Punta Sabbioni: plážové letovisko pro milovníky orchidejí

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 17915x

Letovisko Punta Sabbioni můžete využít ke koupání, neboť leží jen půl hodiny cesty od Benátek.

Vyberte si z našich zájezdů do BenátekZobrazit zájezdy

Doporučujeme

Pokud se rozhodnete vypravit do Punta Sabbioni, nejjednodušší pro vás bude plavba lodí. Můžete si zvolit buď vaporetto, malý lodní autobus, motonave, přímý rychlý člun, nebo trajekt, který vás na místo dopraví i s vaším autem. Kanceláře, které prodávají palubní lístky na všechny možné druhy dopravy, naleznete po celých Benátkách.

Budete-li v Benátkách a zatoužíte po koupání v moři, neváhejte navštívit blízké přímořské letovisko Punta Sabbioni, které se nachází asi 30 minut lodí od centra města. Každý návštěvník Benátek jistě po náročném chození po památkách ocení osvěžení v Jaderském moři či odpočinek na písečné pláži.

Turistům, kteří zavítají do Punta Sabbioni, jsou k dispozici obchůdky, kavárničky i velké placené parkoviště.

Den na pláži můžete strávit koupáním, opalováním, sbíráním vyplavených mušlí, či procházkami k nedalekému majáku. Pláže Punta Sabbioni jsou rozlehlé a písečné. Obvykle zde bývá poměrně dost lidí, kteří sem přijíždějí z Benátek či jiných měst v této oblasti.

Ideálním obdobím pro návštěvu tohoto letoviska je květen a červen, případně září a říjen. Tyto měsíce, kdy ještě neběží hlavní letní sezóna, jsou lepší zejména v menším počtu návštěvníků a příjemnějších teplotách.

Letovisko je výjimečné unikátním programem na ochranu vzácných rostlin a živočichů, kteří se zde vyskytují. Na písečných dunách můžete vidět husté porosty keřů a stromu, které jsou domovem chráněných živočichů (obojživelníci) a rostlin (orchideje). 

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Itálie (Benátky)

Město jako z pohádky

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Benátek

Zájezdy do Benátek

Nejbližší volný zájezd odlétá již 20. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/letovisko-punta-sabbioni/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024