za návštěvu stojí i nedaleký kostel sv. Jana, jehož chloubou je nádherný obraz Krásné Marie, a kostel sv. Oldřicha, který má dvoupatrové postranní lodě.

Do biskupského paláce můžete vstoupit nejstarší městskou bránou v Německu – Prétorskou branou. Biskupský palác je v prostorách bývalého kláštera a v jeho areálu se nachází i krásná bazilika z 12. století.

Odpočinout si můžete v blízkém parku, kde stojí Východní brána a také novogotická vila Ludvíka I.

Významnou památkou je Stará radnice s věží ze 13. století, která se nachází na Rauthausplatz, kde se před Vánocemi konají tradiční adventní trhy. Kousek od radnice se nachází Kamenný most. Jedná se o románský most postavený v roce 1146 a zároveň je tak nejstarším mostem ve střední Evropě.

Labužníky zaujme dům se starou uzenářskou dílnou (Historische Wurstküche).

Na náměstí Neupfarrplatz, které bylo dříve židovským ghettem, stojí místo dřívější synagogy Nový farní kostel.

Nemusíte být astronomem, aby vás zaujalo zdejší Keplerovo muzeum.

Od centra směrem na jih se rozkládá zámecký komplex Thurn-Taxis, v jehož areálu se nachází zajímavé Stájové muzeum s krásnými kočáry a bryčkami.

Navštivte toto malebné město na Dunaji, které se pyšní 1200 historickými stavbami.

Německo

Na každý pád Německo

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Německa

Zájezdy do Německa

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 9. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/rezno/Doporučujeme z Německa

Nejnovější z NěmeckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024