Nákupní galerie Altmarkt: oblíbené místo všech milovníků nakupování v Drážďanech

Martin Adámek Martin Adámek, Expert Radynacestu.cz Vydáno 24. 9. 2018 • Přečteno 5859x

Altmarkt se nachází na místě, na němž byla již před mnoha lety tržnice.

Vyberte si z našich 8 zájezdů do NěmeckaZobrazit zájezdy

Milovníci nákupování pozor! V Drážďanech máte možnost navštívit, v samém centru města, nákupní galerii Altmarkt. Najdete tady obchody a restaurace všech možných stylů. A na co se můžete těšit?

Galerie, která bývala tržnicí

Altmarkt se nachází na místě, na němž byla již před mnoha lety tržnice. Později zde byla postavena krytá tržnice a v současné době zde můžete nakupovat v několikaposchoďovém nákupním centru.

Nejedná se o moderní stavbu, ale spíše o historický obchodní dům na způsob londýnského Harrods nebo moskevského GUMu. Drážďany jsou sice menší město než uvedené metropole, proto je i tato budova o něco menší, ale i tak má své kouzlo.

Návštěvníci zde mají k dispozici cca 200 obchodů, restaurací a kaváren. Můžete zde kromě nákupů i dobře poobědvat a nabízí se zde i zajímavé kulinářské zážitky. A to vše v samém srdci saské metropole.

Vzhledem k této poloze mají v Altmarktu zájem o prezentaci svých značek ty největší a nejslavnější obchody. Naleznete zde takové značky jako Swarovski, Apple, Calvin Klein Jeans či H&M.

Nemusíte mít ale obavy, že zde musíte utratit obrovskou sumu peněz. V případě zájmu můžete navštívit i obchody nabízející zboží za výrazně nižší ceny. A pokud si budete chtít vychutnat kávu a zákusek, pak místní doporučují cukrárnu Kreutzkamm, která byla dvorním dodavatelem saského královského dvora.

Praktické informace (2018)

Altmarkt je tak jako většina nákupních center otevřena od pondělí do soboty od 10.00 do 21.00 hod.

Galerie se nachází na kraji velké obchodní třídy Prager Strasse, která také rozhodně stojí za návštěvu. Altmarkt tak logicky navazuje na obchody na uvedené ulici.

Pokud pojedete veřejnou dopravou, můžete vystoupit na stanici Altmarkt nebo Postplatz. A jestli se budete chtít podívat i do obchodů v okolí, pak použijte výstupní stanici Prager Strasse. Odtud to také není daleko.

Martin Adámek

Martin AdámekExpert Radynacestu.cz

Baví mě hlavně poznávat nová místa a oblasti, kde se pořád něco děje.

Německo

Na každý pád Německo

Vyberte si jeden z našich 8 zájezdů do Německa

Zájezdy do Německa

Nejbližší volný zájezd již 29. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/nakupni-galerie-altmarkt/Doporučujeme z Německa

Nejnovější z NěmeckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024