El Floridita: kolébka Daiquiri a oblíbené místo Hemingwaye

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 1. 3. 2019 • Přečteno 4626x

Více než 200 let starý bar ročně navštíví miliony turistů z celého světa.

Vyberte si z našich zájezdů do HavanyZobrazit zájezdy

Není žádným tajemstvím, že ty nejlepší míchané nápoje, jejichž základní ingrediencí je bílý rum, ochutnáte na Kubě. To věděl i slavný americký spisovatel Ernest Hemingway, který v místních podnicích rád popíjel.

El Floridita: kolébka Daiquiri

DaiquiriDaiquiri

Jedním z ikonických míst Staré Havany, o jehož slávu se z velké části postaral americký spisovatel a držitel Nobelovy ceny za literaturu Ernest Hemingway, je kubánský bar El Floridita, jenž je považován za kolébku Daiquiri. Připravují jej tu z rumu, šťávy z limetky, půlky grapefruitu a šesti kapek likéru Maraschino.

Přestože o původu tohoto lahodného drinku existuje mnoho různých teorií, my pevně věříme, že byl vynalezen v oblasti východní Kuby a doveden k dokonalosti právě zde legendárním barmanem Constantinem Ribalaiguem.

Hemingway a Daiquiri

Bronzová sochaBronzová socha

Přestože tu pravou Havanu zažijete někde jinde, je El Floridita oblíbeným turistickým místem, kde se dveře rozhodně netrhnou. Více než 200 let starý bar ročně navštíví miliony turistů z celého světa, kteří sem přicházejí objevovat oblíbený lokál amerického spisovatele Ernesta Hemingwaye, pro kterého byla Kuba druhým domovem.

Na jeho památku byla v koutě, kde nejčastěji sedával, aby pozoroval dění v baru, vystavena bronzová socha v životní velikosti, jež se po oblíbeném drinku stala hlavním lákadlem baru.

Daiquiri je jako lyžování z ledové hory…

Elegantní bar naleznete na rohu známé ulice ObispoElegantní bar naleznete na rohu známé ulice Obispo

Elegantní bar naleznete na rohu známé ulice Obispo, kde papa Hemingway často přemýšlel o životě, sbíral náměty na své knihy, a především popíjel ve společnosti svých přátel, včetně oblíbených herců Spencera Tracyho či Garyho Coopera. Právě zde jej inspiroval pijácký zážitek, který později vylíčil ve svém románu Ostrovy uprostřed proudu: „Daiquiri je jako lyžování z ledové hory, které vnímáte jako běh prašanem.“  

Osvěžte se po náročném dni

Vychutnejte si drink přímo v baruVychutnejte si drink přímo v baru

Budete-li si i vy chtít v El Floriditě zalyžovat z ledové hory, připravte se, že cena za drink je na místní poměry docela vysoká a trochu vám provětrá peněženku (6 CUC). Na druhou stranu musíme podotknout, že místní Daiquiri chutná opravdu výborně.

Pokud se tedy toužíte po horkém dni v Havaně  trošku osvěžit, rozhodně stojí za to tento bar navštívit a vychutnat si lahodný nápoj za doprovodu typické kubánské hudby, tak jako to v minulosti dělával papa Hemingway.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Kuba (Havana)

Žijte chvíli Havanou

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Havany

Zájezdy do Havany

Nejbližší volný zájezd odlétá již 27. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/el-floridita/Doporučujeme z Kuby

Nejnovější z KubyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024