Hotel Nacional de Cuba: místo, kam se sjížděla smetánka a celebrity z celého světa

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 15. 2. 2018 • Přečteno 3663x

Impozantní hotel Nacional de Cuba se nachází na malém pahorku v moderní havanské čtvrti Vedado.

Vyberte si z našich zájezdů do HavanyZobrazit zájezdy

Jeden z nejslavnějších kubánských hotelů, hotel Nacional de Cuba, postavený z peněz americké mafie, nepochybně patří mezi nejpozoruhodnější hotelové stavby nejen v Havaně, ale i v celé karibské oblasti.

Místo, kde našli své útočiště pučisté i mafiáni

Útočiště pučistů i mafiánůÚtočiště pučistů i mafiánů

Impozantní hotel Nacional de Cuba se nachází na malém pahorku v moderní havanské čtvrti Vedado, kde díky své poloze v těsné blízkosti romantické promenády Malecón nabízí návštěvníkům nejen jedinečný výhled na pobřeží, ale i atmosféru protkanou jeho pohnutou historií. Havanský hotel Nacional de Cuba je cennou historickou památkou, ale také legendou kubánského sladkého života, kam se sjížděli mafiáni z celého světa.

Ano, i taková byla Havana tehdejší doby, a tak není žádným tajemstvím, že byl tento architektonický skvost v roce 1930 postaven z peněz pocházejících z prodeje drog a zisků z hazardu. Roku 1946 se zde dokonce uskutečnila schůzka mezi šéfem americké mafie a zástupci italské Cosa Nostra, kteří si dělili svá pole působnosti v rámci obchodu s drogami ve světě.

Světové legendy a celebrity, které si hotel oblíbily

Interiér hoteluInteriér hotelu

Během dlouholeté historie hotelu zde bydlela řada světových legend a celebrit, například Ernest Hemingway, Frank Sinatra, Winston Churchill, Jurij Gagarin, Marlene Dietrich, Ava Gardner, Arnold Schwarzenegger, Kevin Costner, Diego Maradona, Muhammad Ali, Hugo Chávez a celá řada dalších osobností.

Jejich fotografie dodnes zdobí zdi hotelové kavárny a pokoje, ve kterých se zmíněné osobnosti oddávali odpočinku, si dodnes zachovávají atmosféru a ducha tehdejší doby. I to je jeden z důvodů, proč je hotel Nacional dodnes vyhledávaný návštěvníky z celého světa.

Hotel Nacional de Cuba dnes

Místo s bohatou historiíMísto s bohatou historií

Hotel Nacional de Cuba, postavený v novoklasicistním a art deco stylu, se nachází jen kousek od třídy La Rampa, kde naleznete nespočet restaurací, barů, muzeí, ale i legendární zmrzlinářství Coppelia. Význačná havanská budova se pyšní bohatou minulostí, kterou připomínají destičky umístěné v pokojích osobností, které zde v minulosti pobývali.

V porovnání s luxusním Varaderem vám možná bude připadat, že pokoje postrádají některé líbivé prvky, nicméně okázalé společné prostory a maurský vestibul vám fantastický zážitek z hotelu zcela jistě vynahradí. Dokonce i tehdy, pokud nemáte dostatek peněz na to, abyste se mohli v hotelu ubytovat, stojí za to sem vyrazit a vychutnat si sklenku mojita v nádherném baru, ze kterého se vám naskytne dokonalý výhled na oceán.

Navštívit můžete i hotelové muzeum, hotelový kabaret Parisien či Salon 1930, kde se konají koncerty světoznámé kapely Buena Vista Social Club.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Kuba (Havana)

Žijte chvíli Havanou

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Havany

Zájezdy do Havany

Nejbližší volný zájezd odlétá již 27. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/hotel-national-de-cuba/Doporučujeme z Kuby

Nejnovější z KubyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024