Mariahilfer Straße: nákupní ráj č. 1 v samém srdci Vídně

Barbora Šupíková Barbora Šupíková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 7. 6. 2018 • Přečteno 21523x

Slevy neslevy, nakupuje se tu vždycky dobře. Připravte kreditní karty a peněženky, procházka po nejdelší rakouské nákupní třídě právě začíná.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do VídněZobrazit zájezdy

Tip pro vás:

Mariahilfer Straße má i své webové stránky. Dozvíte se na nich mimo jiné o nově otevřených obchodech i o akcích, které se na ulici pořádají.

Nákupní tepna Mariahilfer Straße se v délce téměř 2 km táhne centrem Vídně a představuje ráj pro všechny nakupování chtivé duše. Je nejdelší nákupní ulicí nejen ve Vídni, ale v celém Rakousku. Navštíví ji snad každý, kdo do rakouské metropole zavítá. V době slev doslova praská ve švech, vždy je ovšem příjemným místem setkávání lidí i podvečerního korzování a okukování výloh. Dvojnásobně to platí od nedávné doby, kdy se z ní stala pěší zóna.

Vídeňský nákupní ráj č. 1

Na Mariahilfer Straße si vybere každý Na Mariahilfer Straße si vybere každý

Jako rakouský nákupní ráj lze ulici označit už proto, že je na ní otevřeno přes 350 obchodů a butiků a další na nákupčí čekají v přilehlých užších uličkách, jako jsou například Neubaugasse, Kirchengasse nebo Zollergasse. Obchody světových značek se tu střídají s ryze rakouskými značkami.

Na Mariahilfer Straße, pojmenované podle městského obvodu Mariahilfer, který protíná, najdete obchody s módním zbožím, oblečením, obuví, doplňky i kosmetikou. Seženete tu knihy, domácí potřeby i potraviny. V bočních uličkách nakoupíte neobvyklé zboží ze stylových butiků, a pokud budete mít štěstí, na zajímavé úlovky narazíte i ve zdejších outletových obchodech.

Nakupování, občerstvení i zábava

Odnedávna je ulice pěší zónou Odnedávna je ulice pěší zónou

A protože nakupovat se sice dá do úmoru, ovšem není to nic moc, vhod vám během pobytu na Mariahilfer Straße přijde některá z kaváren či podniků s rychlým občerstvením. Přímo na ulici stojí i stánky s vídeňskými párky a dalšími místními lahůdkami. V době adventu se u nich můžete zahřát třeba výborným teplým punčem.

A chodí se sem i za zábavou. Dvojnásob to platí od roku 2015, kdy byla rušná třída proměněná v pěší zónu. Projíždějící auta mezi dvěma stranami ulice lemované výlohami byla takřka poslední vadou na kráse tohoto elegantního bulváru. Dnes tu místo nich postávají pouliční umělci, Rakušané i cizinci, kteří si vždy mají o čem popovídat.

Čtení: Zájezdy do Rakouska – srovnání a doporučení

Navštivte centrum Vídně i nákupní středisko

V neděli mají všude zavřeno V neděli mají všude zavřeno

Za nákupy na Mariahilfer Straße je to z centra Vídně, co by kamenem dohodil. Ulice totiž spojuje tzv. Vnitřní město (Innere Stadt) se 14. městským obvodem Penzing. Začíná vedle moderního muzejního areálu MuseumsQuartier se sousedícím Uměleckohistorickým a Přírodovědeckým muzeem s Hofburgem na dohled. Strana bližší k historickému centru města je tudíž obvykle rušnější a vždy plná lidí.

Obzvlášť rušno bývá na ulici a ve všech obchodech v době velkých povánočních slev a v červenci, kdy vrcholí letní výprodeje. Přijet sem nakoupit kvalitní zboží za výhodné ceny se ovšem rozhodně vyplatí.

Za dalšími nákupy se v centru Vídně vydejte na nedalekou Korutanskou třídu (Kärntner Straße), do ulice Na Příkopech (Graben) a za luxusním zbožím i do navazující ulice s názvem Kohlmarkt. Rájem pro „shopaholiky” může být obchodní centrum G3 nedaleko Vídně, kde lze nakupovat i v oblíbeném Primarku.

Až se do Vídně za nákupy vydáte, nezapomeňte, že v neděli tu moc nepořídíte. V neděli a v době svátků mají totiž rakouské obchody až na pár výjimek zavřeno.

Barbora Šupíková

Barbora ŠupíkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Chci na cestách potkávat lidi, nasávat jejich pocity, nálady, zkušenosti… Prožít a předat vám.

Rakousko (Vídeň)

Nákupy? Poznání? Vídeň...

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Vídně

Zájezdy do Vídně

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 13. prosinceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/mariahilfer-strasse/Doporučujeme z Rakouska

Nejnovější z RakouskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024