Nákupní galerie Altmarkt: oblíbené místo všech milovníků nakupování v Drážďanech

Martin Adámek Martin Adámek, Expert Radynacestu.cz Vydáno 24. 9. 2018 • Přečteno 2861x

Altmarkt se nachází na místě, na němž byla již před mnoha lety tržnice.

Vyberte si z našich 5 zájezdů do DrážďanZobrazit zájezdy

Milovníci nákupování pozor! V Drážďanech máte možnost navštívit, v samém centru města, nákupní galerii Altmarkt. Najdete tady obchody a restaurace všech možných stylů. A na co se můžete těšit?

Galerie, která bývala tržnicí

Altmarkt se nachází na místě, na němž byla již před mnoha lety tržnice. Později zde byla postavena krytá tržnice a v současné době zde můžete nakupovat v několikaposchoďovém nákupním centru.

Nejedná se o moderní stavbu, ale spíše o historický obchodní dům na způsob londýnského Harrods nebo moskevského GUMu. Drážďany jsou sice menší město než uvedené metropole, proto je i tato budova o něco menší, ale i tak má své kouzlo.

Návštěvníci zde mají k dispozici cca 200 obchodů, restaurací a kaváren. Můžete zde kromě nákupů i dobře poobědvat a nabízí se zde i zajímavé kulinářské zážitky. A to vše v samém srdci saské metropole.

Vzhledem k této poloze mají v Altmarktu zájem o prezentaci svých značek ty největší a nejslavnější obchody. Naleznete zde takové značky jako Swarovski, Apple, Calvin Klein Jeans či H&M.

Nemusíte mít ale obavy, že zde musíte utratit obrovskou sumu peněz. V případě zájmu můžete navštívit i obchody nabízející zboží za výrazně nižší ceny. A pokud si budete chtít vychutnat kávu a zákusek, pak místní doporučují cukrárnu Kreutzkamm, která byla dvorním dodavatelem saského královského dvora.

Praktické informace (2018)

Altmarkt je tak jako většina nákupních center otevřena od pondělí do soboty od 10.00 do 21.00 hod.

Galerie se nachází na kraji velké obchodní třídy Prager Strasse, která také rozhodně stojí za návštěvu. Altmarkt tak logicky navazuje na obchody na uvedené ulici.

Pokud pojedete veřejnou dopravou, můžete vystoupit na stanici Altmarkt nebo Postplatz. A jestli se budete chtít podívat i do obchodů v okolí, pak použijte výstupní stanici Prager Strasse. Odtud to také není daleko.

Martin Adámek

Martin AdámekExpert Radynacestu.cz

Baví mě hlavně poznávat nová místa a oblasti, kde se pořád něco děje.

Německo (Drážďany)

Věčné baroko Drážďan

Vyberte si jeden z našich 5 zájezdů do Drážďan

Zobrazit aktuální zájezdy do Drážďan

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 27. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/nakupni-galerie-altmarkt/Doporučujeme z Německa

Nejnovější z NěmeckaPřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2021