Park Buttes-Chaumont: jeden z nejromantičtějších pařížských parků

Karolína Petrová Karolína Petrová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 3. 2018 • Přečteno 3715x

Jeden z nejromantičtějších pařížských parků vznikl během rozsáhlé přestavby z druhé poloviny devatenáctého století.

Vyberte si z našich 28 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Tip pro Vás:

Za dobré viditelnosti je odsud krásně vidět i bazilika Sacré Coeur na Montmartru.

Pařížané milují zeleň a ze všeho nejraději tráví každou možnou volnou chvilku v některé ze zhruba čtyř stovek zelených ploch ve městě. Od těch velkých, jako jsou Bouloňský a Vincenneský lesík, přes botanické zahrady v Jardin des Plantes, moderní a umělecké zahrady, jako například zahrady Rodinova muzea, Park Villette nebo Parc de Belleville, až po romantické zahrady, jako je Parc Montsouris nebo například právě park Buttes-Chaumont.

Rozsáhlá přestavba

Výhled z parku na bazilikuVýhled z parku na baziliku

Jeden z nejromantičtějších pařížských parků vznikl během rozsáhlé přestavby z druhé poloviny devatenáctého století, kdy se celé město pod taktovkou barona Haussmanna měnilo k nepoznání. Park byl navržen architektem jménem Jean-Charles Alphand na místě bývalého celkem nehezkého vápencového lomu.

Haussmannovi se nelíbilo místní předměstí, kde se vyrojilo velké množství slumů, rozpadlých chatrčí a kde Pařížané rozhodně nenašli důstojné podmínky pro život. V roce 1867 byl při příležitosti Světové výstavy park odhalen veřejnosti a za více než sto padesát let své existence si získal srdce nejen místních.

Okouzlující park

Sibylin chrámSibylin chrám

Na jednom z menších pařížských kopců se tak rozléhá jeden z nejromantičtějších parků ve městě, je plný proplétajících se cestiček, romantických zákoutí, umělé jeskyně a vodopádů.

Bylo zde vybudováno umělé jezero a na ostrůvek přidán umělý kopec, na jehož vrcholu se tyčí korintský Sibylin chrám. Ten vznikl podle předlohy antického chrámu v italském městě Tivoli. Přes jezero vedou dva mosty, ten delší navrhl sám Gustave Eiffel a tomu kratšímu se říká most Sebevrahů. Most prý měl v minulosti lákat k sebevraždě i lidi, kteří nikdy nad ukončením svého života ani nepřemýšleli.

ŽelezniceŽeleznice

K mostu se také váže několik pověr a třeba na nich i něco bude, atmosféra tady je dost zvláštní. A když už jsme u těch záhadně zajímavých míst, nemůžeme vynechat La Petite Ceinture, bývalou železnici z 19. století, která vedla kolem centra Paříže.

Na své si zde přijdou nejen hudební nadšenci, v parku se totiž nachází hudební pavilon, kde se v létě konají koncerty pod širým nebem. Děti se zde vyřádí na velkém dětském hřišti, můžou si půjčit loďku a plout po jezeře nebo mohou objevit místní jeskyni s krápníky.

Karolína Petrová

Karolína PetrováSpecialista Radynacestu.cz

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 28 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 15. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/park-buttes-chaumont/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024