Vesnice Poble Espanyol v Barceloně: Španělsko jako na dlani

Zuzana Lazecká Zuzana Lazecká, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 12636x

Vstup do areálu střeží dvě věže Torres de Ávila a jsou proslavené koktejlovým barem se střešní terasou.

Vyberte si z našich 14 zájezdů do BarcelonyZobrazit zájezdy

Rádi byste nasáli atmosféru všech koutů Španělska, ale máte obavy, abyste to všechno stihli? Máme pro vás řešení. Vydejte se do Španělské vesnice Poble Espanyol v Barceloně. Právě tam najdete na jednom místě ochutnávku všech španělských regionů.

Španělská vesnice Poble Espanyol ležící na severovýchodním výběžku Montjüic by se dala přirovnat k městečku. Původní záměr vytvoření Španělské vesnice Poble Espanyol měl za úkol předvést místní španělské architektonické slohy a řemesla v rámci Světové výstavy v roce 1929.

Udělejte si o Španělsku reálný obrázek - jděte do muzea!

Vesnice je některé dny otevřena až do ránaVesnice je některé dny otevřena až do rána

Poble Espanyol je muzeum v přírodě s ukázkou charakteristických staveb Španělska z různých částí. Na ploše více jak pěti hektarů se nachází více než sto domů a paláců postavených podle originálů, avšak ve zmenšeném měřítku. Budovy se rozprostírají okolo hlavního náměstí Plaza Major poblíž vchodu. 

Jednotlivé španělské regiony reprezentují repliky skutečných domů, kostelů, paláců či fontán a vtáhne tak návštěvníky do pravého španělského prostředí. Vlastní odkaz na nich zanechalo mnoho známých umělců a architektů své doby. 

Vstup do areálu střeží dvě věže Torres de Ávila. Stejně jako celá Poble Espanyol byly i tyto věže do 90. let dosti zpustlé, než je slavní designéři Javier Mariscal a Alfredo Arribas proměnili v koktejlový bar se střešní terasou. Večer si zde můžete zatrsat na místní diskotéce. 

Cihlová zvonice pocházející z aragonského kostela v Utebu, andaluská čtvrť s uličkami zdobené muškáty či lucerničkami vás okouzlí na první pohled. Nahlédnout můžete taky do několika nádvoří a projít se několika uličkami.  

O zábavu není ve Španělské vesnici nouze

V Poble Espanyol se nudit nebudeteV Poble Espanyol se nudit nebudete

Španělská vesnice není jen ukázkou staveb. Můžete navštívit divadla, účastnit se pouličních slavností, zhlédnout film či se zaposlouchat na koncertě. Španělská vesnice myslela i na milovníky nákupů a o suvenýry či dárky zavadíte téměř všude.

Bez šálku kávy či čaje si však těžko atmosféru vychutnáte úplně. Zastavte se v jedné z kaváren, baru či restaurací na typicky španělskou chuťovku tapas či jiné španělské speciality. Restaurace, kabarety a diskotéky mají otevřeno až do ranních hodin. Úžasný koktejlový bar se střešní terasou se ukrývá ve dvou věžích Torres de Ávila hned u vstupu do areálu. 

Ujít byste si neměli nechat ani Barcelonské zážitky, což je dvacetiminutová multimediální show, která vás provede historií města. Uvidíte dělostřelbu, kutálející se hlavy, ale také dojemné scény z minulosti. 

Večer se na hlavním náměstí Plaza Major konají hudební vystoupení. Pobavit se můžete také ve zdejších nočních klubech. Co byste měli ale rozhodně navštívit je vyhlášený podnik, kde se tančí flamenco

Čtení: Zájezdy do Barcelony – srovnání a doporučení

Ruční výroba přitahuje turisty

Ruční výroba v Poble EspanyolRuční výroba v Poble Espanyol

Barceloňané a turisté si místo oblíbili i kvůli tradičním španělským výrobkům, jako je ručně foukané sklo, keramika, sošky, tištěná grafika, textilie či katalánské plátěné sandály. Několik desítek dílen obývají zdatní řemeslníci předvádějící místní uměleckou a rukodělnou výrobu. 

Zajděte se podívat do Muzea tradičního umění a řemesel Museu d´Industrias i Art Popular, kde se zhotovují některé z těchto ručních výrobků. 

Kdy a za kolik do muzea (r. 2015)

Vstupné do Španělské vesnice je pro dospělého 12 euro, objednání vstupenek přes internet vyjde levněji. Zvýhodněné vstupenky jsou připravené také pro seniory a studenty. 

Muzeum je v pondělí otevřeno od 9 do 20 hodin. Úterky, středy, čtvrtky a neděle vítají návštěvníky od 9 hodin do půlnoci. V pátek je otevřeno od 9 rána do 3 hodin rána. A soboty zavírají dveře až ve čtyři hodiny ráno.

Zuzana Lazecká

Zuzana LazeckáExpert Radynacestu.cz

Cestování je pro mne svobodou, radostí i odpočinkem.

Španělsko (Barcelona)

Katalánská metropole živě

Vyberte si jeden z našich 14 zájezdů do Barcelony

Zájezdy do Barcelony

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/spanelska-vesnice-poble-espanyol/Doporučujeme z Španělska

Nejnovější z ŠpanělskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024