Vatikán: místo klidu a míru nejen pro papeže

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 81010x

Vatikán je nejmenší a nejnavštěvovanější městský stát na světě.

Vyberte si z našich 11 zájezdů do VatikánuZobrazit zájezdy

Vatikán je nejmenší a nejnavštěvovanější městský stát na světě. Krom ústředního bodu římskokatolického světa je Vatikán také úžasnou pokladnicí umění a historie. Nachází se v centru Říma a přestože je jeho rozloha pouhých 43 hektarů, jeho význam je obrovský. Říká se, že co Vatikánu chybí na velikosti, to dohání blahobytem.

Nejdůležitější památkou ve Vatikánu je Bazilika sv. Petra. Dle tradice stojí na místě, kde byl apoštol Petr ukřižován a pohřben. Před bazilikou se rozkládá oválné majestátní náměstí sv. Petra. Mnoho lidí Vatikán navštíví proto, aby si prohlédli proslulou Sixtinskou kapli, jejíž výzdoba v podobě Michelangelových fresek nemá ve světě obdoby. Na stropě uvidíte orovskou malbu Posledního soudu.

Hodina času je ukrutně málo

Na návštěvu Vatikánu si vyhraďte celý den, protože vás čekají úžasné paláce, jejichž interiéry ukrývají obdivuhodná muzea. Těžko na světě najdete větší muzea, než jsou ta ve Vatikáně.

V současnosti má Vatikán vlastní rozhlas, noviny, měnu, poštovní služby, vlakové nádraží (dnes pouze pro přepravu zboží). Má také svou armádu, jež odpovídá za bezpečnost papeže.

Tzv. Švýcarská garda je oblečená do rudo-žluto-modrých pruhovaných uniforem, které navrhl Michelangelo. Gardisté se dodnes ohánějí nemotorným kopím z 15. století.

Společnou hradební zeď s Vatikánem má Andělský hrad, který byl původně postaven jako velkolepé mauzoleum, dnes se zde nachází Národní vojenské muzeum a muzeum umění.

Setkání s papežem ve středu i v neděli 

Pokud si přejete zblízka vidět papeže Františka, každý zájemce si může zdarma vyzvednout vstupenku na mši v předvečer konání mše u švýcarské gardy v Bronzové bráně vpravo na náměstí sv. Petra nebo u vchodu do Vatikánu v Bráně sv. Anny.

Totéž platí pro pravidelné středeční generální audience s papežem Františkem. U nich ale doporučujeme rezervovat si místo alespoň dva měsíce dopředu. 

Pokud není papež na cestách, můžete ho také vidět na vlastní oči a opět zdarma, každou neděli. Tehdy totiž žehná davům na Náměstí sv. Petra.

Navštivte Vatikán, který je považován za nejkrásnější místo v Římě, a odpočiňte si v jeho okouzlujících zahradách.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Itálie (Vatikán)

Slavný stát ve státě

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů do Vatikánu

Zájezdy do Vatikánu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 4. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/vatikan/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024