Nejzajímavější místa v Barceloně: fontána, pláže i stadion

Jana Pracuchová Jana Pracuchová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 65488x

Historie, umění, sport, pláže a příroda to vše a ještě mnohem více naleznete ve městě, které se houpe v rytmu Sardany – Barcelona.

Vyberte si z našich 15 zájezdů do BarcelonyZobrazit zájezdy

Barcelona je městem kultury, divokých nocí, slunečných dnů a pohody. Pojďte se s námi podívat, čím Barcelona po staletí láká své návštěvníky. Na místa, která ve vašem fotoalbu nesmí po návštěvě španělské metropole chybět. 

Historické skvosty

Park Güell s mozaikovitou terasouPark Güell s mozaikovitou terasou

V Barceloně můžete obdivovat památky již z dob Římanů, kdy se město nazývalo Barcino a mělo asi jen 1000 obyvatel. Ve středověku byla Barcelona ekonomickým a politickým centrem. Historická čtvrť aneb El Barri Gòtic je pokladnicí středověkých budov, náměstí a svatostánků. Nachází se zde např. chrám sv. Eulálie, Muzeum Picassa či Plaza del Rey, kde španělský král vítal Kryštofa Kolumba po příjezdu z jeho první zámořské cesty.

Antoni Gaudí, geniální architekt 20. století, se založil o moderní pojetí některých částí města. Inspiraci hledal v přírodě a také jej velmi ovlivnila víra v Boha. Jeho stavby jsou ohromující, plné symbolů a nejrůznějších spojitostí s přírodními jevy.

Parc Güell, který byl původně navržen jako vilové a zahradní město, dnes láká turisty krásným prostředím mezi palmami a rozkvetlými květy. Můžete zde odpočinout a zároveň se pokochat pohledem na jedinečnou architekturu Gaudího a jeho žáků. Odsud jsou také krásné výhledy na město a moře.

Výlet na kopec Montjuïc

Lanovka na kopec MontjuicLanovka na kopec Montjuic

Ne každé město se může pochlubit tím, že se nedaleko jeho centra nachází kopec sahající do výšky 213 m. n. m. Barcelona jej má a kromě botanických zahrad a výhledů na město se Montjuïc pyšní sportovním stadionem, kde se v roce 1992 konaly letní olympijské hry. Nachází se zde také sbírka děl surrealistického umělce Joana Miró či hrad Montjuïc, který je na kopci nejstarší dochovanou památkou.

Atrakcí je zde mnohem více, určitě si nenechte ujít návštěvu muzea pod širým nebem Poble espanyol či Muzea národního katalánského umění. Ve večerních hodinách se pod muzeem odehrává světelná vodní show za doprovodu hudby. Magická fontána se s večerem probouzí a rozpíná své prameny do nejrůznějších obrazců. 

Čtení: Zájezdy do Barcelony – srovnání a doporučení

La Rambla – ulice, kde to žije

Nejrušnější ulice La RamblaNejrušnější ulice La Rambla

Většina turistů začíná svou pouť městem na nejrušnější ulici, kde to žije i v noci, a tou je La Rambla nebo chcete-li Las Ramblas. Ulice se skladá z pěti částí, proto se tedy někdy užívá název v množném čísle. V minulosti byla korytem řeky, která Barcelonou protékala.

Dnes si zde můžete zakoupit nejrůznější suvenýry, živé květy či domácí zvířata. Bývá zde také množství umělců, kteří přímo před vašimi zraky tvoří svá budoucí díla nebo tancují na hudbu různých stylů a snaží se tak trochu přivydělat si. Oblíbené je také focení se s živými sochami. Často se v ulici pořádají různé sportovní či kulturní akce a kolikrát se můžete stát jejich součástí. Na Ramble to prostě žije, ať se děje, co se děje.

Svatostánek okleštěný jeřáby – Sagrada Familia 

Symbol Barcelony, Sagrada FamiliaSymbol Barcelony, Sagrada Familia

Jedním z nejfotografovanějších objektů v Barceloně je jistě chrám Sagrada Familia. Velkolepý projekt stavby měl na svědomí sám Antoni Gaudí, ovšem nedokončil jej on, ani řádka architektů po něm.

Podle plánů mělo chrám zkrášlovat 18 věží, z nichž 12 patří apoštolům, 4 evangelistům, Panně Marii a Ježíši Kristovi. Věž Ježíše ještě není dostavěna, ale po dokončení by měla měřit úctyhodných 170 metrů. Sagrada Familia se tak stane největším chrámem na světě.

Přístav, pláže a mořské akvárium

Městská pláž La BarcelonetaMěstská pláž La Barceloneta

Vlahé klima s příjemnými teplotami vybízí k procházkám na promenádách kolem pláží. K tomu je přímo stvořená část nazvaná La Barceloneta, jejíž promenáda je lemovaná množstvím barů, které lákají k posezení u dobrého pití a něčeho k zakousnutí. 

V přístavu Port Vell se můžete pokochat pohledem na krásné kotvící plachetnice či navštívit mořské akvárium, které je jedním z největších v Evropě a zároveň je nejzajímavějším u Středozemního moře.

Na konci ulice Las Ramblas se nachází šedesátimetrová věž se sochou Kryštofa Kolumba, která zde byla postavena na oslavu objevitele. 

FC Barcelona – Stadion Camp NOU

Camp NOUCamp NOU

Fotbaloví fanoušci si přijdou na své na stadionu Camp NOU. Jedná se o největší fotbalový stadion v Evropě, kde můžete navštívit muzeum fotbalového klubu se všemi dresy od vzniku až po současnost včetně fotografií a trofejí. Navštívit lze také šatny hráčů a stanout přímo na trávníku hřiště. Kromě fotbalových zápasů se zde konají také koncerty kapel či zde také sloužil mši papež Jan Pavel II.

Poznávejte svět, poznávejte sebe!

Jana Pracuchová

Jana PracuchováPrůvodce Radynacestu.czSpecialista Radynacestu.cz

Španělsko (Barcelona)

Katalánská metropole živě

Vyberte si jeden z našich 15 zájezdů do Barcelony

Zájezdy do Barcelony

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/nejzajimavejsi-mista-v-barcelone/Doporučujeme z Španělska

Nejnovější z ŠpanělskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024