Park de la Villete: nejkrásnější futuristický park přírodních věd

Veronika Soustružníková Veronika Soustružníková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 6562x

Bývalá jatka a dobytčí trh je dnes nejkrásnějším futuristickým parkem přírodních věd v Paříži.

Vyberte si z našich 28 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Víte, že...

Čtvrť la Villete nese jméno bývalé vesnice La Villette, která stála právě v těchto místech? V roce 1860 byla vesnice připojena k Paříži.

La Villete je severovýchodní část Paříže, která se z jatek proměnila v hudební, umělecký a vědecký komplexMísto dobytčího trhu zde stojí futuristický kulturní park a interaktivní muzeum přírodních věd. Výsledkem přestavby je ohromný Parc de la Villete, který byl veřejnosti zpřístupněn v roce 1986.

Cité des Sciences et de l’Industrie

Cité des Sciences et de l’Industrie je muzeum, které se nachází v prostorách bývalé dobytčí haly a je natolik obdivuhodné, že si jej zamilují děti i dospělí.

Prostřednictvím interaktivních prezentací a formou her návštěvníci zkoumají přírodní jevy, např. vesmír, sopky a oceány. Ve druhém patře muzea se nachází planetárium s 21 metrů vysokou polokulovou kopulí. Cité des Enfants (Městečko dětí) nabízí nejmenším možnost ověřit si vědecké teorie a nejrůznější techniky (od stavby domů až po programování počítačů).

Před budovou muzea stojí dominantní ocelová a lesknoucí se stavba Geóde, ve které se nachází IMAX, ten odráží nebe i vodní hladinu. Kdo nemá strach ze stísněných prostor, může navštívit interiér ponorky Argonaute z roku 1957.

Další kulturní vyžití

Kromě muzea můžete navštívit i Cité de la Musique (hudební akademii), která pravidelně pořádá koncerty klasické hudby. Úžasným zážitkem je návštěva deseti tematicky pojatých zahrad. Na turisty čeká Zrcadlová zahrada, Zahrada stínů, ale například i Zahrada dun, které jsou propojeny Zahradní promenádou.

Zájemci o cirkusové představení mohou navštívit Cabaret Sauvage. Vystoupení v podání mladých herců v Théatre Paris-Villete vám nabídne možnost posoudit současné dramatické umění.

Veronika Soustružníková

Veronika SoustružníkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 28 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 15. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/park-de-la-villete/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024