Ulice Prager Strasse: pěší zóna a jedna z nejfrekventovanějších ulic Drážďan

Martin Adámek Martin Adámek, Expert Radynacestu.cz Vydáno 24. 9. 2018 • Přečteno 8030x

Ulice začíná přímo v historickém jádru, je dlouhá cca 800 metrů a končí u hlavního vlakového nádraží.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do NěmeckaZobrazit zájezdy

Skvělá příležitost k nakupování je na obchodních třídách. Klasickým příkladem je třeba pařížský bulvár Champs-Élysées, ulice Váci v Budapešti či Pařížská ulice v Praze. V Drážďanech mají taky jednu takovou – Prager Strasse.

Ulice Prager Strasse

Na ulici narazíte na zajímavé a moderní fontánkyNa ulici narazíte na zajímavé a moderní fontánky

Nachází se v samém centru saské metropole. Od rána do pozdního večera se zde pohybuje velké množství turistů i místních, neboť se jedná o jednu z nejfrekventovanějších ulic města.

Začíná přímo v historickém jádru, je dlouhá cca 800 metrů a končí u hlavního vlakového nádraží. Pokud tedy do města přijedete vlakem, nemůžete ji minout. Její název je odvozen od českého hlavního města.

Po ulici není možné jezdit autem, jedná se o pěší zónu, ale jako ve všech ostatních případech je nutné obchody zásobovat, proto zde občas můžete nějaké vozidlo vidět.

Drážďany byly na konci II. světové války velmi silně poničeny, k částečné obnově došlo v 50. letech minulého století, ale současná podoba Prager Strasse je až z konce 20. století, kdy došlo k opětovnému sjednocení Německa.

Zajímavé budovy, které byste neměli minout

Na této ulici jsou především obchody, restaurace a bary, které patří spíše do kategorie luxusnějších a dražších. Kromě klasických menších obchůdků zde bylo postaveno i několik velkých obchodních center.

Známá je např. nákupní galerie Altmarkt, která ale neleží přímo na Prager Strasse. Je ale na dohled a je velmi dobře dostupná. Na této ulici ale stojí šestipatrový obchodní dům Karstadt. Uvidíte tady také kruhovou budovu Neues Rundkino, ve které sídlí pro místní obyvatele velmi populární kino.

Na západní straně nemůžete přehlédnout obrovský komplex hotelu Ibis. Ubytování v něm je pochopitelně nákladné, ale výhled z vyšších pater je úchvatný. Na konci ulice nedaleko nádraží leží další velký hotel – Pullmann Dresden Newa.

Ulice je skutečně příkladem moderní zástavby. Jestli jste trochu pozornější turisté, můžete zaznamenat, že se zde mění povrch i šíře chodníků. A kromě klasických možností zábavy je zde umístěno i několik travnatých ploch, bazénků a menších fontán i moderních soch.

Čtení: Zájezdy do Německa – srovnání a doporučení

Možnosti nakupování

Na ulici se nachází mnoho obchodů a nákupních centerNa ulici se nachází mnoho obchodů a nákupních center

Nákupních možností je tady nepřeberné množství. Hlavně se jedná o luxusní obchody, čemuž odpovídá i cenová politika. Šestipodlažní obchodní dům Karstadt nabízí především slavné značky – Chanel, Pandora, Converse… Celková nákupní plocha dosahuje téměř 30 000 m².

Dalšími možnostmi pro nákup jsou menší specializované obchody – Accessorize, H&M, Salamander a další. Ulice začíná (nebo pokud jdete od nádraží, tak končí) na náměstí Altmarkt, kde kromě velké nákupní galerie můžete před Vánoci nakupovat na proslulých adventních trzích.

Martin Adámek

Martin AdámekExpert Radynacestu.cz

Baví mě hlavně poznávat nová místa a oblasti, kde se pořád něco děje.

Německo

Na každý pád Německo

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Německa

Zájezdy do Německa

Nejbližší volný zájezd již 28. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/ulice-prager-strasse/Doporučujeme z Německa

Nejnovější z NěmeckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024