Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

autobusem

To nejlepší z Paříže + LONDÝN

Program 1Knižní průvodce zdarma
8 dní14. 9. – 21. 9. 2015

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Autobusem

Z Ostravy, Brna a dalších míst

Ubytování

Hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 42 osob

Průvodce

Po celý zájezd

To nejlepší z Paříže + LONDÝN

Výjimečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější ze dvou evropských velkoměst - Paříže a Londýna. Budete mít tak možnost porovnat během jednoho zájezdu dvě jedinečné metropole, které jsou současně tak odlišné. Vydejte se s námi za francouzským šarmem Paříže a anglickým stylem Londýna!

Na co se můžete těšit

 • Dechberoucí výhled z Eiffelovy věže
 • Kouzelnou atmosféru uměleckého Montmartru
 • Sídlo britské královny – Buckinghamský palác
 • Korunovační klenoty v Tower of London

Co vše zažijete: den po dni

Odjezd z Ostravy, Brna nebo Prahy.


1.DEN

Odjezd z ČR autobusem Radynacestu v odpoledních až večerních hodinách po trase Ostrava, Olomouc, Brno, Praha, Plzeň a dále do Francie. 

2.DEN

V ranních hodinách hygienická přestávka, ráno příjezd do centra Paříže. Prohlídku města začneme na náměstí Svornosti. Odtud se vydáme přes Tuilerijské zahrady k jednomu z největších muzeí na světě, Louvru (jsou zde uloženy slavné sbírky včetně obrazu Mony Lisy od Da Vinciho). Zamíříme do historického centra města, na ostrov Ile de la Cité. Zde uvidíme chrám Notre-Dame, proslavený zejména románem Viktora Huga "Zvoník u Matky Boží v Paříži".

Po obědě v jedné z malebných francouzských restaurací se vydáme na další část prohlídky města. Počínaje Pantheonem, tedy národním památníkem Francie s hroby slavných francouzských osobností (je zde např. hrob Voltaira, Alexandra Dumase nebo Viktora Huga), nás Latinská čtvrť okouzlí i dalšími historickými budovami. Uvidíme slavnou univerzitu SorbonnuClunyjský palác či pozůstatky antických lázní. Zasloužený odpočinek si vychutnáme v Lucemburských zahradách, poblíž kterého se nachází kostel Saint-Sulpice, známému především tzv. Pásem růže z knihy Šifra mistra Leonarda.

Závěr dne si užijeme během romantické plavby po Seině. Z paluby lodě se nám nabídne nevšední pohled na největší skvosty města, včetně Eiffelovy věže.

Večer ubytování v hotelu.

3.DEN

Den zahájíme návštěvou největší dominanty Paříže – Eiffelovy věže. Z jejího vrcholu nás bude čekat nádherný výhled na město. Procházkou po Martových polích dojdeme k budovám Vojenské akademie a Invalidovny, tedy místům spojeným s osobností císaře Napoleona I. 

Po nejkrásnějším pařížském mostu Alexandra III. a nejznámějším pařížském bulváru Champs-Élysées se dostaneme až na náměstí Svornosti (Place de la Concorde). Právě zde, pod ostřím gilotiny, skončila za Velké francouzské revoluce hlava krále Ludvíka XVI. i jeho ženy Marie Antoinetty. Našemu zraku neujde ani kostel Maří Magdalény, postavený v antickém stylu, a budova jedné z nejkrásnějších oper na světě, Opery Garnier

Ve večerních hodinách si pak užijeme uměleckou atmosféru čtvrti Montmartre s nádherným výhledem na Paříž, bazilikou Sacré-Couer, malebným náměstím malířů a posledním zdejším mlýnem Moulin de la Galette. Nevynecháme ani slavný kabaret Moulin Rouge.

Večer odjezd zpět do hotelu.

4.DEN

S Paříží se rozloučíme pohledem z jednoho z nejvyšších mrakodrapů v Paříži, Montparnasse. Poté se vydáme navštívit rozsáhlý zámecký areál Versailles, který byl po několik století sídlem francouzských králů a politickým centrem země. Vedle samotného zámku se zaposloucháme do hudby při hře fontán v zámecké zahradě a uvidíme místa, kam panovník utíkal před dvorem a starostmi (Malý TrianonVelký Trianon nebo idylická vesnička Marie Antoinetty).

Odpoledne odjezd do Calais, přejezd Eurotunelem do Velké Británie, večer příjezd do Londýna a ubytování. 

5.DEN

Dnešní den začneme u populárního ruského kola London Eye, na kterém si zájemci budou moci vychutnat velkolepý výhled na Londýn. Budeme pokračovat prohlídkou části Westminster, ve které tepe politické a královské srdce Británie. Uvidíme budovu londýnskému parlamentu Westminsterského opatství, jedné z nejdražších staveb gotiky, která je tradičním místem královských korunovací, svateb i pohřbů. Přes park sv. Jakuba dojdeme až k sídlu královny Alžběty II., Buckinghamskému paláci.

Poté nás bude čekat přesun na Trafalgarské náměstí se sochou admirála Nelsona a Národní galerií. Na Picadilly Circus poznáme londýnský ruch a v Čínské čtvrti a SOHO si budeme připadat jako na jiném kontinentu. Poté se přesuneme na známou třídu Oxford Street, kde zájemci budou mít čas na nákupy.

Návrat na hotel ve večerních hodinách.

6.DEN

Dnes vyjedeme kousek za Londýn, do městečka Windsor, ve kterém se nachází jeden z největších dosud obývaných hradů Evropy, který se těší velké oblibě královské rodiny. Prohlídka hradu s královskými komnatami, kaplí sv. Jiří a úchvatným domečkem pro panenky patří k vrcholům pobytu v Británii.

Po prohlídce si vychutnáme atmosféru malého městečka a přesuneme se opět do pulzujícího Londýna, kde uvidíme majestátní katedrálu sv. Pavla, Shakespearovo divadlo Globe a most Millenium Bridge, který figuroval třeba v jednom z dílů filmů o Harrym Potterovi.  Poté se metrem přesuneme k Muzeu voskových figurín Madame Tussaud´s, které zájemci budou moci navštívit.

Návrat na ubytování ve večerních hodinách.

7.DEN

Dnešní den začneme prohlídkou Tower of London, pevnosti, která je opředena mnoha legendami a skrývá britské korunovační klenoty, na nichž jsou k vidění ty nejcennější drahé kameny světa. Naší pozornosti neunikne ani populární zvedací most Tower Bridge, jeden ze symbolů Londýna, nebo bizarní budova londýnské radnice.

Odpoledne se přesuneme lodí do čtvrti Greenwich proslavené observatoří s nultým poledníkem a Námořním muzeem, které zájemci budou moci navštívit. Ve večerních hodinách odjezd z Londýna k tunelu do Folkestone, přejezd do Calais ve Francii, cesta přes Německo do ČR.

8.DEN

Příjezd do ČR v poledních až odpoledních hodinách dle nástupních míst.Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Martina Poláková – přímá linka: +420 776 028 448

Co už máte v ceně?

 • doprava autobusem Radynacestu
 • doprava je včetně cesty přes La Manche
 • 2x ubytování v Paříži v hotelu 2* ve 2lůžkových pokojích
 • 3x ubytování v Londýně v hotelu 3* ve 2lůžkových pokojích
 • 5x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem od Radynacestu.cz zdarma
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • vstupné na místě
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 300 Kč

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

280 Kč

UNIVERSAL + STORNO

630 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 150 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníVstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:

 • London Eye: dospělý 1 000 Kč, dítě 820 Kč
 • Museum Madame Tussaud's: dospělý 1 040 Kč, dítě 860 Kč
 • Podrobnosti ke vstupnému

Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Cestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Cestujte mazaně - rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.