Botanické zahrady v Christchurch: rozkvetlá nádhera od soumraku do úsvitu

Markéta Mikšíková Markéta Mikšíková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 31. 1. 2020 • Přečteno 1762x

Botanická zahrada v Christchurch je přístupná celoročně. Ani v zimě se nemusíte bát, že byste přišli při své návštěvě zkrátka.

Vyberte si z našich zájezdů na Nového ZélanduZobrazit zájezdy

Vítejte ve slavných botanických zahradách největšího města novozélandského Jižního ostrova. Od jarních koberců narcisů přes úchvatné letní růže a okouzlující, podzimně zbarvené listy až po útulné zimní zahrady a pergoly. Zahrady v centru Christchurch, hlavním městě regionu Canterbury, se zkrátka vyplatí navštívit v kteroukoli roční dobu. 

Botanické zahrady Waipapa

Fontána v botanické zahraděFontána v botanické zahradě

Christchurch je se svými čtyřmi sty tisíci obyvateli třetím největším městem po metropoli Auckland a správním centru Wellington. Má také početnou menšinu původních obyvatel, konkrétně maorského kmene Ngāi Tahu, kteří osídlili Christchurch už ve třináctém století.

Není proto divu, že jako většina veřejných míst a institucí mají i zahrady své polynéské jméno „Te Mara Huaota o Waipapa“, tedy „Botanické zahrady Waipapa“, přičemž Waipapa označuje oblast kolem řeky Avon, kde zahrady leží. 

Začalo to anglickým dubem

Založení zahrady se pojí s druhou polovinou devatenáctého století, konkrétně s rokem 1863, kdy zde zasadili první dub letní, anglicky English Oak tree, tedy anglický dub. Nyní rozlehlé zahrady zahrnují ohromující množství nejen novozélandských rostlin. Každý si zde najde to své. 

Azalková a magnoliová zahrada

Záhony s květinamiZáhony s květinami

Pod nebesy prastarých dubů a stříbrných bříz najdete okouzlující azalkovou zahradu. Podobně půvabné jsou koberce magnolií kvetoucí na novozélandském jaře, tedy od srpna do října. Na azalky si počkáte do půlky října. Jejich krásné květy můžete obdivovat celý měsíc.

Zimní skleníky

Botanická zahrada v Christchurch je přístupná celoročně. Ani v zimě se nemusíte bát, že byste přišli při své návštěvě zkrátka. Několik i architektonicky velmi zajímavých skleníků nabízí celoročně nepřeberný výběr exotické flóry, mimo jiné největší novozélandskou veřejnou sbírku kaktusů a sukulentů, ale i slavné novozélandské kapradiny, symbol ostrova, dorůstající i do několikametrové výšky. 

Růžová zahrada a trvalky, chlouby města

Růžová zahradaRůžová zahrada

Růžová zahrada je ideálně situovaná hned vedle skleníků na krásném, před větrem chráněném místě, mimo stín velikých stromů. Nedaleko je také nejdelší trvalkový záhon na jižní polokouli, jeho barvy a vůni udržují místní zahradníci už celá staletí.

Celodenní návštěva

Za návštěvu kromě jiného stojí také asijská zahrada nebo téměř dvouhektarová plocha plná narcisů na břehu řeky Avon, z kterých opravdu přechází zrak. Nemusíte se bát, že byste nestihli všechno, co chcete. Zahrada otevírá už v sedm ráno a své brány zavírá až v devět hodin večer.

Markéta Mikšíková

Markéta MikšíkováExpert Radynacestu.cz

Cestování mě nabíjí.

Nový Zéland

Do kraje Pána prstenů

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Nového Zélandu

Zájezdy na Nového Zélandu

Nejbližší volný zájezd již 29. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/botanicke-zahrady-v-christchurch/Doporučujeme z Nového Zélandu

Nejnovější z Nového ZélanduZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024