Norimberk: Válečná oběť i kat

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 6980x

Norimberk je německým městem, které sehrálo důležitou roli ve válečném období.

Vyberte si z našich 10 zájezdů do NěmeckaZobraz zájezdy

Víte, že…

Norimberk (Nürnberg) má okolo půl milionu obyvatel a je největším městem franckého regionu v severním Bavorsku?

Norimberk hrál důležitou roli v období nacismu a v průběhu poválečných soudních procesů. Během 2. světové války bylo město nálety spojeneckých vojsk kompletně zdevastováno.

Königstrasse

Důležitou tepnou v centru města je Königstrasse, která vede přes důležitá náměstí. Pokud se chcete seznámit s německou kulturou, navštivte velkolepé Germanisches Nationalmuseum, kde jsou kromě děl německých malířů a sochařů vystaveny archeologické sbírky, zbraně a brnění, hudební nástroje, a dokonce i hračky.

Altstadt

Nádhernou částí Norimberku je staré město Altstadt (Staré město). Zde se nachází kostel St. Lorenzkirche, který je znám svou zajímavou modlitebnou z 15. století.

Rezervace zájezdu je jednoduchá a přehledná. Víte přesně, co si objednáváte. Myslíme na každý detail.

Hauptmarkt

Turisty velmi oblíbené je náměstí Hauptmarkt, kde se v období adventu koná nejslavnější vánoční trh v Německu. Náměstí se pyšní krásným kostelem s věžními hodinami a postavami, které se vždy v poledne hýbají. Poblíž radnice se nachází i nejstarší norimberský kostel, který pochází ze 13. století a jsou v něm uloženy ostatky sv. Sebalda.

Kaiserburg

V okolí hradního komlexu Kaiserburg se rozprostírá fantastický výhled na město. Kromě vlastního hradu můžete navštívit kapli, věž a prohlédnout si studnu.

Luitpoldhain

Jako připomínka nacistických zvěrstev a následných soudních procesů slouží dokumentární film Okouzlení a síla, který vám promítnou v muzeu Luitpoldhain, což byl původně megalomanský sportovní areál, který sloužil jako centrum nacistické propagandy.

Německo

Na každý pád Německo

Vyberte si jeden z našich 10 zájezdů do Německa

Zobrazit aktuální zájezdy do Německa

Nejbližší volný zájezd již 1. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/norimberk/

Doporučujeme z Něměcka

Nejnovější z NěměckaCestujte mazaně
rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!