Villa Borghese: biopark, zoologické muzeum i galerie

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 11977x

Villa Borghese je překrásný park, který kdysi patřil kardinálu Borghesovi, nachází severovýchodně od Piazza del Popolo.

Vyberte si z našich 19 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Villa Borghese je překrásný park, který se nachází severovýchodně od Piazza del Popolo. Kdysi patřil kardinálu Borghesovi. Jedná se o nejrozlehlejší plochu zeleně v prostoru centrálního Říma.

Do parku se dostanete, když vystoupáte na vrchol kopce Pincio nad Španělskými schody nebo můžete jít z horního konce Via Vittorio Veneto.

Je to místo, které přímo vybízí k pikniku nebo k procházce s dětmi. Můžete si zde půjčit kolo či šlapací kočár (riscio) nebo se svézt motorovým vláčkem.

Museo e Galeria Borghese

Museo e Galeria Borghese, které se v parku nacházejí, se mohou pochlubit tak mimořádnými sbírkami výtvarného umění, že někdy bývají považována za větší lákadla než Vatikánská muzea.

Kardinál Borghese byl velmi vášnivým a sečtělým znalcem umění, sestavil sbírku a ve vile, kterou k tomuto účelu nechal vybudovat. V přízemí můžete obdivovat nádherné sochy, například úžasné Berniniho sochy pohanských mýtů, dále také mozaiky i fresky, v patře si zase můžete prohlédnout obrazárnu. Ta je plná mistrovských děl, jako je například Madonna s Ježíškem a sv. Janem. Za jedny z nejlepších exponátů v tomto sále je považováno dílo Raffaelovo – Snímání Krista z kříže. Naleznete zde také úchvatná díla od Rubense či Tiziana.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 19 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 4. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/villa-borghese/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024