Norimberk: válečná oběť i kat

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 13255x

Norimberk je německým městem, které sehrálo důležitou roli ve válečném období.

Vyberte si z našich 7 zájezdů do NěmeckaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Norimberk (Nürnberg) má okolo půl milionu obyvatel a je největším městem franckého regionu v severním Bavorsku?

Norimberk hrál důležitou roli v období nacismu a v průběhu poválečných soudních procesů. Během 2. světové války bylo město nálety spojeneckých vojsk kompletně zdevastováno.

Königstrasse

Důležitou tepnou v centru města je Königstrasse, která vede přes důležitá náměstí. Pokud se chcete seznámit s německou kulturou, navštivte velkolepé Germanisches Nationalmuseum, kde jsou kromě děl německých malířů a sochařů vystaveny archeologické sbírky, zbraně a brnění, hudební nástroje, a dokonce i hračky.

Altstadt

Nádhernou částí Norimberku je staré město Altstadt (Staré město). Zde se nachází kostel St. Lorenzkirche, který je znám svou zajímavou modlitebnou z 15. století.

Hauptmarkt

Turisty velmi oblíbené je náměstí Hauptmarkt, kde se v období adventu koná nejslavnější vánoční trh v Německu. Náměstí se pyšní krásným kostelem s věžními hodinami a postavami, které se vždy v poledne hýbají. Poblíž radnice se nachází i nejstarší norimberský kostel, který pochází ze 13. století a jsou v něm uloženy ostatky sv. Sebalda.

Čtení: Zájezdy do Německa – srovnání a doporučení

Kaiserburg

V okolí hradního komlexu Kaiserburg se rozprostírá fantastický výhled na město. Kromě vlastního hradu můžete navštívit kapli, věž a prohlédnout si studnu.

Luitpoldhain

Jako připomínka nacistických zvěrstev a následných soudních procesů slouží dokumentární film Okouzlení a síla, který vám promítnou v muzeu Luitpoldhain, což byl původně megalomanský sportovní areál, který sloužil jako centrum nacistické propagandy.

Německo

Na každý pád Německo

Vyberte si jeden z našich 7 zájezdů do Německa

Zájezdy do Německa

Nejbližší volný zájezd již 14. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/norimberk/Doporučujeme z Německa

Nejnovější z NěmeckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024