Park Buttes-Chaumont: jeden z nejromantičtějších pařížských parků

Karolína Petrová Karolína Petrová, Specialista Radynacestu.cz Vydáno 23. 3. 2018 • Přečteno 757x

Jeden z nejromantičtějších pařížských parků vznikl během rozsáhlé přestavby z druhé poloviny devatenáctého století.

Vyberte si z našich 37 zájezdů do PařížeZobraz zájezdy

Tip pro Vás:

Za dobré viditelnosti je odsud krásně vidět i bazilika Sacré Coeur na Montmartru.

Pařížané milují zeleň a ze všeho nejraději tráví každou možnou volnou chvilku v některé ze zhruba čtyř stovek zelených ploch ve městě. Od těch velkých, jako jsou Bouloňský a Vincenneský lesík, přes botanické zahrady v Jardin des Plantes, moderní a umělecké zahrady, jako například zahrady Rodinova muzea, Park Villette nebo Parc de Belleville, až po romantické zahrady, jako je Parc Montsouris nebo například právě park Buttes-Chaumont.

Rozsáhlá přestavba

Výhled z parku na bazilikuVýhled z parku na baziliku

Jeden z nejromantičtějších pařížských parků vznikl během rozsáhlé přestavby z druhé poloviny devatenáctého století, kdy se celé město pod taktovkou barona Haussmanna měnilo k nepoznání. Park byl navržen architektem jménem Jean-Charles Alphand na místě bývalého celkem nehezkého vápencového lomu.

Haussmannovi se nelíbilo místní předměstí, kde se vyrojilo velké množství slumů, rozpadlých chatrčí a kde Pařížané rozhodně nenašli důstojné podmínky pro život. V roce 1867 byl při příležitosti Světové výstavy park odhalen veřejnosti a za více než sto padesát let své existence si získal srdce nejen místních.

Žádná masovka. Na zájezd bereme průměrně 15 cestovatelů. Přátelská atmosféra je rozhodně tou nejlepší.

Okouzlující park

Sibylin chrámSibylin chrám

Na jednom z menších pařížských kopců se tak rozléhá jeden z nejromantičtějších parků ve městě, je plný proplétajících se cestiček, romantických zákoutí, umělé jeskyně a vodopádů.

Bylo zde vybudováno umělé jezero a na ostrůvek přidán umělý kopec, na jehož vrcholu se tyčí korintský Sibylin chrám. Ten vznikl podle předlohy antického chrámu v italském městě Tivoli. Přes jezero vedou dva mosty, ten delší navrhl sám Gustave Eiffel a tomu kratšímu se říká most Sebevrahů. Most prý měl v minulosti lákat k sebevraždě i lidi, kteří nikdy nad ukončením svého života ani nepřemýšleli.

ŽelezniceŽeleznice

K mostu se také váže několik pověr a třeba na nich i něco bude, atmosféra tady je dost zvláštní. A když už jsme u těch záhadně zajímavých míst, nemůžeme vynechat La Petite Ceinture, bývalou železnici z 19. století, která vedla kolem centra Paříže.

Na své si zde přijdou nejen hudební nadšenci, v parku se totiž nachází hudební pavilon, kde se v létě konají koncerty pod širým nebem. Děti se zde vyřádí na velkém dětském hřišti, můžou si půjčit loďku a plout po jezeře nebo mohou objevit místní jeskyni s krápníky.

Karolína Petrová

Karolína PetrováSpecialista Radynacestu.cz

Tyto zájezdy pro Vás připravuji

Další zájezdy

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 37 zájezdů do Paříže

Zobrazit aktuální zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 29. srpna


URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/park-buttes-chaumont/

Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieCestujte chytře - rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!