Plaza de la Revolución: místo, kde probíhají masové režimní manifestace

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 9. 2. 2018 • Přečteno 3438x

Středobodem náměstí je velkolepý památník a muzeum Memorial y Museo a José Martí. José Martí byl básník, spisovatel a národní hrdina Kuby.

Vyberte si z našich zájezdů do HavanyZobrazit zájezdy

Při svých toulkách Havanou byste neměli vynechat návštěvu Plaza de la Revolución, rozlehlého náměstí obklopeného nevzhlednými komunistickými budovami z konce padesátých let minulého století, na kterém v minulosti řečnil k početným masám i papež František či vůdce Fidel Castro.

Nejkultovnější náměstí revoluční Kuby

José MartíJosé Martí

Každý, kdo navštívil Havanu, jistě ví, že Plaza de la Revolución je nejkultovnější náměstí revoluční Kuby. Je to především místo masových režimních manifestací, kde političtí představitelé přednáší své ohnivé proslovy statisícům Kubánců. I když samo o sobě není ničím zajímavé, jistě vás překvapí jeho monumentálnost a rozlehlost.

Náměstí lemuje několik slavných budov, jako je Národní divadlo, Národní knihovna či prezidentský palác. Středobodem náměstí je velkolepý památník a muzeum Memorial y Museo a José Martí. José Martí byl básník, spisovatel a národní hrdina Kuby. S výškou dosahující téměř 140 metrů se jedná o nejvyšší stavbu kubánské Havany. Určitě doporučujeme vyjet výtahem až nahoru, kde se vám naskytne velkolepý výhled na celé město.

Hasta la victoria Siempre

Nemalou pozornost přitahuje i budova ministerstva vnitra, kterou zdobí obří bronzová skulptura kubánského sochaře Enriqueho Avily, která zosobňuje siluetu revolucionáře Ernesta Che Guevary včetně notoricky známého nápisu: „Hasta la victoria Siempre“, což v překladu v znamená „Až ke konečnému vítězství.“

Zmrzlinářství Coppelia

Víte, že na Kubě se platí dvěma měnami?Víte, že na Kubě se platí dvěma měnami?

Cestou z Plaza de la Revolución se můžete zastavit ve vyhlášeném zmrzlinářství Coppelia, které v roce 1993 proslavil Tomás Gutiérrez Alea ve svém legendárním kubánském filmu Jahody a čokoláda. Kromě výborné zmrzliny za skvělou cenu je tento podnik proslulý dlouhými frontami.

Fronty jsou ale jen pro místní, cizinci mají hned vedle vyhrazený zvláštní stánek, kde téměř žádná fronta není. Je to především z důvodu, že na Kubě se platí dvěma měnami. Kubáncům to ale nevadí, stání ve frontě je nedílnou součástí jejich života.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Kuba (Havana)

Žijte chvíli Havanou

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Havany

Zájezdy do Havany

Nejbližší volný zájezd odlétá již 27. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/plaza-de-la-revolucion/Doporučujeme z Kuby

Nejnovější z KubyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024