Zajímavá místa a atrakce Říma: víte, že...

Barbora Šupíková Barbora Šupíková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 23584x

Ze všech italských měst právě Řím každoročně přitahuje nejvíce návštěvníků díky svým zajímavým místům a památkám.

Vyberte si z našich 13 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Řím své návštěvníky nikdy nepřestane „dostávat“. Je to město, které překvapuje za všech okolností. Magnetem pro jeho návštěvu přitom nejsou jen rozmanité památky, které ukrývá, ale také osobitá a nenahraditelná atmosféra města. Váháte? Kouzlo římských ulic a uliček, náměstí, parků a různorodých městských čtvrtí vás o výjimečnosti Věčného města zaručeně přesvědčí.

Víte, kde si v Římě budete připadat jako za časů dávno minulých? V Zátibeří (Trastevere) – čtvrti, která si do dnešních dnů uchovala mnoho ze své někdejší atmosféry odlehlého místa plného nejen pravých Římanů, ale také bohémů. Místo na procházku a večerní aperitiv jako dělané.

Poklady na každém kroku 

Víte, kde měla jeden ze svých hostinců Vannozza Cattanei, „oficiální“ milenka kardinála Rodriga Borgii, pozdějšího papeže Alexandra VI.? V centru dění, tedy na náměstí Campo de’Fiori. Dodnes tu nad vchodem do domu č. 13 najdete její erb dělený erbem jak jejího manžela, tak milence. O restaurace na náměstí ani v dnešní době není nouze.

Koná se tu také jeden z římských trhů, na kterém to opravdu žije. Koupíte na něm především čerstvé ovoce a zeleninu. Kdo by si chtěl pořídit spíše starožitnosti, neměl by si nechat ujít návštěvu vyhlášeného blešího trhu Porta Portese.

O poznání klidnější atmosféra panuje v městských parcích. Víte, který patří k těm nejoblíbenějším? Villa Borghese. Pro veřejnost byl tento původně soukromý park rodiny Borghese zpřístupněn už v roce 1903.

Sladké nicnedělání si můžete užívat třeba na Španělských schodech na Španělském náměstí, jednom ze srdcí města. Víte, že interiér jednoho z luxusních obchodů v okolní módní čtvrti navrhl Jan Kaplický? Hledejte ho v domě č. 8 na ulici Via Bocca di Leone, protínající slavnou módní tepnu Via dei Condotti.

Se zmrzlinou v ruce 

Víte, kam si zajít na nejlepší zmrzlinu v Římě? Do cukrárny Giolitti na ulici Via degli Uffici del Vicario. S oblibou sem chodí také „kravaťáci“ z nedaleké parlamentní budovy Palazzo Montecitorio či sídla předsedy vlády Palazzo Chigi na náměstí Piazza Colonna.

A víte, že nejstarším dochovaným mostem v Římě je Ponte Fabricio z 1. století př. n. l.? Projít se po něm můžete, až se vydáte na Tiberský ostrov, který připomíná kotvící loď. Příčinou je – jak jinak – jedna z mnoha římských legend.

Legendami je ostatně opředena celá římská historie. Nechte se jimi také unést a návštěvu Říma si patřičně vychutnejte.

Barbora Šupíková

Barbora ŠupíkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Chci na cestách potkávat lidi, nasávat jejich pocity, nálady, zkušenosti… Prožít a předat vám.

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 13 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/zajimava-mista-a-atrakce-rima/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024