Zahrady a parky: utajené skvosty Říma

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 23661x

Málokdo tuší, že v Římě se nachází tisíce hektarů zahrad, historických parků a chráněných rezervací.

Vyberte si z našich 13 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Málokdo tuší, že v Římě se nachází tisíce hektarů zahrad, historických parků a chráněných rezervací. Řím je přitom příjemné město i proto, že jeho ulice přímo v centru lemují tisíce stromů. 

Městský úřad se snaží i o výsadbu nových stromů. Dává se přednost takovým druhům, které byly pro Řím typické. Na nábřeží Tibery můžete obdivovat po obou stranách alej starých platanů. Z některých míst u řeky se vám otevřou nádherné výhledy.

Římské parky jsou vítaným odpočinkem od památek, můžete v nich potkat například pinie, duby a břestovec jižní.

Villa Borghese

Jedním z největších římských parků pocházejícím ze 17. století je Villa Borghese. V tomto překrásném parku se rozhodně nudit nebudete, jsou zde výborné restaurace, nejrůznější bufety, zoologická a botanická zahrada, krásná jezírka, stadion a několik muzeí.

Další parky

Palatinský kopec obklopuje ruiny původního města a je úžasným zeleným místem, kde naleznete klid a odpočinek od městského ruchu. Skvostné zahrady potkáte i tehdy, vydáte-li se do Aventinského kopce, který vás okouzlí svými pomerančovníky a růžemi, které tvoří nádherné prostředí pro zdejší kostely. Pokud máte rádi přírodu, neměli byste při návštěvě Říma zapomenout navštívit největší římský park Villa Doria Pamphilj.

Díky tomu, že Řím má typické středomořské klima, je skvělým místem pro trávení času venku při procházkách v místních parcích a zahradách, využijte toho.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 13 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/zahrady-a-parky-v-rime/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024