Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Tisknout zájezd  

letecky z Prahy

To nejlepší z New Yorku + WASHINGTON D.C. + PHILADELPHIA + NIAGARSKÉ VODOPÁDY

Program 1Knižní průvodce zdarma

Radka Šímová, průvodkyně

Kamkoliv jedu, jedu ráda. Každá cesta je zážitek.

10 dní / 8 nocí13. 4. – 22. 4. 2019

Jediný termín v tomto roce


Zájezd je obsazen
Letecky

Z Prahy

Ubytování

Hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 14 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

18–21 °C

Americké zážitky z východu. S nadšeným průvodcem se vydáte za zajímavostmi New Yorku, Washingtonu, Philadelphie a jiných míst. Projedete se lodí k soše Svobody, zajedete si k Niagarským vodopádům, zhlédnete Bílý dům, ochutnáte slavnou čokoládu Hershey, užijete si atmosféru gospelové bohoslužby. Zažijte s námi majestátní, nespoutanou i hravou Ameriku východního pobřeží!

Na co se můžete těšit

 • Proslulá socha Svobody a vodopády Niagary
 • Majestátní hlavní město Washington D.C.
 • Historicky důležité město Philadelphia
 • Ochutnávka slavné čokolády Hershey´s
 • Bohoslužba ve stylu filmu Sestra v akci

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN
Naši cestovatelé při noční procházce po Times Square

Sobota 13. dubna: Po příletu do New Yorku využijeme zbývající čas k prohlídce Times Square nebo například proslulé Broadway. 

Přílet do New Yorku v odpoledních hodinách. Transfer z letiště na ubytování.

V závislosti na čase příletu bude možná večerní procházka na Times Square s gigantickými světelnými billboardy, které je nazýváno také srdcem či křižovatkou světa. Prošli bychom se po nejdelší newyorské ulici Broadway, na které je největší koncentrace divadel vůbec.

Návrat na hotel.

Ubytování je v hotelu: Red Lion Inn & Suites

2.DEN
Naši cestovatelé s průvodkyní Magdou u cíle – sochy Svobody :-)

Neděle 14. dubna: Tento den nás čeká to nejdůležitější z historie i současnosti města – majestátní socha Svobody či proslulá Wall Street.

Dnešní den začneme jednou z nezbytností, kterou nevynechá žádný turista v New Yorku, plavbou lodí na Liberty Island, na kterém se majestátně tyčí socha Svobody. Během plavby uvidíme také „ostrov nadějí“, Ellis Island, na kterém se nacházel imigrační úřad, kudy prošly milióny lidí toužících po splnění svého amerického snu v „Novém světě“. V ceně plavby je rovněž vstup do Muzea imigrace na Ellis Islandu.

Poté se kolem překrásného novogotického kostela Trinity Church vydáme tam, kde tepe finanční srdce New Yorku, na známou třídu Wall Street, na níž je největší koncentrace bank a burz na světě. Uvidíme majestátní budovu Federal Hall se sochou George Washingtona, která označuje místo, kde první americký prezident složil v roce 1789 svou přísahu, a půjdeme se podívat také na impozantní budovu Newyorské burzy.

Poté dojdeme kolem nejstaršího newyorského kostela a zároveň jediného dochovaného kostela koloniální doby St. Paul Chapel až na nejsmutnější místo novodobé historie, hlubokou jámu po věžích Světového obchodního centra, tzv. Ground Zero, na jejímž místě dnes stojí památník obětem 11. září a také nové Muzeum 9/11 Memorial, které zájemci budou moci navštívit. Komu návštěva muzea nebude po chuti, může se pokochat výhledem na město z nejvyšší newyorské budovy, tzv. One World Trade Center (stojící na místě „Dvojčat“), případně si užít nákupů v oblíbeném obchodním centru Century 21.

Návrat na hotel ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.

Ubytování je v hotelu: Red Lion Inn & Suites

3.DEN
Vychutnáváme si pohodu Central Parku s hot-dogem

Pondělí 15. dubna: Dnes budou na programu městská „nej“ – impozantní Brooklynský most, zelený Central Park, pulzující Pátá avenue, proslulé Rockefellerovo centrum či majestátní Empire State Building. 

Ráno se vydáme do čtvrti Brooklyn, odkud se projdeme po jedom ze symbolů města, majestátním Brooklynském mostě. Poté vyrazíme do zelených plic New Yorku, známého Central Parku, kam si Newyorčané chodí odpočinout. Ještě než prozkoumáme tuto ohromnou zelenou plochu v  srdci města, uvidíme během naší procházky také architektonicky zajímavou budovu Guggenheimova muzea, které se přezdívá „obří vývrtka“, nebo jedno z největších amerických muzeí, Metropolitní muzeum umění, se sbírkou čítající zhruba dva miliony exponátů.

Po návštěvě nejzajímavějších míst v Central Parku se po Páté avenue, lemované paláci s obchody předních světových značek, společně vydáme k další přední newyorské atrakci, světoznámému Rockefellerovu centru, kde tluče srdce města, v zimě se bruslí na kluzišti a pro každého návštěvníka je povinností fotografie před pozlacenou sochou Prométhea. Uvidíme také nedalekou katedrálu sv. Patrika, která je jakýmsi malým vydáním kolínského dómu a sídlem katolického arcibiskupa.

Po Páté avenue budeme dále pokračovat procházkou k jednomu z nejznámějších newyorských mrakodrapů, Empire State Building. Ve večerních hodinách mohou zájemci navštívit vyhlídky v 86. a 102. patře nebo si užít nákupů v nedalekém obchodním domě Macy’s.

Návrat na hotel v pozdních večerních hodinách nebo individuálně.

Ubytování je v hotelu: Red Lion Inn & Suites

4.DEN
Zajímavosti o Zvonu svobody v Liberty Bell Center

Úterý 16. dubna: Dnes zavítáme do kolébky amerického národa, Philadelphie. Neopomeneme nejvýznamnější památku Independence Hall ani budovu Liberty Bell Center se Zvonem svobody. 

V brzkých ranních hodinách se vypravíme do Philadephie, města, které je symbolem americké nezávislosti. Philadephie je totiž doslova kolébkou amerického národa, a dokonce byla nějaký čas americkým hlavním městem, ještě před vybudováním Washingtonu D.C. Během prohlídky navštívíme Národní historický park Independence, jehož přezdívka je „nejhistoričtější čtvereční míle Ameriky“, protože se kolem něj nachází několik budov velkého historického významu.

Společně uvidíme místa, na kterých byly sepsány nejdůležitější americké dokumenty. Neunikne nám nejvýznamnější philadelphská památka, budova Independence Hall, která je vlastně místem zrodu USA, protože zde byla podepsána Deklarace nezávislosti, jejímž prostřednictvím třináct amerických kolonií 4. července 1776 vyhlásilo svou nezávislost na Velké Británii. Zhlédneme také budovu National Constitution Center, v níž se zájemci budou moci poutavou formou dozvědět informace o podpisu Ústavy Spojených států, která je základním zákonem země.

Se zrodem amerického státu jsou spojena také místa jako Náměstí nezávislosti nebo budova Liberty Bell Center, ve které je vystaven Zvon svobody, jehož zvonění svolávalo občany k prvnímu veřejnému vyhlášení Deklarace nezávislosti.

V odpoledních hodinách odjezd na ubytování z Philadelphie na sever směrem k Niagarským vodopádům.

Ubytování je v hotelu: Ramada by Wyndham East Syracuse Carrier Circle

5.DEN
Majestátní Niagarské vodopády vás uchvátí.

Středa 17. dubna: Dnes se vydáme k Niagarským vodopádům. Tento přírodní zázrak si vychutnáme z Observation Tower, odpočinek pak najdeme v jedné z mnoha restaurací. 

V brzkých ranních hodinách odjezd k Niagarským vodopádům. Převážná část dnešního dne bude patřit jednomu z přírodních divů USA, ohromné vodní síle Niagarských vodopádů, ležících na hranici s Kanadou. Vodopády jsou staré více než 10 000 let a padají z úctyhodné výšky 54 metrů. U Niagarských vodopádů, jimiž protéká nejvíce vody na světě, si pak budeme moci projít turistické cesty vedoucí podél vodopádů, užít si ohromující výhled z vyhlídkové plošiny Observation Tower nebo si odpočinout v některé z mnoha restaurací, které se u vodopádů nachází.

Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

Ubytování je v hotelu: Comfort Inn Selinsgrove

6.DEN
Sladký zážitek z čokoládovny v Hershey

Čtvrtek 18. dubna: Sladké dopoledne si užijeme v továrně na čokoládu Hershey. Odpoledne věnujeme jednomu z významných momentů americké historie. 

V ranních hodinách se opět vypravíme na cestu a naší první zastávkou bude městečko Hershey. Tudy se už od počátku 20. století line vůně kakaa – stojí tu totiž továrna na nejznámější americkou čokoládu Hershey’s. Společně se zúčastníme poutavé, asi hodinové prohlídky spojené s 4D čokoládovou show v Hershey Chocolate World.

Po ochutnávce sladké dobroty budeme pokračovat do městečka Gettysburg, které je velmi důležitým místem americké historie. V Gettysburgu totiž došlo k jedné z důležitých bitev americké občanské války, během níž zahynulo 50 000 osob, tj. nejvíce ze všech bitev na území USA. Prohlédneme si návštěvnické centrum v blízkosti bitevního pole, které vystavuje zbraně, uniformy a četné artefakty z bitvy. Součástí prohlídky je také show, která nám přiblíží průběh bojů. Neopomeneme navštívit ani Gettysburský národní hřbitov s hroby tisíců vojáků, na němž kdysi Abraham Lincoln pronesl jeden ze svých slavných projevů.

V pozdních odpoledních hodinách se pak vypravíme na ubytování ve Washingtonu D.C.

Ubytování je v hotelu: Wyndham Garden Washington DC North

7.DEN
Památník na prvního prezidenta USA, George Washingtona

Pátek 19. dubna: Tento den věnujeme poznání toho nejlepšího z Washingtonu. Uvidíme sídlo americké vlády, projdeme se po National Mall s nespočtem muzeí nebo zhlédneme známý obelisk Washington Monument. 

Dnešní den začneme prohlídkou Washingtonu D.C., hlavního města Spojených států amerických. Nejprve se podíváme na jednu z nejlépe střežených budov na světě, sídlo americké vlády – Kapitol, který se tyčí nad městem na kopci Capitol Hill.

Poté nás čeká procházka kolem muzeí a nejvýznamnějších pamětihodností města. Budeme se pohybovat především po hlavní třídě, National Mall, kolem které najdeme drtivou většinu předních washingtonských muzeí a památníků. Naší pozornosti neunikne vysoký obelisk vztyčený na počest prvního amerického prezidenta, tzv. Washington Monument, nebo budova Národních archivů, ve které jsou uloženy nejvýznamnější americké dokumenty – Prohlášení o nezávislosti, americká Ústava nebo Listina práv a svobod.

Podíváme se také k Fordovu divadlu, ve kterém došlo k vraždě prezidenta Lincolna, a samozřejmě také k sídlu amerického prezidenta na Pennsylvania Avenue, Bílému domu.

Po National Mall pak budeme pokračovat dále, kolem Památníku války ve Vietnamu až k působivému Lincolnovu památníku připomínajícímu řecký chrám.

Ve večerních hodinách návrat na ubytování s průvodcem nebo individuálně.

Ubytování je v hotelu: Wyndham Garden Washington DC North

8.DEN
Bílý dům na bankovce

Sobota 20. dubna: Dnes se vydáme na průzkum dalších zajímavých míst Washingtonu.

V ranních hodinách se podíváme k sídlu amerického ministerstva obrany, Pentagonu, a prohlédneme si památník obětem útoku na tuto budovu 11. září 2001. Budeme pokračovat na Arlingtonský národní hřbitov, jehož jednoduché bílé náhrobky padlých amerických vojáků nám budou známé z mnoha amerických filmů. Prohlédneme si hrob prezidenta Kennedyho a jeho rodiny a také se vydáme k hrobu neznámého vojína, u nějž stojí čestná stráž.

V odpoledních hodinách se vydáme na ubytování do New Yorku. Příjezd na hotel, ubytování.

Ubytování je v hotelu: Red Lion Inn & Suites

9.DEN
Naši cestovatelé ve čtvrti Harlem

Neděle 21. dubna: Zájezd zakončíme v New Yorku v afroamerické čtvrti Harlem. Na své si přijdou fanoušci filmu Sestry v akci i milovníci suvenýrů. 

Dnešní den bude patřit newyorské afroamerické čtvrti Harlem, která je proslulá nedělními gospelovými bohoslužbami v baptistických kostelech. Zájemci se mohou jedné z působivých bohoslužeb ve stylu filmu Sestra v akci zúčastnit, a odnést si tak nezapomenutelný zážitek. Po bohoslužbě si společně prohlédneme hlavní tepnu kdysi nebezpečného Harlemu se spoustou obchodů, restaurací a také proslulým divadlem Apollo, ve kterém začínala nejedna hvězda černošského nebe. V harlemských ulicích, ve kterých vystupovali takoví umělci jako Duke Ellington nebo Louis Armstrong a kde se zrodil jazz, je také možnost ochutnat vynikající kuchyni a výhodně nakoupit. 

V odpoledních hodinách transfer na letiště, odlet z New Yorku.

10.DEN

Pondělí 22. dubna: Přílet do Prahy.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Renata Němcová – e-mail: nemcova@radynacestu.czpřímá linka: +420 775 750 463

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – New York – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo a odbavované dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • autobusová doprava dle programu
 • 8x ubytování v hotelech ve dvoulůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením
 • 8x snídaně
 • vstupenka do čokoládovny Hershey´s World
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem od Radynacestu.cz zdarma
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • vstupní povolení ESTA 500 Kč (pokud nemáte v pase platné vízum, pro vstup do USA je vyžadován biometrický pas)
 • MHD v New Yorku (cca 45 USD)
 • vstupné na místě (cca 60 USD)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 17 000 Kč

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo v ceně zájezdu – malé kabinové zavazadlo o hmotnosti do 8 kg a max. rozměrech 55 x 35 x 22 cm, včetně držadla, postranní kapsy a kol (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu – odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg a o rozměrech, jejichž součet nesmí přesáhnout 157 cm (toto zavazadlo bude odbaveno do úložného prostoru)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

480 Kč

UNIVERSAL + STORNO

1 100 Kč

80 Kč / den / osoba + STORNO 300 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníVstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:

 • Empire State Building (86. patro): dospělý 1 080 Kč, dítě 980 Kč, senior 1 030 Kč
 • Plavba k soše Svobody: dospělý 620 Kč, dítě 490 Kč, senior 490 Kč
 • Podrobnosti ke vstupnému

Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Vstupné do památek pro zájemce:

 • Katedrála sv. Patrika: 5 USD
 • Guggenheimovo muzeum: 25 USD
 • Metropolitní muzeum: 25 USD
 • MoMA - muzeum moderního umění: 25 USD
 • Federal hall: zdarma

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.

Ohlasy cestovatelůCestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Cestujte mazaně
rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.