Vodopád Röthbachfall: dvoustupňový vodopád na řece Röthbach

Kateřina Moravcová Kateřina Moravcová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 10. 2019 • Přečteno 4751x

Samotný vodopád měří 470 m. Nachází se na řece Röthbach a padá z horského srázu do jezera Obersee.

Vyberte si z našich zájezdů do Orlího hnízdaZobrazit zájezdy

Nemusíte jet zrovna k Niagáře, aby vám spadla brada úžasem. Obří vodopády najdete i mnohem blíž, třeba hned u sousedů v Německu. Pojďme poznat blíže krásy průzračných jezer a neuvěřitelných výhledů. 

Berchtesgadenský národní park

Vodopád se nachází v národním parkuVodopád se nachází v národním parku

Když se řeknou Alpy, napadnou nás skalnaté zasněžené vrcholy hor, vášniví lyžaři a horská služba. Hned nám naskočí Rakousko a Itálie, i když Alpy se samozřejmě rozpínají mnohem dál. Přesto, že většinu z nás napadne slavné pohoří hledat na jihu od naší republiky, jejich část zasahuje i do německého území.

Možná právě z obav z konkurence nabízí německé Alpy svým návštěvníkům maximum. Právě na německo-rakouských hranicích v oblasti Bavorska se nachází Berchtesgadenský národní park. Tamní krajina je velmi hornatá, holá skaliska se rozléhají na více než 200 km². Park byl založen v roce 1978, od té doby bylo vyznačeno na 200 turistických tras, vybrat si můžete dle vaší kondice i zkušeností.

Vodopád Röthbachfall

Vodopád měří 470 metrůVodopád měří 470 metrů

Kromě turistiky je park velmi oblíben pro svá jezera. Königssee je sice nejmenší v celém Bavorsku, zato ale nejhlubší jezero celého Německa. Neméně známým je jezero Obersee. Obě jezera jsou propojena potokem Wildbach. 

Samotný vodopád měří 470 m. Nachází se na řece Röthbach a padá z horského srázu do jezera Obersee. Vodopád je dvoustupňový. Turisty nejoblíbenější cesta, jak se k němu dostat, je využití motorových člunů, které vyplouvají z přístavu Schönau am Königssee.

Ačkoli je interval lodní dopravy poměrně krátký, nenechte se zmást a dejte si slušnou časovou rezervu, turistů je tady totiž opravdu hodně a může se tak stát, že se na člun jednoduše nevlezete a budete muset čekat na další.

Pro ty, kteří hledají dobrodružnější cestu, doporučujeme dojet do přístavu Salet Alm, opět můžete využít přístav ve stanici Königssee. Odtud se pak k vodopádu vydat pěšky. Trasa vede kolem jezera Obersee a už samotná cesta vás uchvátí dříve, než dojdete do cíle.

Kateřina Moravcová

Kateřina MoravcováExpert Radynacestu.cz

Nuda nemá šanci, vždyť je co objevovat a zažít. Jo a taky ochutnat!

Německo (Orlí hnízdo)

Hitlerovo alpské sídlo

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Orlího hnízda

Zájezdy do Orlího hnízda

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 13. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/vodopad-rothbachfall/Doporučujeme z Německa

Nejnovější z NěmeckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024