Vídeň: Město, kde se dobře žije

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 7655x

Vídeň je jedním z měst, kde je životní úroveň na vysokém bodě.

Vyberte si z našich 7 zájezdů do VídněZobraz zájezdy

Víte, že…

Vídeň je společně se Ženevou tím druhým nejlepším městem na světě, co se úrovně života týče.

Vídeň – hlavní město alpské země Rakouska má co nabídnout nejen turistům. Vysoká životní úroveň je vidět na každém rohu.

Asi první zastávkou, kterou ve Vídni absolvujete, bude císařský letní palác Schönbrunn, který je propojen se slavnou vídeňskou ZOO a nádherným zámeckým parkem a glorietou. Původně to bylo sídlo skryté v lesích za Vídní. Dnes je to v podstatě součást centra města. Místní ZOO patří k nejkrásnějším v Evropě. 

Vstup na zámek bude asi největší položkou ve vašem rozpočtu. Při vstupu dostanete sluchátko, ve kterém je nahraný dokonce i český průvodce. Nejlepší je zvolit si ten nejkratší okruh, protože i ten je velice dlouhý a uvidíte na něm to nejcennější ze „zámeckých pokladů“. Důkladná prohlídka zámku se zahradou a ZOO se může protáhnout na celý den. Záleží na každém, jaké si nastaví priority a co chce vidět.

Sídlo vídeňské smetánky

Další, velice neobvyklý, exemplář evropské moderní architektury je Hundertwasserhaus (budovaný v 80. letech), který se nachází v širším centru Vídně. Bydlí v něm vídeňská smetánka a součástí je také Hundertwasser village, kde se nachází kavárny a obchody se suvenýry.

Nejlepším dopravním prostředkem ve Vídni je asi metro (zvané U-Bahn). Poté je dobré pokračovat do centra města.

Víme, co děláme. A přes 40.000 spokojených klientů na 3000 zájezdech od roku 2010 je toho důkazem.

Proslavila ji Sissi i Komisař Rex

V centru Vídně uvidíte spoustu památek, které můžete znát z Komisaře Rexe. Mezi takové patří například přírodovědné muzeum těsně sousedící s další významnou památkou – Císařským palácem.

Od paláce není daleko ke chrámu svatého Štěpána, který se nachází na luxusní obchodní ulici (nachází se tam butiky světoznámých značek jako např. GUCCI, D&G a další). Pro naše turisty je ale mnohem přitažlivější světoznámá nákupní ulice Mariahilferstraße. Ceny se tam dají srovnat s tuzemskými.

Další místo, které nelze nezmínit, je zábavní park Prátr, kde se nachází ono proslulé vídeňské kolo.

Vídeň v čase vánočním

Nejkrásnější je ve Vídni předvánoční období. Před zámkem Schönbrunn, před radnicí a před přírodovědným muzeem jsou přenádherné vánoční trhy.

Při cestě do Rakouska je nejlepší koupit si dálniční známku hned u vjezdu do země. Vyhnete se tak nepříjemnému jednání místních policistů, kteří jsou opravdu neoblomní a pokuty nejsou zrovna lidové.

Rakousko (Vídeň)

Nákupy? Poznání? Vídeň...

Vyberte si jeden z našich 7 zájezdů do Vídně

Zobrazit aktuální zájezdy do Vídně

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 1. prosinceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/viden/

Doporučujeme z Rakouska

Nejnovější z RakouskaPřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!