Santa Lucia: romantický přístav z písní

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 14572x

Přístav Santa Lucia je malebné místo v Neapoli, které by žádný návštěvník města neměl minout.

Vyberte si z našich 6 zájezdů do NeapoleZobrazit zájezdy

Víte, že…

Nejznámějšími interprety písně Santa Lucia byli dokonce i Enrico Caruso, Elvis Presley nebo v Čechách Waldemar Matuška?

Hledáte-li v Neapoli místo vhodné k romantickým procházkám nebo posezením v malebných restauracích, zavítejte do přístavu Borgo Santa Lucia, který přímo sousedí s Castelem dell'Ovo. Přístav Santa Lucia vznikl kolem stejnojmenné ulice a jeho počátky se datují již do antických dob, kdy toto místo patřilo Řekům a později Římanům.

Legenda říká, že v 7. století zde na cestě do Svaté země se svou lodí ztroskotala sv. Patricie z Konstantinopole, rozhodla se zde usídlit a založila svatyni, čímž byla odstartována historie Neapole. V období středověku byl přístav důležitým a strategickým bodem s pevností ochraňující záliv.

Od středověku se z přístavu a jeho okolí postupně stávala vyhledávaná lokalita, kam se začali hojně stěhovat lidé a vzkvétal turismus. V současnosti patří přístav k nejnavštěvovanějším oblastem Neapole. Ve 20. století kolem přístavu vyrostla celá řada hotelů a prestižních jachtařských klubů. V roce 1960, kdy se konaly Letní olympijské hry v Římě, v přístavu kotvily dokonce soutěžní plachetnice.

Santa Lucia a jeho okolí je úžasným místem, kde můžete v klidu povečeřet v příjemné hospůdce, vychutnat si speciality skvělé neapolské kuchyně a při prohlídce nádherných jachet nasávat středomořský vzduch.

O krásách přístavu Santa Lucia zpívá i slavná stejnojmenná píseň. Původně neapolská lidová písnička byla roku 1776 přetextována a stala se notoricky známou po celé Itálii. Častokrát se její autorství připisuje italskému skladateli Cottrauovi, který ji prvně uveřejnil pod názvem Barcarola. Píseň o Santa Lucii je populární dokonce ve Švédsku.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Itálie (Neapol)

Vidět Neapol a… Pompeje

Vyberte si jeden z našich 6 zájezdů do Neapole

Zájezdy do Neapole

Nejbližší volný zájezd odlétá již 29. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pristav-santa-lucia/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024