Nejlepší římská muzea: bohatství na odiv světu

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 15400x

Římská muzea patří k těm nejlepším na světě. Ve Vatikánu se nacházejí sbírky egyptských, římských a řeckých artefaktů.

Vyberte si z našich 19 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Říká se, že Řím „nemá k sobě rovného“. Žádné jiné město totiž neoplývá takovým bohatstvím, jako jsou římské umělecké, historické a architektonické památky a skvostná muzea.

Římská muzea patří k těm nejbohatším na světě. Ve Vatikánu se nacházejí rozsáhlé sbírky egyptských, římských a řeckých artefaktů. Vysokou hodnotu mají i fresky od Michelangela a Raffaela. Vykopávky z 19. století obohatily celý svět o úchvatné poklady antického Říma.

Nejznámější muzea

Místo, které byste neměli vynechat, jsou Vatikánská muzea, která vám v dlouhých chodbách nabídnou umělecká díla vysoké hodnoty. Ve sbírkách Galerie Spada naleznete obrazy ze 17. a 18. století. V Palazzo Corsini můžete obdivovat například práce Rubense či van Dycka nebo podobiznu sochaře Berniniho.

Další zajímavá muzea

Nádherná díla renesančních umělců si můžete prohlédnout na zaplněných stěnách Galerie Doria Pamphilj. Nejen slavnou Berniniho sochu Davida, ale také nejrůznější plastiky z antického Řecka a Říma naleznete v Galerii Borghese. Pokud máte rádi barokní díla, potěší vás obrazová galerie Kapitolských muzeí. Byzantskými a středověkými sbírkami užitého umění se může pochlubit Palazzo Venezia.

Pokud budete v Římě, navštivte alespoň některá muzea, nacházejí se v nich totiž skvosty, které byste si neměli nechat ujít.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 19 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 4. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/nejlepsi-rimska-muzea/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024