Vodopád Röthbachfall: dvoustupňový vodopád na řece Röthbach

Kateřina Moravcová Kateřina Moravcová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 10. 2019 • Přečteno 106x

Samotný vodopád měří 470 m. Nachází se na řece Röthbach a padá z horského srázu do jezera Obersee.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do Orlího hnízdaZobraz zájezdy

Nemusíte jet zrovna k Niagáře, aby vám spadla brada úžasem. Obří vodopády najdete i mnohem blíž, třeba hned u sousedů v Německu. Pojďme poznat blíže krásy průzračných jezer a neuvěřitelných výhledů. 

Berchtesgadenský národní park

Vodopád se nachází v národním parkuVodopád se nachází v národním parku

Když se řeknou Alpy, napadnou nás skalnaté zasněžené vrcholy hor, vášniví lyžaři a horská služba. Hned nám naskočí Rakousko a Itálie, i když Alpy se samozřejmě rozpínají mnohem dál. Přesto, že většinu z nás napadne slavné pohoří hledat na jihu od naší republiky, jejich část zasahuje i do německého území.

Možná právě z obav z konkurence nabízí německé Alpy svým návštěvníkům maximum. Právě na německo-rakouských hranicích v oblasti Bavorska se nachází Berchtesgadenský národní park. Tamní krajina je velmi hornatá, holá skaliska se rozléhají na více než 200 km². Park byl založen v roce 1978, od té doby bylo vyznačeno na 200 turistických tras, vybrat si můžete dle vaší kondice i zkušeností.

Vše ověřujeme a zkoušíme na vlastní kůži. Nedáme si pokoj, dokud každý náš zájezd není dokonalý.

Vodopád Röthbachfall

Vodopád měří 470 metrůVodopád měří 470 metrů

Kromě turistiky je park velmi oblíben pro svá jezera. Königssee je sice nejmenší v celém Bavorsku, zato ale nejhlubší jezero celého Německa. Neméně známým je jezero Obersee. Obě jezera jsou propojena potokem Wildbach. 

Samotný vodopád měří 470 m. Nachází se na řece Röthbach a padá z horského srázu do jezera Obersee. Vodopád je dvoustupňový. Turisty nejoblíbenější cesta, jak se k němu dostat, je využití motorových člunů, které vyplouvají z přístavu Schönau am Königssee.

Ačkoli je interval lodní dopravy poměrně krátký, nenechte se zmást a dejte si slušnou časovou rezervu, turistů je tady totiž opravdu hodně a může se tak stát, že se na člun jednoduše nevlezete a budete muset čekat na další.

Pro ty, kteří hledají dobrodružnější cestu, doporučujeme dojet do přístavu Salet Alm, opět můžete využít přístav ve stanici Königssee. Odtud se pak k vodopádu vydat pěšky. Trasa vede kolem jezera Obersee a už samotná cesta vás uchvátí dříve, než dojdete do cíle.

Kateřina Moravcová

Kateřina MoravcováExpert Radynacestu.cz

Německo (Orlí hnízdo)

Hitlerovo alpské sídlo

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Orlího hnízda

Zobrazit aktuální zájezdy do Orlího hnízda

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 19. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/vodopad-rothbachfall/

Doporučujeme z Něměcka

Nejnovější z NěměckaNová dávka
Inspirace!

Tištěný katalog zájezdů, tipů, zážitků a rad na rok 2020.
Zdarma do Vaší schránky!

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!