Plaza de Vieja: místo, které si právem zaslouží nálepku architektonicky nejrozmanitějšího náměstí v Havaně

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 1. 3. 2019 • Přečteno 2680x

Náměstí Plaza de Vieja si nepochybně zaslouží nálepku architektonicky nejrozmanitějšího náměstí v Havaně.

Vyberte si z našich zájezdů do HavanyZobrazit zájezdy

Fascinující a trefně pojmenované náměstí Plaza de Vieja nebo také Staré náměstí je ukázkou grandiózní a elegantní architektury, která vás jednoduše učaruje. Pestrobarevné domy, pocházející z 15. století, které si v té době nechávali stavět ti nejbohatší občané Kuby, aby ze svých balkonů mohli sledovat býčí zápasy, veřejné popravy, obchodování s otroky či dění na tržištích, jsou jeho největších lákadlem.

Architektonicky nejrozmanitější náměstí v Havaně

Náměstí Plaza de Vieja si nepochybně zaslouží nálepku architektonicky nejrozmanitějšího náměstí v Havaně, neboť se tu kubánská koloniální a barokní architektura prolíná se secesním stylem inspirovaným Antoniem Gaudím.

Z garáží kavárny a restaurace

{FOTO-28828}

Nádherné náměstí dnes poskytuje vše, po čem jen vášnivý turista touží, od kaváren, restaurací až po luxusní apartmány, umělecké galerie, muzea a prodejny suvenýrů. Těžko uvěřit, že ještě nedávno bylo toto místo nehezkou podzemní garáží, kterou zde nechal vytvořit diktátor Batista.

To se změnilo až s uvedením náměstí Havana Vieja na Seznam světového dědictví UNESCO, díky kterému získalo novou tvář a je dnes ideálním místem, kde můžete posedět v některé z místních kavárech za doprovodu rytmické živé kubánské hudby. Z kaváren či restaurací stojí za návštěvu Café el Escorial, kde si můžete vychutnat jednu z nejlepších káv ve městě.

Kouzlo města si můžete užít i v Café Bohemia či fantastické restauraci s nabídkou tapas Azúcar. Snad nejvíce překvapující mezi nabídkami náměstí je Taberna de la Muralla, malý pivovar, kde můžete ochutnat to nejlepší točené pivo na Kubě.

Co zde uvidíte

Na jihozápadním rohu náměstí spatříte nádherný palác Casa de los Condes de Jaruco, pocházející z 18. století, který byl přestavěn na galerii, kde si můžete prohlédnout výstavy domorodých kubánských malířů a současných umělců. Rozhodně tuto budovu doporučujeme navštívít, i když umění příliš neholdujete. Z jejího balkónu se vám totiž naskytne nádherný výhled na celé náměstí.

Na opačné straně náměstí naleznete dům Casa de Juan Rico de Mata, ve kterém se nachází galerie současných fotografií umělců z Kuby i ze zahraničí.

V severovýchodním rohu, na střeše žluto-bílé budovy, se nachází Cámara Oscura, která též poskytuje nádherný výhled na město a okolní krajinu. Srdcem náměstí je pak krásná kašna z carrařského mramoru, kterou naleznete uprostřed náměstí.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Kuba (Havana)

Žijte chvíli Havanou

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Havany

Zájezdy do Havany

Nejbližší volný zájezd odlétá již 15. dubnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/plaza-de-vieja/Doporučujeme z Kuby

Nejnovější z KubyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024