Hotel Ambos Mundos: místo, kde Ernest Hemingway strávil své začátky na Kubě

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 1. 3. 2019 • Přečteno 2996x

Nádherný výhled na celé město si vychutnáte ze střešní terasy hotelu.

Vyberte si z našich zájezdů do HavanyZobrazit zájezdy

Kubánská Havana v minulosti okouzlila mnoho umělců včetně spisovatele a držitele Nobelovy ceny za literaturu Ernesta Hemingwaye, který zde strávil téměř 20 let svého života. Není proto divu, že zde narazíte na mnoho míst spojených právě s jeho památkou.

Pokoj číslo 511

Jedním z takových míst je pokoj číslo 511 nacházející se v hotelu Ambos Mundos v oblasti Staré Havany na rohu ulic Obispo a Mercaderes, v těsné blízkosti známého náměstí Plaza de Armas.

Právě zde, v přepychovém hotelu Ambos Mundos, strávil Ernest Hemingway počátek svého pobytu na Kubě, kde pobýval v letech 1932 až 1939 za cenu 1,5 $ za noc. Říká se, že si spisovatel pokoj číslo 511 nevybral náhodou, právě tento pokoj mu poskytoval ideální kombinaci klidu na psaní, stejně jako kontakt s rušným havanským životem.

Život v hotelu

Interiér hoteluInteriér hotelu

Přestože byl elegantní hotel v 90. letech 20. století restaurován, Hemingwayův pokoj je udržován v takovém stavu, jako by autor hotel nikdy neopustil.

I dnes zde můžete spatřit originální nábytek, spisovatelův psací stroj, na jehož rámus si hosté okolních pokojů často stěžovali, prázdnou láhev Chivas Regal, čtecí brýle, literární memoriály a v neposlední řadě i stejné výhledy na zátoku a koloniální budovy Staré Havany, jaké v minulosti vídával i Hemingway.

Komu zvoní hrana

Právě zde po svém návratu ze španělské občanské války pracoval na množství povídek, kronikách o rybaření a několika kapitolách Zelených pahorků afrických, románu Mít a nemít, a především na románu, který vstoupil do dějin pod názvem Komu zvoní hrana a jenž je považován za jedno z nejlepších děl autora.

Hemingway však na svých dílech nepracoval nepřetržitě. Byly dny, kdy nepracoval vůbec, stejně jako dny, kdy psal nepřetržitě od rána až do večera. Když si potřeboval dát přestávku, odskočil si do přízemí hotelu na oblíbený drink či do některého z oblíbených barů – El Floridity či La Bodeguity del Medio.

Výhled k nezaplacení

Nádherný výhled ze střechy hoteluNádherný výhled ze střechy hotelu

Říká se, že žádné jiné místo v Havaně vám neposkytne tak nádherný výhled na celé město jako právě střecha hotelu Ambos Mundos, a tak by byla škoda vynechat jízdu původním železným výtahem z dvacátých let 20. století na střešní terasu hotelu, z níž se vám naskytne nádherný pohled na celé město.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Kuba (Havana)

Žijte chvíli Havanou

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Havany

Zájezdy do Havany

Nejbližší volný zájezd odlétá již 27. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/hotel-ambos-mundos/Doporučujeme z Kuby

Nejnovější z KubyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024