Mrakodrap Montparnasse: Paříž vám bude ležet u nohou

Barbora Šupíková Barbora Šupíková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 26. 9. 2021 • Přečteno 9476x

Co nabízí mrakodrap Montparnasse? Pohled na Paříž z nejvýše položené vyhlídkové plošiny ve městě. Nenechte si ho ujít.

Vyberte si z našich 34 zájezdů do FrancieZobrazit zájezdy

Víte, že…

Střechu mrakodrapu lze během několika minut přebudovat? Rázem se z ní stane přistávací plocha pro vrtulník.

Že je největším a nejvýraznějším symbolem Paříže Eiffelovka? Ano, je. Ovšem… odkud se na ni podívat, aby opravdu dominovala francouzské metropoli? A odkud si pořídit ty nejlepší fotky francouzské šarmantní krásky? Strach z výšek nechte dole a vystoupejte na mrakodrap Montparnasse. Celá Paříž vám bude ležet u nohou.
 
Jak už jednou na mrakodrap Tour Montparnasse vystoupáte, nebudete se moci nabažit výhledem a návštěvu budete chtít stále opakovat. A je to dobrý nápad! Jiný výhled na Paříž se vám totiž naskytne ve dne, jiný za nočního osvětlení, až se bude francouzská metropole pomalu chystat ke spánku pod tmavou oblohou…

Zkrátka, vypravte se nahoru alespoň dvakrát – jednou za světla a jednou za tmy. Pořiďte si vstupenku Day and night, která vám vstup nahoru dvakrát během 48 hodin směle umožní. Na jaře, v létě, na podzim i v zimě. Výhled vždy stojí za to!

Vyjíždějte opakovaně a hledejte památky

Výhled z mrakodrapuVýhled z mrakodrapu
 
Na vyhlídkovou plošinu 210 metrů vysokého mrakodrapu v centru Paříže ve čtvrti Montparnasse vás vyveze pravděpodobně nejrychlejší výtah v Evropě – v 57. patře se ocitnete přesně za 36 sekund. Při takovém převýšení za tak krátkou dobu se klidně může stát, že vám například při dobržďování výtahu zalehnou uši. Pomůže žvýkačka nebo bonbon, tak jako v letadle.
 
Aby těch „nej“ nebylo málo, představte si, že v 56. patře mrakodrapu se nachází nejvýše položená pařížská restaurace. A pak také bar a prodejna suvenýrů. Co si vyberete?
 
Užijte si vyhlídku z 59. patra moderního proskleného mrakodrapu – z vyhlídkové plošiny, kam se od výtahu dostanete po schodišti. Za dobré viditelnosti dohlédnete klidně až do dálky 40 km. Především vás ovšem ohromí výhled na 300 metrů vysokou Eiffelovu věž – nejvyšší budovu Paříže. Vzdušnou čarou od vás bude vzdálená asi 3 km.
 
Z nadhledu (jako ptáci) uvidíte i všechny další známé pařížské památky: Vítězný oblouk, muzeum Louvre, katedrálu Notre Dame, baziliku Sacré Coeur a další. Rozpoznáte i slavný bulvár Champs-Élysées.

První a poslední moderní mrakodrap centra 

Paříž vám bude ležet u nohouPaříž vám bude ležet u nohou
 
Víte, čím je mrakodrap Montparnasse unikátní? Je to i tím, že v historickém centru Paříže stojí jakožto vůbec jediný takto vysoký moderní mrakodrap. Býval kvůli tomu i terčem kritiky. Stavba dalších podobných mrakodrapů po něm byla zastavena, všechny se odsunuly do moderní „prosklené“ čtvrti La Défense.
 
Vyhlídková terasa je zčásti zastřešená a obehnaná průhlednou bariérou. O pěkné fotky se však bát nemusíte. Bariéra v sobě má dostatečně široké otvory, skrz které pořídíte úžasné fotky i bez skleněných odlesků. Na střešní terase se také často pořádají různé akce a návštěva mrakodrapu tak může být ještě zábavnější.

Čtení: Zájezdy do Francie – srovnání a doporučení

Poznávejte svět, poznávejte sebe!

Barbora Šupíková

Barbora ŠupíkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Chci na cestách potkávat lidi, nasávat jejich pocity, nálady, zkušenosti… Prožít a předat vám.

Francie

Sladká Francie, říkají...

Vyberte si jeden z našich 34 zájezdů do Francie

Zájezdy do Francie

Nejbližší volný zájezd již 15. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/montparnasse-mrakodrap/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024